| wdexwjmwd a întrebat:

O intrebare pentru partizanii conceptiei conform careia avortul e crima 100%, netinandu-se cont de circumstante:
Daca un psihopat violeaza o femeie si acea femeie nu doreste acel copil rezultat din comiterea violului, nu are dreptul sa avorteze?

102 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Dar nimeni nu s-a gândit şi la faptul că fetiţa aceea de 11 ani poate muri în urma avortului.
Pentru voi avortul e o joacă? Despre consecinţele avortului de ce nu spuneţi nimic? Dar şi de faptul că sunt şanse mari de a nu mai face copii niciodată sau de a se alege cu o hemoragie!

Ceea ce zic acum este off topic, deoarece am aflat că fetiţa aceasta a fost violată de unchiul ei, oribil, dar în ziua de azi sunt fete care de la 10 ani vor să fie "sexy" alea când or fi violate şi or rămâne gravide vina cui o să fie?
Se zice că nici câinele nu vine până căţeluşa nu ridică(,)coada!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Esperança):

Eu nu judec femeile care au avortat sau avortează treaba lor, alegerea lor.
Nu, avortul nu ar trebui să fie o joacă, nici cu viaţa mamei nici cu cea a copilului.
Tocmai de aceea tehnica medicală modernă a consemnat metode menite(naşterea în apă etc) să ajute la asistarea naşterilor dificile (cazul ei nu e singular din păcate) în alte ţări dacă nu la noi. La fel şi tehnica avortului s-a specializat.
Toţi oamenii au liberul arbitru.
Problema trebuie pusă în felul următor : Este alegerea avortului o soluţie reparatorie care poate sterge din memorie traumele fetei? sau este o soluţie care aduce noi traume şi răpeşte viaţa unui nevinovat?
Ea oricum are consiliere psihologică şi aceste evenimente o vor marca o bună perioadă din viaţă, dacă nu toată, mai ales că povestirea ei a fost mediatizată.

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc un caz, o fată de vreo 16-17 ani umbla cu mai mulţi era tare "şmecheră" că nu mai ce a crescut şi umbla cu toţi vagabonzii şi mama ei era plecată în străinătate.
Acum s-a aflat că e gravidă, în 7 LUNI! (nu ştiu cum a ascuns asta în tot acest timp) Nici prietenul ei şi nici cei cu care a umblat nu o vor pentru că toţi zic, inclusiv prietenul ei, că s-a culcat cu mai mulţi deci nu se ştie a cui e copilul.
A venit maică'sa din strainate şi a făcut-o să nască forţat, prin cezariană, copilul s-a născut viu şi la omorât la naştere, doctoriţa pentru 2000 de Euro.
Câtă brutalitate poate exista intr-un om?
şi cu asta au rezolvat problema ce simplu,"păcat" că a auzit poliţia.
Viaţa bate filmul, o adevărată telenovelă!

Răspuns utilizator avertizat
| Allrc24 a răspuns:

Nu. mai bine il abandoneaza sau il lasa la centrul de plasament decat sa il omoare. nu omul da vaita ci Dumenzeu deci El decide cine moare si cine traieste

Răspuns utilizator avertizat
| laurentiu80 a răspuns (pentru Allrc24):

Si sa-l lasi la un centru de plasament nu e tot pacat? sa-ti abandonezi propiul copil? si acolo sa fie si el violat de altii? mai bine i-ai oferi dragoste si sa-l cresti ca pe propirul copil, Ca Dumnezeu e mare si o sa aiba grija de el, Dumnezeu e bun si il va face mai intelept ca Einstein ..nu?

| Allrc24 a răspuns (pentru laurentiu80):

Decat sa il omori mai bine il lasi la un centru de plasament.

| Allrc24 a răspuns (pentru laurentiu80):

Dc sa ii rapesti dreptul la viata? poate va ajunge cv bun in viata.ar trebui sa avem sanse egale la viata

| laurentiu80 a răspuns (pentru Allrc24):

