| Exilee a întrebat:

LOVITURA DEVESTATATOARE PENTRU ATEISM SI PENTRU SECTE! Stiai ca Nicolae Paulescu( medic roman fiziolog ce a descoperit insulina) considera ca scopul vietii nu este cautarea placerii, ca medicul trebuie sa fie ca un apostol al moralei si ca trebuie sa trateze oamenii ca pe Insusi Dumnezeu, SI EL ESTE SINGURUL CARE INFIRMA TEORIILE ATEISMULUI BIOLOGIC!

De altfel el sustine ca "Omul de ştiinţă nu se poate mulţumi deci să zică: „Credo in Deum" (Cred în Dumnezeu). El trebuie să afirme: „Scio Deum esse" (Ştiu că Dumnezeu există)."

SUrsa :

http://luminapentrucandeladinsuflet.wordpress.com/...... explicata/

De altfel, tot din marturia nu-i medic ce a facut 187 de chiuretaje, intrand intr-unimpas si cerand sprijin morla la moastele Sfantului Dimitrie Basarabov, s-a cait de fapta sa si de banii castigati necuvenit si a recunoscut interventia divina care l-a schimbat uluitor!

http://luminapentrucandeladinsuflet.wordpress.com/...... hiuretaje/

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Niste surse demne de toata increderea, desigur.

| Inferno a răspuns:

Epic fail.

NOname
| NOname a răspuns:

Vai de capul tău...

| Dandanache a răspuns:

Titlul asta cu Caps, semnul exclamarii si tenta de Cancan m-au facut sa cred ca cine stie ce stire de actualitate ai gasit. Da de unde, tu palesti devastator si ateii si sectele din 2014 cu materiale din perioada interbelica. Parca-i si vad deja, sucomband pe capete, de la primele randuri citite. Bravo, exterminatorule, ai reusit.

| danay72 a răspuns:

Sunt intr-adevar medici care dupa ce au studiat cu atentie Biblia si-au dat seama ca exista Dumnezeu si fara el nu pot face nimic.

| RAY a răspuns:

Ce lovitura e asta pentru ateism? unde scrie in ateism ceva despre ateism,eu am cunoscut atatia crestini si culmea scopul lor era nici ei nu stiau, ne traim aceasta viata si atat,azi esti maine nu esti, restul sunt basme, viata nu are scop, sens e doar o inchisoare in care te zbati sa iesi sa gasesti ceva, la urma nu gasesti nimic, tu stii cati oamenii se sinucid pe minut, cati sar sinucide daca ar dovada de ceva inteligenta? omul nu se sinucide de frica nu ca are curaj, suntem niste paduchi care distrug planeta niste paraziti, zi-mi tu care e scopul tau? cum naiba sa ai un scop daca insuti viata e fara sens, da scuza-ma scopul e sa ma rogg de 6 ori sa fiu sclavul unui zeu imaginar daca nu ma face fripturi pe veci nu?
si lukurile alea cand nu am de ce rade am sa intru si eu, e asa comic sa citesc porcari crestine, macar asta am in Romania

| Felys a răspuns:

A-i lasa...

| Alphawolf a răspuns:

Pe mine m-ai lovit corazon de cred ca o sa stau vreo luna la pat, in cosmaruri(in special cu agumentul medicului care a cerut sprijin moral de la sfintele oase, m-a spart).

| costis a răspuns (pentru Alphawolf):

Sa te tii de cuvant!

| CinevaNou a răspuns:

Iti irosesti talentul pe TPU cand ai putea lua bani pe titluri de genul asta in cancan sau libertatea. sad

| Exilee explică (pentru CinevaNou):

Am o suficienta situatie financiara convenabila cat sa te tin in haine din piele.

| CinevaNou a răspuns (pentru Exilee):

Atunci trimite-mi bani ca sa imi iau haine din piele smug

| Utilizator1234 a răspuns:

"Uita-te la mine sa vezi cat imi pasa..."

Sursa:

- Utilizitator1234

| AnotherNimrod a răspuns:

Uaa... cica ''LOVITURA DEVESTATATOARE PENTRU ATEISM SI PENTRU SECTE!''. Hai ca imi vine sa rad de la atata prostie si ura pe voi laughing Pfoa... m-am speriat, nu gluma laughing OK, deci un medic si-a pierdut capul. Si ce? Se mai intampla si asta. Crezi ca asta schimba cumva convingeriile noastre? Nu, ne-a spalat nimeni pe creier.