| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Până în Noua Eră, distrugerea și creația sunt în mâinile tale ce credeti ca vrea sa spuna Satan aici?

Răspuns Câştigător
| Jardelin a răspuns:

Distrugerea binelui si crearea raului!

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Jardelin):

Scrie următoarea rugăciune:
Înaintea atotputernicului și inefabilului Zeu Satan/Lucifer și în prezența tuturor Demonilor Lui, care sunt Zeii Adevărați și Originali, eu, (trece-ți numele complet), renunț la toate credințele mele de până acum. Renunț la falsul zeu iudeo/creștin, renunț la josnicul și netrebnicul său fiu Isus Hristos, renunț la spurcatul, odiosul și infectul său duh sfânt.

Îl proclam pe Satan/Lucifer unicul și singurul meu Zeu. Promit să Îl recunosc și să Îl onorez în toate lucrurile fără reținere, dorind în schimb felurita Sa asistență, pentru a termina cu succes strădaniile mele.

Este important să faci baie înaintea oricărui ritual pe care îl faci, deoarece asta denotă respect. Când ești pregătit aprinde lumânările. Ia acul și înțeapă-ți degetul arătător de la mâna stângă și stoarce puțin sânge.

Semnează-ți numele în sânge.

Recită rugăciunea cu voce tare sau în minte.

Îndoaie hârtia și las-o să ardă în flacăra unei lumânări. Mulți dintre noi au rămas și au meditat până când lumânarea a ars de tot.

Încheie ritualul cu cuvintele "Și așa să fie", și un "HAIL SATAN!"

| Jardelin a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Omule, chiar nu am chef sa citesc aiurerile postate! Pur si simplu nu ma pasioneaza! Ti-am dat un raspuns cred ca e suficient!

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Jardelin):

Ai dreptate si asa e cum spui tu Jardelin din greseala am postat ritualu ala ca nu era pentru tine scuze!

13 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Unde spune Satan asta?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Dandanache):

Însă până când acea vreme va veni, vreme în care distrugerea și teroarea sunt date la o parte, voi trebuie să lucrați după normele lumii/erei în care vă aflați Mai spune satan, http://bucurialuisatan.com/mesaj-de-la-satan-despre-razboiul-spiritual/

| Dandanache a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Am inteles. Raspunsul meu e atunci tot o dictare:

"Limitele sunt marginirile propriei constiinte. Gandul ca poti sa zbori e suficient sa faci cu adevarat asta. Uita de gravitatie, uita de frica de inaltime, ridica-te pe poante, intinde gatul si propaga-te ca o unda de lumina. Ai doar grija sa nu te izbesti de cardurile de gaste salbatice, sunt animale suparacioase si tind sa te urmareasca."

Dictat de Peter Pan personal in data de 12 februarie 2010.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Dandanache):

Satan te va răsplăti cu generozitate, cum a făcut și cu mine. Acum este timpul, iar Satan cere fiecăruia dintre voi să între în luptă și împreună să punem inamicul în genunchi și să îi distrugem în totalitate prin metode psihice. by armata 666 Dictata de Satan

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Dandanache):

Si daca nu iti vine sa crezi Pana in noua era se refera asa Distrugerea= Rau, Creatia= Bine eu fac ceva bun si tu vi spargi cai rau, De asta putem face bine si rau insusi satan a spus pe bucurialuisatan.com Până în Noua Eră, raul și binele sunt în mâinile tale.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Dandanache):

Vrei sa zici ca tu nu cunosti binele sau rau, daca ii dai la cineva in cap ii faci bine? sau rau sau tu nu ai cunoasterea asta?

| anonimg a răspuns:

Te avertizez spre binele tau sa nu mai intrii pe site-urile acelea care il pun pe vrajmas in centrul atentiei.
Desprinde-te de cursa aceasta in care multi tineri ai cazut. Nu intra pe un teren necunoscut, pe un teren in care Dumnezeu nu te va mai putea ocroti. Sa nu crezi ca vrajmasul nostru si al lui Dumnezeu iti vrea binele. Niciodata! El ii amageste pe oameni pana acolo ca sa-i intorca impotriva lui Dumnezeu, impotriva Aceluia care i-a creat si rascumparat cu insasi viata Sa.
Dumnezeu ne-a pus la indemana mantuirea. Sa nu ne-o vindem pe lucruri care vor pieri impreuna cu pacatul. Pune-te pe genunchi si cere ajutorul lui Dumnezeu; de unul singur nu vei putea lupta impotriva atractiei vrajmasului.
Nu te juca si nu glumi cu pacatul. Dumnezeu nu te va mai putea ocroti daca intrii pe acel teren necunoscut; Satana va cere dreptul asupra ta pentru ca de bunavoie ai intrat pe taramul lui, si numai o minune te va mai scapa. Si nu cred ca vei gasi placere ca vrajmasul si ingerii lui sa-ti bantuie casa.
De aceea repet: nu mai intra pe site-urile acelea; sterge tot istoricul cat si cookie-urile si orice te mai leaga de acele site-uri; sterge-le si din mintea si inima ta nemaigandindu-te la astfel de atractii; si Dumnezeu va fi cu tine.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonimg):

Eu nu intru pe ele ( Am intrat inainte ) da multi spun ca nu exista Dumnezeu dar daca am postat si sursa ca sa vada ca exista rau si bine

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Haideti vam dat si ritualul daca vreti raul il veti avea...

| beyoubeyou a răspuns:

Eu am citit din biblie Apocalipsa si scrie ca o sa vina sfarsitul lumii iar Hristos o sa isi ia mireasa (oamenii care sunt crestini adevarati, care cred cu toata inima)si dupa aceea o sa urmeze 7 ani (necazul cel mare)in care o sa apara antihristul care o sa ii minta pe oameni si o sa ii intoarca impotriva lui Dumnezeu. Dupa acestia 7 ani Domnul o sa il invinga pe satana si urmeaza Mileniul(adica Hristos o sa vina pe pamant cu mireasa lui, formand Ierusalimul nou)dupa care vine Judecata.Din ce ai scris tu eu cred ca se refera la:pana cand o sa vina Hristos si o sa fie mileniul(adica era noua) tu trebuie sa alegi ce faci, binele sau raul, alegi sa faci voia Domnului sau voia satanei.