Nici 99,9 % dintre copii crescuti intr-un centru de plasament nu ajung sa aiba o viata normala. toti ajung la punga de aurolac, du-te putin prin Gara de Nord sa vezi cum sta treaba. Mai ales daca e mai brunet nu va avea nicio sansa sa-l adopteze cineva, si in Romania adoptiile sunt aproape imposibile. Toti copii de acolo vor fi vazuti ca niste orfani, si altii ii vor angaja pe salarii mizere, fetele se vor prostitua, vor fura ca sa reuseasca sa supravietuiasca. Nu fi ignorant, abandonarea unui copil este o crima mai mare decat orice avort, nu-l omori, dar il distrugi ca om. Da o raita prin Gara de Nord si iti vei schimba ideile. Ca e usor sa dai sfaturi, daca nu esti tu in caz.

| Necrophagist a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ma plictisesc ideile astea.binele absolut a exclus raul, raul e dincolo de el, ceea ce ni se intampla e cauzalitate

Răspuns utilizator avertizat
| Necrophagist a răspuns:

Nu cred ca exista boala mintala, sunt doar nevoi si suferinte accentuate cu care omul ce se va naste va putea lucra.

| doctorandus a răspuns:

Nu omori un copil ca sa dregi un viol.

| BUBULINA a răspuns:

Dar daca tu erai rezultatul unu-i viol? si te avorta? ce vina are copilu?

Răspuns utilizator avertizat
| BUBULINA a răspuns:

Tu esti einstein?

| Kramerwalt a răspuns:

Maui are perfecta dreptate! E un suflet nevinovat prietene!

| Geass a răspuns:

Oamenii nu sunt egali.Tot puneţi problema cum se va simţi un copil dat la orfelinat, aici contează de psihicul său.Personal,eu zic mai bine dai copilul la orfelinat decât să faci avort, ai fost violată, nu eşti obligată să îţi iubeşti copilul dar măcar să îl dai la orfelinat că "nu te doare mâna" cine ştie ce poate ajunge acel copil în viitor.

| 4b a răspuns:

Avortezi, si te mustra constiinta, sau nu avortezi si te mustra constiinta...depinde de dorinta ta; un raspuns stupid spunea ca a fost voia Domnului in acest caz, ce voie frate? lucruri urate se intampla pe lumea asta, dar nu El este initiatorul lor.
Din pacate, psihopatii nu stau unde le este locul, si uite cum sufera o saraca femeie de pe urma unui cretin

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Tu crezi ca lui Dumnezeu ii place ca fii oamenilor sufera?! satana asta ce face? crezi ca sta de paza? nu mai poate de bucurie cand oamenii dau vina pe Creatorul lor de relele pe care el le provoaca...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

De liberul arbitru al OMULUI viciat/neviciat ai auzit? Acţiunea, unuia influenţează altă persoană indiferent dacă scopul este bun sau nu.

| 4b a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Dintr-o piatra necioplita vrea sa faca un diamant...de cine te lasi modelat?big grin

| MauiStatue a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

In unele tari, le taie direct puta. Cum ar fi in Emiratele Arabe Unite.

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

E frumos sa explici omului...ca nu-ti spune ceea ce ai vrut tu sa auzi, e alta mancare de pestewinking

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Ok, atunci scuze ca te-am incurcat...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TU scoţi o durere cu altă durere?
Violul este o traumă.
Avortul altă traumă.
Naşterea este viaţă!
A NU se înţelege că promovez violul sau fărădelegea! La urma urmei Dumnezeu a lăsat liberul arbitru pentru fiecare, iar femeia poate decide dacă face avort sau nu. DAR asta nu înseamnă automat că starea ei sufletească şi psihicul ei profund zdruncinat va trece peste acel eveniment nefast şi condamnabil din toate punctele de vedere.

