| anonim_4396 a întrebat:

Nimeni nu se naste invatat si uneori ma intreb" oare la ce ne ajuta aceste invataturi?

4 răspunsuri:
| Popcorncubranza a răspuns:

Depinde, aproape tot ce invatam in scoala si liceu nu prea ne ajuta cu nimic, doar pentru a face mai departe o facultate pentru job prost platit si monoton.
Intr-o societate care se bazeaza doar pe bani, in care tot ce invatam este practic nefolositor iar din ceea ce invatam multe sunt minciuni, mai are rost sa intrebi?

| KristalPop a răspuns:

Nu cred că ar trebui să ne răzbunăm acum pe şcoală, este şcoală generală, adică înveţi despre tot ce îţi trebuie şi ce nu îţi trebuie, să ai cunoştiinţe din fiecare.

| Salahadin73 a răspuns:

Ca sa nu ajungi un manelist care traieste pe spatele paintilor doar cu mici si bere.

| GRs a răspuns:

Uite un exemplu:
Incearca sa obtii un loc de munca in domeniul IT fara sa ai habar despre informatica.