| albaKiara a întrebat:

Mai atei\satanisti\anti-crestini vorbiti intruna despre inchizitie si cruciade dar de voi de ce nu vorbiti? Unii intreaba "De ce crestinii urasc ateii?" dar daca ne uitam la intrebarile din categoria asta toate spun cret(s)tini sau indobitociti religiosi,ne spuneti in toate felurile,despre moastele sfante spuneti ca sunt ciolane, in loc de Dumnezeu spuneti 'niezau si in loc de Iisus Hristos spuneti Gesus Craizt (am auzit de la multi atei asta)! Dupa spuneti ca noi cica suntem prea severi si ar trebui sa ne lasam copiii nebotezati si sa faca ce vreau ei dar cred cu tot sufletul ca pe copiii vostri nu i-ati lasa niciodata sa intre in biserica pentru ca asa vor ei.Nu mai spuneti ca sunteti mai civilizati ca noi ca tot voi sunteti primii cand vine vorba de batjocora de religia noastra.Domnul fie cu voi ca aveti mare nevoie.

48 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Imi place punctul tau de vedere.

| RAY a răspuns:

Mai atei\satanisti\anti-crestini vorbiti intruna despre inchizitie si cruciade dar de voi de ce nu vorbiti?

pai si nu-i adevarat ca crestinjismul doar razboaie a facut de cand a existat?
primi imparati care au adoptat crestinismul erau niste criminali insetati de sange
in acele cruciade au murit oamenii nevinovati,crestini au macelarit popoarele din
america
Australia
au tinut sclavi africani,au omorat indieni, au omorat mulsulmani, pe unde au fost numa dezastre au facut si in prezent e la fel unde is crestini e razboi, ura, violenta insetati de sange

| albaKiara explică (pentru RAY):

Nu pentru ca triburile astea nu scoteau inimile persoanelor vii doar ca sa le sacrifice zeilor nu?

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Dar nu meritau sa fie macelariti de voi

| albaKiara explică (pentru RAY):

Frate,s-a intamplat acum mai bine de 1000 de ani.Azi singurele zari ce fac razboi sunt cele comuniste si din cate stiu eu comunismul e ateu. Ceausescu distrugea biserici si in Rusia comunista impuscau preotii, distrugeau biserici si ucideau oricine isi arata religia.Bravo ateilor!

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Dar nu conteaza cand s-a intamplat,important e ca din pacate voi crestini scopul vostru a fost mereu sa omorati oamenii nevinovati in prezent ce faceti,macelariti popoare pentru petrol, habar nu ai cd vb daca nu era ceausescu traiatai in colibe voi romanii, habar nu ai cum era viata inainte de comunism, romanii nici nu vedeau painea sau carnea si 2, 3 ori pe an mancau mamaliga erau analfabeti majoritatea, traiau in saracie crunta, ceausescu a facut fabrici, blocuri, zi-mi un singur bloc facut inainte sau dupa comunism facut de stat care sa ofere o chirie gratis?

| albaKiara explică (pentru RAY):

Nu suntem noi cei ce vreau petrolul.De fapt sfintii crestini ortodocsi sunt vestiti pentru puterea lor de a trai ani lungi doar cu putina apa, putina paine si o pestera! Sunt Statele Americane impreuna cu alte tari care nu vor sa ii opreasca pe musulmani din masacrele si prostiile lor din cauza ca acestia dupa nu le mai dau petrolul.Asta e politica comerciala nu religie.

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Nu vreti pe naiba de ce aveti masini,logic ca aveti nevoie si voi,lasa-ma cu vestirea voastra,va urati,barfiti, furati, omorati intre voi tu imi vb de cati sfinti suntei voi de parca eu is de pe venus si nu stiu, in jurul meu vad crestini care te barfesc pe la spate, in special voi romanii asa sfinti sunteti

| Polonic1 a răspuns (pentru albaKiara):

Pacat ca comunistii nu au apucat sa faca mai multe!

| albaKiara explică (pentru RAY):

Vedem noi cand se va intoarce Iisus.