Răspuns utilizator avertizat
| laurentiu80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Biserica Ortodoxa este de acord cu avortul in asemenea cazuri. Sa fii nebun la cap sa nu faci avort, pana la urma e un act medical, o interventie chirugicala. Daca sotia ta este violata de un tigan, batjocorita, scuipata, si ramane insarcinata (doamne fereste in toate cazurile ) vei fi de acord sa nasca? poti iubi acel copil, chiar daca el nu are niico vina?

| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu eu nu fac nici o confuzie orice avort este o traumă şi o până la el o continuă stare de consum şi nervozitate.
Dar ia zi cum s-ar simţi acel părinte şi medicul care a operat atunci când ar afla că are asupra lui sânge nevinovat?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru laurentiu80):

Doamne fereşte!
domnule Laurenţiu şi tuturor celor de aici să treacă printr-o asemenea situaţie.
Arată-mi unde e de acord ortodoxia în plinătatea ei (nu doar B.O.R) ci întregile ei învăţături cu aşa ceva.

| MauiStatue a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Avorteaza imediat inainte sa avanseze. Suntem in sec. 21, sunt destule optiuni. Si nu zi acum ca poate a luat pilula dinainte, ar fi culmea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Crima este în ambele situaţii; se pune problema dacă poate repara prejudiciul moral şi psihic adus unei victime nevinovate, sau şi victima devine torţionară, inconştient la rându-i.
Pe mine nu m-a pus nimeni judecător aici şi orice soluţie aş da ar fi una deşartă. Este un Tată în Ceruri care să răsplătească tuturor după fapte.
Tu ce soluţie ai da?

Răspuns utilizator avertizat
| laurentiu80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci este de acord, asa a zis unii preoti. http://www.frontnews.ro/......l-ei-11609

dar pune-ti tu intrebare de ce Dumnezeu ar da viata unei fiinte dintr-un pacat asa de mare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru laurentiu80):

