| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa studiez Biblia?
Ce pasaje ziditoare de suflet și ce părți merita sa le citești cu adevărat?
La voi ce impact a avut studierea Bibliei?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biblia te facem om Biblia te educă Biblia îți deschide ochii Biblia îți păstrează sufletul inima gândurile curate te apropie de Dumnezeu te tine lângă Dumnezeu te îndepărtează de probleme te îndepărtează de rele te ferește de necazuri și răutatea oamenilor invidioși lacomi orbi... Biblia nu-i o carte de loat în ras când citești din Biblie sa citești cu toată conștința cu toată inima cu tot sufletul cu toată intenția în Biblie vezi Adevărul cunoști Adevărul.

| Xox0 a răspuns:

Biblia m-a facut sa renunt la crestinism si sa fiu adepta a Panteismului.
Parti interesante de citit ar fi: Geneza, Exodul si Noul Testament. Din pacate nu pot recomanda parti speciale de suflet.

| T0Teu a răspuns:

Merita sa studiezi Biblia, evident. Iar referitor la pasajele de citit... toate merita sa fie citite cu adevărat, altfel nu s ar mai fi scris. Ce întrebare e asta?

| ArchangelElohim a răspuns:

Studierea bibliei m-a ajutat sa inteleg ca ea e doar o culegere de pilde etice si ca e super interpretata si cenzurata de toti cei care au avut interes.