| anonim_4396 a întrebat:

Pe la 3 noaptea, ieri, dormeam dus si visam. Apoi m-am trezit pentru un minut,am stat putin, gandindu-ma la ale mele si cand sa ma trezesc de tot, ca am deschis putin ochii, am fost strigat de o voce ciudata, parca era pe frecventa de aia radio.Ironia este ca eu dorm cu dopuri in urechi si am auzit atat de tare vocea aia care m-a strigat dintr-o data incat parca mi-a vibrat capu, intr-o juma de secunda m-au trecut toti fiorii si inima a inceput sa-mi bata.Eram sculat total si am stat nemiscat vreo 10 minute. Exact dupa ce am fost strigat am stat vreo 15 secunde si am simtit ca ceva vrea tare de tot sa-mi faca ceva, sa ma atinga, etc.Mi-am facut cruce cu limba in gura. Apoi m-am culcat.Ma poate ajuta cineva? Chiar e prima data cand patesc in viata mea asa ceva.Voi ati patit asa ceva? Nu visam! Mare atentie! Aveam ochii deschisi si vroiam sa-mi schimb pozitia cand am fost strigat si m-am speriat ca dracu.

13 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Fără răutate (lucru necaracteristic mie) dar ar trebui să consulți un doctor dacă ești sigur că nu a fost un vis într-un vis (care pot părea foarte reale), că sigur nu era mostrul de sub pat și sigur nu e normal să auzi voci.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toti copii au cosmaruri care apoi, un timp, continua in realitate. dupa o vreme trec. Cei slabi cedeaza.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-i-am spus ca uneori cosmarul continua in realitate. Nu ai citit ca lumea ce ti-am scris.

| doctorandus a răspuns:

Daca aveam 1000 de euro de fiecare data cand m-am "trezit" dintr-un vis intr-alt vis, eram om bogat. De fapt nu te-ai trezit, ci ai visat ca te-ai trezit. Si eu am vise in care visez ca sunt treaz, gandesc si dau raspunsuri reale la intrebari si cand ma trezesc de-a binelea imi dau seama ca da, raspunsurile le-am dat din ce stiam eu in realitate, dar situatia din vis era absurda.

Pe urma daca semnul crucii ar fi atat de puternic si de important, de ce niciun personaj din Biblie n-a fost descris in Biblie ca facand acest semn? De ce Biblia nu recomanda nicaieri sa faci semnul crucii?

| OnuOnulică a răspuns:

Stai linistit a fost doar un vis.

| ErrorFound a răspuns:

Interesanta partea cu: "parca era pe frecventa de aia radio", fiindca oamenii, in general, capteaza vibratiile si tonalitatile dintr-un spectru restrans. Daca vibra, ceea ce ai "auzit" era peste frecventa atinsa de ureche, deci s-ar putea sa nu fi "auzit" in adevaratul sens al cuvantului ci sa fi receptionat o alta frecventa. Exista o teorie conform careia toate lucrurile din lume au o anumita vibratie, impartita pe dimensiuni. Lucrurile nesemnificative, mici, au o vibratie de frecventa joasa, iar oamenii au mai multe dimensiuni. Pot receptiona frecventele joase ale acestor fiinte, dar se pot duce si catre frecventele crescute ale fiintelor superioare. Daca ar fi un Dumnezeu sa zicem, acesta ar avea frecventa suprema. Si (Nikola) Tesla zicea: Daca vrei sa intelegi universul, trebuie sa te gandesti la energie, frecventa si vibratie.+Multe filozofii orientale si chiar religii au meditatii transcedentale prin care poti(spun ei) atinge aceste dimensiuni ale sinelui.

Sau poate doar ai visat...ar trebui sa iei si asta in considerare, nu toate lucrurile trebuie sa aiba o explicatie atat de complexa, dar ce ti-am scris mai sus este posibil.

| Moisie a răspuns:

E bine ca te-ai culcat ca altfel urma polutia nocturna, si aia est un mare pacat!

| YesViRginia a răspuns (pentru Moisie):

Sa sti ca dupa ce m-am culcat am avut vreo 2, 3 vise erotice dar ca prin minune le-am putut stapani si nu m-am atins de femeile ce mi-au aparut in vis.Deci polutia nocturna iese din schema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bun venit in a 5-a dimensiune. Sau cam asa ceva. Crierul uman ste inca de neinteles, creoerul uman are capacitati extraordinaar de mare.Dar bineinteles,"forjat la o mare turatie" dauneaza.Eu am avut multe intamplari din astea, am ajuns sa vb singur cu "vocile acela". Bineinteles ca am fost la spital si am urmat tratament. Ce se intampla, creierul uman e in stare sa intre in alte dimensiuni sau poate capta voci, sunete, imagini din alte dimensiuni.Bineinteles ca e cam periculos sa dai frau liber la voci si sa faci intocmai se spun acele voci.Sunt persoane care s-au sinucis din cauza voclor.Deci...urgent la pasihiatru.

| sempreinvolo30 a răspuns:

Daca ai obiecte ce au legatura cu spritismul scapa de ele deoarece sant portita prin care demonii pot sa iti faca rau.

Răspuns utilizator avertizat
| adrian1419 a răspuns:

1-Ti-ai facut cruce cu limba-n gura? ciudat!
2-Poate ai avut un vis lucid
3-Si eu am visat ca eram la tara si era o apocalipsa zombie dar nu era cu zombie era cu struti! daca de ciguleau strutii te transformai in strut si cand au prins-o pe sora-mea m-am speriat asa tare ca m-am trezit.Aces exemplu e un vis real, dar vreau sa-ti arat ce ciudate si fara logica sunt visele.