Omul nu a rătăcit pe pământ dintr-un păcat mare?
Arată-mi şi ce zic Sfinţii Părinţi despre asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Deci tu ai renunţa la şansa de a te bucura de viaţă?
După cucerirea Berlinului de ruşi cam câte violuri au fost?
În războiul din Bosnia câte femei au fost victime acestei infracţiuni?
Toate acele femei trebuiau să comită avorturi în masă?
Atunci care ar fi fost diferenţa fată de genocid?; care în Bosnia a fost înfăptuit tocmai pentru că li se părea unora "justificată" crima ca metodă de epurare etnică deci cumva o "cauză morală".
A NU se înţelege că încerc să justific violul şi abuzurile, ele trebuie condamnate indiferent de situaţie!
Dacă o dai pe aia cu secolul XXI îţi zic şi eu că medicina a progresat şi poate asista naşterile dificile la fel cum poate face şi avortul.
E LIBERUL ARBITRU la urma urmei, nu înseamnă că alegerea ei e şi corectă.
Să înţeleg că tu înlături crima cu altă crimă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic personal, te rog să mă ierţi dacă te-am supărat.
Am vrut să văd şi perspectiva ta din moment ce ai pus întrebarea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu uita ca vorbesti de o viata de om nu de un obiect! si nu cred ca acea femeie este capabila sa decida daca copilul va trai sau va muri! Singurul care poate lua aceasta decizie este Dumnezeu!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu compara tu războaiele din Antichitate cu genocidul modern.
În Antichitate oamenii nici nu cunoşteau ideea de genocid pentru că legea talionului, prima, cam asta e diferenţa.
La potopul lui Noe, Dumnezeu a dat potopul pentru că Dumnezeu are dreptul să-şi distrugă creaţia; omul în schimb NU are dreptul să distrugă creaţia Lui Dumnezeu. Când spun creaţia lui Dumnezeu mă refer la VIAŢĂ, NU la acţiunea psihopatului prezentată de tine în speţa de mai sus! Iar, celor care au cucerit Ierihonul Dumnezeu le-a vorbit şi a intervenit pentru ei aşadar, au primit autoritatea Divină de a sălăşlui pe Pământul Făgăduinţei.
Da, liberul arbitru primează pe Pământ, în zilele noastre mai mult ca oricând, asta nu înseamnă că decizia e şi corectă din toate punctele de vedere sau că reprezintă un panaceu pentru traumele suferite de ea.
Dumnezeu are puterea de-a ierta din milă şi iubire faţă de creaţia Sa care se încrede în El, orice păcătos ce se căieşte sincer. Aşadar, nu o judecam nici pe fata aceea nici pe altele care recurg la metoda asta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Cei din Ierihon nu credeau în Dumnezeu.
Poporului evreu Dumnezeu le-a făgăduit acel pământ.
Victimele potopului nu au ascultat îndemnul lui Noe.
Când citesc Vechiul Testament NU evaluez DOAR după standardele etice contemporane; nici nu contest lucrarea Lui Dumnezeu.
Ba da azi sunt genocide; tehnici ştiinţifice de exterminare în masă etc, în Antichitate erau doar războaie(legea talionului nu făcea clar distincţia dintre război şi genocid,).
Te rog să mă ierţi dacă ti-am greşit cu ceva, nu am vrut să semăn vrajbă sau să judec pe cineva, şi sper că nu ai luat-o personal.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Am mai citit experimentul, Dumnezeu are o lucrare ce nu poate fi contestată, Dumnezeu îşi ţine făgăduinţa.
Ierihonul nu credea în Dumnezeu, acei ipotetici copii urmau credinţa în zeităţi păgâne ale părinţilor şi păcatele lor. Şi poporul evreu a fost pedepsit când s-a depărtat de Dumnezeu, vezi robia lor printre alte neamuri.
În Antichitate războaiele erau în continuu şi nu exista conştiinţa genocidului.
Cum am mai spus Dumnezeu are dreptul să distrugă lucrarea Sa atunci când aceasta se depărtează de Adevăr.
La fel cum şi tu poţi să îţi distrugi propria lucrare în care ai investit timp şi suflet, dacă vezi că nu îndeplineşte scopul pentru care ai inventat-o şi nici un om nu are dreptul să te tragă la răspundere. Iar la scară planetară doar Dumnezeu poate judeca pe fiecare.
Azi ca şi în Antichitate (evreii au acceptat Decalogul şi s-au angajat să îl respecte, aşadar au ales) omul are liberul arbitru, deci nu poate fi considerată o robie, deoarece fiecare alege să creadă sau nu.
Prin poporul evreu (apostolii şi Iisus Hristos erau evrei) a venit Mântuirea şi pentru celelalte neamuri.
Aşadar nu e vorba doar de favorizarea unora sau altora.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Modul prin care s-a făcut lucrarea nu poate fi considerat barbar pentru că vremurile erau barbare, războiul era la ordinea zilei.
Creştinismul garantează mântuirea pentru neamuri cele care au primit cuvântul şi cele din spaţiile în care au fost apostolii, nu ştiu pentru alte popoare(chinezi, niponi etc ).
Religia Iudaică şi cea Islamică este calea de mântuire pentru fii lui Avraam Isaac şi Ismael strămoşii popoarelor semite şi arabe.
La celelalte religii, popoare care nu au auzit cuvântul nu ştiu, nu eu îi judec probabil li se va judeca doar după fapte.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Acum există ideea de genocid, atunci oamenii ucideau ca să îşi apere neamul şi credinţa fără să aibă conştiinţă că fac ceva ieşit din comun.
Acum există un tribunal militar gen Nürnberg care judecă pe cei ce comit crime de război.
În Antichitate nu existau crime de război.
Hristos a desfiinţat talionul şi l-a înlocuit cu legea iubirii, adeverind proorocii şi desăvârşind învăţăturile lui Moise.
Există drepturile omului nu mai e legea talionului.
Numai Dumnezeu decide cine se mântuieşte, creştinii dacă sunt doar cu vorba nu înseamnă că se mântuiesc.
Apar în Vechiul Testament inclusiv pasaje care fac referire la Ismael, despre care aflăm că e binecuvântat de Dumnezeu.
Scuze că am făcut chat, de acum chiar nu mai scriu.

| gabri80el a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Dumnezeu rezolva problemele cu intelepciune si doar mintea omeneasca este barbara dar si atunci El ii ofera omului sansa de a se mantui dar prin caile Sale nu prin caile omului. Daca ar fi barbar asa cum spui tu sau altii ar trebui ca voi acum sa primiti aceeasi pedeapsa precum cei din Ierihon.Eu asta inteleg ca vrei sa spui.Toate au o randuiala dar sub aceasta randuiala este o intelepciune

Răspuns utilizator avertizat
| gabri80el a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Inseamna ca ai citit alta Biblie sau ai citit degeaba. Spune-mi unde ai citit tu in care Dumnezeu accepta crima si violul

Răspuns utilizator avertizat
| gabri80el a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Astept detalii nu vorbe. doar ai citit

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să vedem.

