| PedoBarbie a întrebat:

Moș Crăciun e Dumnezeu?

21 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cel mai mult urasc prostul care ignora alti prosti. Mi-as fi dorit sa vad o dezbatere pe aceasta tema.

| danay72 a răspuns:

Mos Craciun nu are legatura cu Dumnezeu, este o inventie a oamenilor.

| Duucu a răspuns:

Gresit, Dumnezeu e Mos Craciun.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Duucu):

Gresit, aladin, duhul din lampa e dumnezeu, care la randul lui este mos craciun

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, mos craciun e inventat are undeva la 150 de ani

| MskDesign a răspuns:

Dupa cum bine stiti, este criza mare.Au facut o mare reuniune la hotarele dintre paradis si laponia si au hotarat ca o singura persoana sa fie si Mos Craciun si Dumnezeu. Apropo! Dar cu Mos Nicolae cum ramane?

| suffarstar a răspuns:

Nu,cred ca mai degraba Unchiul Bunic.

| CinevaNou a răspuns:

Mos craciun nu a omorat tot pamantul cu potopul.

| grab a răspuns:

Dumnezeu e Mos Craciun cand ne rugam suficient si credem cu adevarat ca iubirea poate schimba viata noastra.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Este o inventie a oamenilor, nu are legatura cu Dumnezeu. Gandeste te ca Dumnezeu ne invata adevarul despre el si scopul sau, prin intermediul Bibliei Cuvantul scris inspirat de Dumnezeu (Isaia 48:17_20; 2Timotei 3:16, 17). Daca, craciunul avea legatura cu el, scria despre el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mos Craciun e un...(stai sa ma gandesc bine) reprezentant al lui Dumnezeu care rasplateste copii cu daruri, in bunatatea lui dumnezeu de a-si anunta nasterea fiului. Este un amic mai vechi al lui Dumnezeu as putea spune.

| DarkAndDreary a răspuns:

Ambele sunt personaje fictive.

| Glumet a răspuns:

Nu, Mos Craciun e Mos Craciun, Dumnezeu e Dumnezeu. happy

| Trandafirii a răspuns:

Nu, nu este, dar Mos Craciun exista! este vorba despre un baietel care nu credea in Mos Craciun si familia lui a plecat cu o zi inainte de craciun intr-o vacanta, si apoi baietelul a stat treaz toata noaptea, vazandu-l uimit pe Mos Craciun langa brad! daca vrei sa vezi un film de craciun ti-l recolmand pe,, singur acasa''!

| RoIT a răspuns:

Mos Craciun nu exista. Sunt parintii care ne spun povestea asta ca sa ne bucuram de sarbatoare.
Personajul Mos Craciun a fost inventat de CocaCola pentru marketing in urma cu circa 10-15 ani. Lafel si imaginea de om gras cu barba mare si cu sac in spate, tot CocaCola a inventat-o.

| Panteraa a răspuns (pentru RoIT):

Daca a fost inventat in urma cu 10-15 ani cum se explica ca si parintii mei stiu de el de acum 50 si ceva de ani? laughing Este o legenta (chiar biblica) si atata tot.

| Clauditapisicuta a răspuns:

Da!

| georgianageo13 a răspuns:

Nu

| Haha123 a răspuns:

Bineinteles.

| Angeln a răspuns:

Ce întrebare fara sens.Cred ca ar mai trebui sa citesti Biblia. Daca in viață ta personala ai ajuns la dubiul asta înseamnă ca e jale. Dumnezeu ne.a creat, iar Moș Crăciun e o minciuna, adică o persoana imaginara care nu exista si nici n.a existat vreodată.