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Atunci voi arde in iadul vesnic din nou dai dovada ca esti crestin insetat de sange

| AndraRox a răspuns (pentru RAY):

Sigur, sigur. Tu esti perfect, nu ai niciun defect, nu ai gresit cu nimic, tu sau voi. Suntem toti oameni, poti sa intelegi? oh go on

| RAY a răspuns (pentru AndraRox):

Scrie acolo in mesaj ca eu spun asa ceva iar minti andra ignorarea nu-i departe sa stii

| M25M a răspuns (pentru albaKiara):

Liderii comunist nu sunt atei, iar comunismul nu reprezinta ateismul.
Cei care au distrus biserici si care au incercat sa suprime religia sufereau de iluzia grandomaniei, vroiau ca poporul subjugat sa slaveasca doar o singura persoana si aceea era conducatorul statului(dictator), Dumnezeu, cu toate ca nu e material, inseamna ca pentru acel lider comunist ii revenea locul doi "in preferintele publicului".

| uberzen a răspuns (pentru albaKiara):

"Vedem noi cand se va intoarce Iisus."
- Bine, dar vezi ca pe 6 August am planuri.

| albaKiara explică (pentru uberzen):

Hahaha am uitat sa rad...

| anonim_4396 a răspuns (pentru albaKiara):

Frate eu cred ca tu confuzi ateismul cu anti-teismul comunit. Da si tu un ochii pe aici si mai invata ceva:http://www.euateul.blogspot.ro/2013/05/ce-inseamna-ateismul.html

| LordBolton a răspuns (pentru uberzen):

Maxim,happy si eu vara am planuri

| albaKiara explică (pentru Mădă0611):

Ce-i asa de amuzant?

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns (pentru albaKiara):

Tu compari crima cu vorba si faci pe victima, cum sa nu fie amuzant? Cat despre oasele "sfintilor", daca ortodocsii le venereaza, nu inseamna ca sunt ce cred. Pe altii de ce nu ii ajuta? Pentru ca nu cred, dar daca i-ar ajuta fara sa creada, macar o data, nu s-ar convinge lumea? Pana atunci, alea raman oase, sau ciolane thinking
"Gesus Craizt" zic vorbitorii de limba engleza, ce e asa mare jignire cat s-o compari cu ce au facut si fac crestinii?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Huooo, batjocoritoruuu', satanistuu'. Asta inseamna ca toata America pocaita si catolica e satanista :-s

| albaKiara explică (pentru Mădă0611):

Gezus Craizt scriu (in mod incorect, nu asa se scrie) si spun ateii pe site-ul asta noua crestinilor ca sa-si bata joc de noi ca le este sila sa zica Iisus Hristos!

| Mădă0611 a răspuns (pentru albaKiara):

Eh, fiecare cu pronuntia lui. Eu spun Gizăs cruiast, e in ingliş. Tu nu zici de necrestini ca sunt posedati? Tu nu iti bati joc de mintea ta si a celorlalti?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Corect din punct de vedere gramatical e Jesus Christh.

| dragos9234 a răspuns:

Frustrare....asta vad eu la tine.
Esti complexata de faptul ca ateismul iti ofera argumente impotriva credintei.

| LordBolton a răspuns:

@ateismulsatrenaturalalaaomului ai dreptate si crestinii si islamisti sunt la fel de "normali" uni te ard pe rug, te injura daca afla ca esti ateu, alti dau cu bombe....etc.

| albaKiara explică (pentru LordBolton):

Ce treaba au islamistii cu noi? Ei au Allah care in Coran spune ca musulmanii trebuie sa ucida cine nu e musulman, iar noi avem Biblia care spune sa ne iubim aproapele.Sunt doua universe diferite!

| RAY a răspuns (pentru LordBolton):