Dacă un psihopat violează o femeie, e perfect normal să considerăm femeia ca fiind o victimă.

Tu consideri că in acest caz, avortul e justificabil. Adică, e perfect normal ca acel copil să devină la rândul lui o victimă (complet inocentă).

Intrebarea mea e: folosind ce standarde crezi tu că e corect ca acel copil să sufere din cauza crimei comise de tatăl său?

Indiferent de circumstanțele in care e conceput, copilul e invariabil nevinovat, și deci nu merită să moară.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

De ce presupui automat că mama nu va iubi copilul? Evident că există această posibilitate, dar nu este o certitudine (riști să il ucizi pentru că poate?).
Conform acestei logici, haide să ucidem toți copiii care nu sunt iubiți de părinți (din pântece sau după câțiva ani plus-minus, tot acolo; oricum suferă, sărmanii)

Am folosit termenul,, crimă'' cu sensul de infracțiune gravă, și nu cu sensul de omucid.

Nu e justificabil să omori un copil pentru simplul fapt că nu ți-l dorești.

Iți recomand,, 180" ( http://www.youtube.com/watch?v=7y2KsU_dhwI ).

Răspuns utilizator avertizat
| MauiStatue a răspuns:

Daca nu il doreste, sa il dea la orfelinat. Desi multi copii de la orfelinat nu ajung bine, dar tot e mai bine decat sa omoare un suflet.

| laurentiu80 a răspuns (pentru MauiStatue):

Tu stii ce inseamna viata de orfelinat? sa te intrebi " de ce parintii mei nu m-au vrut? ". si la 18 ani sa primesti un sut in fund si sa fi alungat de acolo si sa ajungi in strada? eu in cazul asta optez pentru avort.

| raymusik19 a răspuns (pentru MauiStatue):

Cmf

Răspuns utilizator avertizat
| raymusik19 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu chat si dating

| MauiStatue a răspuns (pentru raymusik19):

Bine, vorbim pe intrebarile tale sau altele, cand se iveste ocazia tongue

| raymusik19 a răspuns (pentru MauiStatue):

Te astept

| Shatteredx a răspuns (pentru MauiStatue):

Intr-o saptamana, doua, trei de sarcina acela nu este un suflet, este un FETUS. Acesta nu gandeste si nu simte pana ce se dezvolta. Daca un psihopat te violeaza si te lasa insarcinata, cea mai buna cale de a-ti dovedi prostia este sa nasti acel copil si sa-l dai la orfelinat, in loc sa faci avort si sa scutesti biata fiinta de o viata mizera, probabil cersind si batut de toti puradeii din orfelinat (Crede-ma, stiu cum e viata acolo, stiu multa lume). Daca are noroc, o sa fie adoptat de Madonna, Brad Pitt si Angelina si o sa ajunga mare vedeta. Daca mergi pe principiul asta, atunci da, merita sa tii copilul, poate are sanse sa devina cineva. Dar daca esti o persoana realista, obiectiva atunci faci avort.
E UN FETUS! Pentru numele lui Dumnezeu! Un fetus! Nu un copil.

| MauiStatue a răspuns (pentru Shatteredx):

Daca ia pilula de a doua zi, totul se rezolva. De ce sa se ajunga pana acolo, cum a zis si WQT, nu cred ca e nevoie ca femeia sa se chinuie atata timp. Normal problema trebuie vazuta altfel: De ce femeile/fete violate nu iau masuri urgente inca de la inceput? Pilula de a doua zi ar fi rezolvat problema.

| Shatteredx a răspuns (pentru MauiStatue):

Da, asa e cum spui tu. Insa intrebarea este alta, nu cea pe care ai recomandat-o tu. Daca ar fi fost intrebarea recomandata de tine as fi raspuns altcumva. Ai o fire cameleonica, adica in primul raspuns al tau spuneai ca nu esti de acord cu asta, ca fata violata ar trebui sa tina copilul iar acum spui ca ar trebui sa ia pilula de a doua zi. O fi, iti dau dreptate.

