| Dorugar a întrebat:

Oare faptul ca exista orfani de care nu se ingrijeste nimeni asa cum ar trebui, nu este o dovada clara ca Dumnezeu NU exista?
Pai cum isi permite Dumnezeu sa dea viata unor bietii copii nevinovati stiind ca-i va chema pe parinti la el in ceruri?
Pai daca i-ai chemat pe parinti la tine in ceruri Doamne, de ce esti natat de nesimtit si nu te ocupi de copii si nici nu-i ajuti cu nimic pe bietii copii nevinovati?

Nu vi se pare ca asta ar fi o culme a diabolicitatii si o dovada ca Dumnezeul crestinilor este Satana, evident daca acel Dumnezeu ar exista cu adevarat?
Sau nu cumva asta este o dovada ca Dumnezeu nu exista?

1 răspuns:
| Buresbista123 a răspuns:

Sa nu uitam de multe alte 'dovezi' de la boli, calamitati naturale, razboaie etc