| Petrovic a întrebat:

Ma pot casatori daca ea este ortodoxa si eu sunt catolic?

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

Bineînțeles! În fața legii o poți face oricum, indiferent de religie, rasă, vârstă, șamd în limitele legii (de genul dacă este garantată că nu sunteți rude prea apropiate).

Dar poți și legal și în biserică!

Iar dacă ai dubii, poți să o faci nunta și la preotul catolic și la cel ortodox (chiar am prins și în paralel). Sunt preoți care insistă că fii rezultați să fie crescuți în dogmele religiei în care face preotul parte, dar e cam greu să vină pe la tine acasă și să te verifice.

1 răspuns:
| VelaJohnny a răspuns:

Ce treabă are religia cu faptul de a putea? Mai nou 3 gay s-au căsătorit cică între ei. Se căsătoresc prin Asia cu morți, mă rog, cu spiritele acestora. Îți dai seama că o căsătorie hetero între două persoane de religii peste 50% asemănătoare este normală.