| MauiStatue a răspuns (pentru Shatteredx):

Normal ca nu sunt de acord cu avorturile. Daca ar inainta atatea luni, mai bine sa nu il avorteze. Daca face de la bun inceput ce trebuie, anuleaza sarcina si nu se mai ajunge la nici un avort. Cred ca era destul de simplu sa iti dai seama.

| Shatteredx a răspuns (pentru MauiStatue):

Scuza-ma dar nu am cum sa-mi dai seama de adevatul sens al tuturor raspunsurilor de pe site.
Daca tu scrii ALB eu nu am cum sa-mi dai seama ca tu te referi la un porumbel alb. Data viitoare fi mai explicita, ca nah, mai sunt si useri mai prostuti care interpreteaza gresit. Omul inteligent nu e acela care se face inteles de 2-3 persoane, e acela care se stie face inteles de toate persoanele!

| pavdany92 a răspuns:

Ma cam pus pe gandui intrebarea ta dar gandeste ca in orice circumstante ar fi conceput copilul ala avortul e crima deoarece tu iei o viata care probabil ar fi putut face ceva in viata lui oricum ar fi el e nevinovat daca e vorba de viol si asa violatorul e de vina iar victima pentru avortul respectiv pe scurt daca faci avort ucizi, un bebelus nevinovat care incearca sa traiasca si el

| DAVID_6313 a răspuns:

Are dreptul sa avorteze legal, dar tot crima ramane.

| raymusik19 a răspuns:

Ba da

| SiposIulyan a răspuns:

Mă numesc Şipoş Iulyan şi împreună cu echipa mea vă oferim cele mai bune servicii web, precum: web design, optimizare SEO, promovare site, creare Magazin Online, Design PhotoShop (logo, semnaturi, wallpaper, web etc) şi diferite website-uri folosind: php, mysql, (x)html(x), css(x), javascript, ajax, xml, flash, symfony framework, zend framework, doctrine, jQuery, prototype. Sunt cele mai noi tehnici de programare web pe care eu le combin cu un web designe de calitate pentru ca visele tale să devină realitate şi proiectul web sa aibă succes.

Pasiunea pentru programare a fost elementul de bază care a condus la fondarea acestui website, unii dintre noi au obţinut premii şi distincţii la diferite concursuri, dar adevarata satisfacţie am cunoscut-o după lansarea acestui website www.siposiulyan.ro şi după primii clienţi multumiţi. Codul nostru corespunde celor mai exigente cerinţe, lucrăm cu framework-uri pentru a ne asigura că produsul nostru software va putea oricănd fi usor modificat, pentru a corespunde nevoilor în continuă schimbare ale clienţilor noştri. facem programe de administrare profesionale pentru siteurile noastre, astfel încăt totul sa fie sub controlul clientului.

| SiposIulyan a răspuns:

Http://www.siposiulyan.ro
Mă numesc Şipoş Iulyan şi împreună cu echipa mea vă oferim cele mai bune servicii web, precum: web design, optimizare SEO, promovare site, creare Magazin Online, Design PhotoShop (logo, semnaturi, wallpaper, web etc) şi diferite website-uri folosind: php, mysql, (x)html(x), css(x), javascript, ajax, xml, flash, symfony framework, zend framework, doctrine, jQuery, prototype. Sunt cele mai noi tehnici de programare web pe care eu le combin cu un web designe de calitate pentru ca visele tale să devină realitate şi proiectul web sa aibă succes.

Pasiunea pentru programare a fost elementul de bază care a condus la fondarea acestui website, unii dintre noi au obţinut premii şi distincţii la diferite concursuri, dar adevarata satisfacţie am cunoscut-o după lansarea acestui website www.siposiulyan.ro şi după primii clienţi multumiţi. Codul nostru corespunde celor mai exigente cerinţe, lucrăm cu framework-uri pentru a ne asigura că produsul nostru software va putea oricănd fi usor modificat, pentru a corespunde nevoilor în continuă schimbare ale clienţilor noştri. facem programe de administrare profesionale pentru siteurile noastre, astfel încăt totul sa fie sub controlul clientului.