| mellatica a întrebat:

Nu sunt sigura daca sa cred sau nu in dumnezeu si iisus asa ca va cer parerea voastra..va rog sunt indecisa.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Faci ce vrei tu.De ce te lasi influentata?

18 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu stii ce sa faci? Da de seppuku ai auzit?

| Inferno a răspuns:

Mda, cred ca e nevoie de unul ca mine pe aici ca sa compenseze atata prostie.

| danay72 a răspuns:

Ca sa crezi trebuie sa analizezi dovezi despre ei, iar Biblia te poate ajuta in aceasta privinta.

| RAY a răspuns:

Realitatea ne arata ca traim intro iluzie nu ca zeii imaginari ne-a creat

| Mădă0611 a răspuns:

Ce vrei sa faci dupa ce mori?

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Sa pescuiesc, tu?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Poti pescui si acum. Intrebam userul care a pus intrebarea, pentru ca sunt sigura ca crede in viata dupa moarte, chiar in rai si iad, deci e crestin. devil

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Am uitat sa raspund si la intrebare. :)) As vrea ceva de genul https://www.youtube.com/watch?v=AzZfHvr0W1M fara ganganii, sa ma pot intinde pe iarba, sa pot intra linistita intr-un rau/lac, sa inteleg animalele si ele sa ma inteleaga, sa nu trebuiasca sa omoare pentru a trai, chestii de genul, si cel mai important, fara oameni in jur.

| milan9 a răspuns:

Dumnezeu exista. Pentru noi El S-a si intrupat venind in mijlocul nostru. Divinitatea isi face simtita prezenta in jurul nostru printr-o multitudine de minuni ale existentei... :)
Te invit sa urmaresti un documentar absolut senzational:
https://www.youtube.com/watch?v=a3x4ObnpRcM

| Doub a răspuns:

Dur raspunsstraight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Bravoooo!

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Iieeeei.laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Dumnezeu exista!
Citeste articolul urmator din link precum si celelalte articole de pe site si ai sa vezi dovezi si argumente solide pentru a crede in Dumnezeu
Eu de aici m-am luminat si cred.
http://www.everystudent.ro/category/existenta/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut cum l-ai pus la punct pe arogantul de lnferno.
L-ai lasat fara replica.
Acum s-a dus sa se planga la admini ca l-a insultat o fata.
rolling on the floor

| Zamolxe777 a răspuns:

Citeste?

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Eu zic sa crezi asa e mai bine, dar faci cum vfei

| bunadimineațaa a răspuns:

Sandwich-ul e calea.
Sandwich-ul e Dumnezeu.
Sandwich-ul e Iisus.
Sandwich-ul e iubire.