Ca ateu e greu peste tot mai ales printre crestini astia isi doresc raul vesnic

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Romania 1989 locul 3 la economie, singura tara fara datori, popoulatie 21 de milioane zero la suta someri, sanatate pe gratis, fiecare avea un loc de munca si o locuinta
in prezent romanii traiesc in saracie lucie, somajul este extrem, multi nu au o casa

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Tarile cu cea mai mare violenta,coruptie,criminalitate, saracie sunt tarile crestine
marile razboaie facute de crestini
tarile atee ca suedia nu face parte din nato e singura tara fara armata incredibil si e tara atee, tara neutra in razboaie, vilenta scazuta, coruptie etc

Răspuns utilizator avertizat
| casablanca40 a răspuns (pentru albaKiara):

2 Cronici 15:13~
13si oricine nu cauta pe Domnul, Dumnezeul lui Israel, trebuia omorît, fie mic fie mare, fie barbat fie femeie.

Exodu 22:20~
"20Cine aduce jertfe altor dumnezei decît Domnului singur, sa fie nimicit cu desavîrsire."
Biblia instiga la crima, nu sunteti cu nimic mai deosebiti de islamisti. Problema este ca ei sunt mai credinciosi ca voi si chiar respecta Coranul.

| LordBolton a răspuns (pentru RAY):

In timpul "mari perescutii a crestinilor" ei erau martiri, dupa ce persectuta s-a terminat si ei aveau puterea absoluta, au incetut sa omoare oameni de stinta, au indobitocit populatia zicand ca pamantul e plat (cu ceva sute de ani in urma un filozof grec isi da seama ca pamantul e rotund, dar din cauza lor a fost dat uitarii...pana pe la renastere)astazi cam 80% din popii traiesc ca-n rai, dar in Biblie scrie ca pers. consacrate nu au voie sa traiasca in lux, multi sunt niste excroci si multe alte dovezi negative asupra crestinismului.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu raspund doar ca sa ma aflu in treaba! Good Luck!

Răspuns utilizator avertizat
| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Nu ca lumea judeca sti, fara sa cunoasca, am un prieten care rar vorbesc cu el care nu crede in Dumnezeu, si care e vai si amar de capu lui, ca imi cere bani, si ii spun sa se roage, La inceput va spun drept si eu n-am crezut in Dumnezeu am zis ca nu exista pana m-am convins singur mai incolo cand da lumea de necaz il cauta, si Dumnezeu nu-i ajuta ca nu lau cautat cand le era bine si il cauta cand le e rau asa

Răspuns utilizator avertizat
| Calininio a răspuns:

Domnul cine? Domnul procuror, domnul profesor? Pana sa ne spui noua "Domnul fie cu voi" De noi ce sa vorbim? O sa vii si o sa spui: holocaustul. Hitler a fost catolic convins. Da, avem si noi exemplele noastre. Stalin era ateu. Hitler, dupa cum am spus, nu. Mussolini s-a botezat in 1927 la catolicism. Asta dovedeste doar ca religia (sau mai precis ateismul ) nu a fost lucrul ce a pornit razboaiele din ultimul secol. Dar inchizitia + cruciadele, arata ca religia a fost punctul de pornire al multor razboaie, in secolele ce l-au precedat.

| asasaasa a răspuns:

Si tu cred ca ai reactiona la fel daca ai vedea un om in toata regula un om matur care inca ar crede in Mos Craciun sau Zana Maseluta si ar vorbi toata ziua in sus si in jos de ce cadouri o sa primeasca si ce dorinte o sa i indeplineasca...e clar ca totul se rezuma la individ nu conteaza daca crede in ceva ori nu atunci cand actioneaza in orice fel inclusiv omorand...

| Silviumber a răspuns:

Ateii isi creeaza singuri o imagine proasta, ei spun ca nu cred in Dumnezeu pentru ca inteligenta ii diferentiaza, https://www.facebook.com/....../photo.php un exemplu, pare foarte inteligent, nu-i asa?!