| anonim_4396 a întrebat:

Pentru onanisti si masturbatoare; http://www.sok.ro/......abil-foto; Ce credeti? Dumnezeu doarme?

34 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Stai puțin să șterg ecranul cu un șervețel umed că nu se vede bine.

| anonim_4396 explică (pentru Polaris):

Mai pularis? ia vezi probabil ca ti-au dat lacrimile? si s-au aburit opelarii? baa ce-ti mai place shaorma.ia vezi, nai usor cu zguduiala lu mutu ca sa nu te dara mai tarziu cotul si sa dai vina pe reumantism.

| Polaris a răspuns (pentru anonim_4396):

Băi, stai așa că aveam un răspuns pentru tine, dar n-am terminat înc- Ah, gata. Ce ziceai?

| anonim_4396 explică (pentru Polaris):

Ce sa zic? umbli cu abureala.da dupa ce se duce abureala ramane pura realitate.nu mai poti sa te ascunzi ca magariul in ceata.

| Polaris a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic, o să fie mereu „soma" pentru amândoi în Minunata Lume Nouă.

| anonim_4396 explică (pentru Polaris):

Asa sa fie.adica pe crestineste; AMIN.

| Dandanache a răspuns:

Nu, eu cred ca mintea Jorpalului doarme. "Stirea" asta apare pe internet pe tot felul' de siteuri crestine antimasturbare, mai putin pe un site de stiri. E in regula, ne-ai obsinuit deja cu genul asta de articole. Dormi in pace, Jorpale.

Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

Sunt mii de oameni loviti de fulgere in lume, unul a lovit o fata care se masturba, asta nu dovedeste nimic... daca cel putin 25% din fulgere loveau oamenii care se masturbau in acel moment atunci era alta poveste

| anonim_4396 explică (pentru Narcis2007):

Bine ma, si daca murit-au toti noii nascuti de parte barbateasca, umana si animala, la egipteni inainte de exod, de ce nu a-ti crezut? si celelalte plagi cu care Domul a lovit egiptul? pai nu ma mira.ca nici poporul ales nu a crezut, fiind in continuare un popor incapatanat si necredincios, pana era pedepsit, chit ca Domnul era cu ei zilnic si facea minuni.

| M25M a răspuns:

Am doar un cuvant: THOR!

| anonim_4396 explică (pentru M25M):

Vai si iar vai.in chivingii spunea popa ala; in ploaie il vad pe Domnul dar in tunet inca il aud pe THOR.in biblie scrie; Cred Doamne. Ajuta necredintei mele.in ambele cazuri este o lupta intre cele doua parti ale omului; credinta si ratiune. Dumnezeu ne-a creat asa si ne intelege.NE IUBESTE, si NE IARTA.

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Don't question Thors power!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu va mai masturbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sub copac.
E pacat ca nici ca zeu, nu mai poti in zilele astea sa te odihnesti, ca vine cate o pustoaica de asta si isi baga mainile nastrusnice peste tot.
Sau cand e aproape de orgasm, nesimtita tot pe Tine Te striga: "O Doamne, o Doamne!" Striga la altul...ca sa poata dormi!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da mai pierdutle in park.asa facea si soata lui vasile, in timpul actului, conjugat.AH GHEORGHE, AH GHOERGHE.ce faci fa? tu te lucrezi cu mine si il strigi e vecinu? da ce? ai prefera invers?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arata-le tuturor cat de naspa esti
reminder: tipa aia e si ea extenuant de umana ca ceilalti, o fiinta care si ea a plans si ea a vomitat poate o sa se si sinucida la un moment dat...
si o discuti ca pe o anomalie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O simpla coincidenta a facut ca fata aia sa fie lovita de fulger fix cand se masturba. Pe aia de nu se masturbeaza de ce-i trasneste? Cu aia ce **** mai are Dumnezeu? Si inca ceva, tu crezi ca Dumnezeu a facut asta? Pai parca Dumnezeu era bun, nu pedepsea, lasa liberul arbitru. Fata a ales sa se masturbeze, de ce n-o lasa? Inca ceva, tu nu te-ai masturbat in veci? Pacatosule.
P.S. Poza aia de la avatar nu e prea vulgara pentru barbos? Vezi ca maine auzim de tine ca te-a calcat trenu'. Mai bine ai pune si tu o icoana ceva, nu pokemonii aia ca se supara ala cu barba, ca doar nu doarme, nu?

| BlackSulphur a răspuns:

Nu, Dumnezeu nu exista. Daca ceea ce vrei sa zici tu este adevarat, pai atunci noi ar fi trebuit sa fim deja asa: http://www.ps-composites.com/media/igallery/b/u/burnt_body_9.jpg
Si in plus, ce treaba au parintii cu ce facea fata? Nu facea nimic ilegal, nimic daunator, nimic costisitor.

| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Ai pus laba si sufletul pe aceeasi balanta si la acelasi pret.tu nu crezi dar un crestin stie ca; ce poti da la schimb pentru sufletul tau? tu deja, ai dat o laba? ma voi uita la linkul tau mai tarziu.

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ai pus laba si sufletul pe aceeasi balanta si la acelasi pret.tu nu crezi dar un crestin stie ca; ce poti da la schimb pentru sufletul tau? tu deja, ai dat o laba? ma voi uita la linkul tau mai tarziu."

Te rog, tradu-mi, sau macar invata sa te exprimi.
Iar din exemplul care l-ai dat, se pare ca Dumnezeu a cam pus fata intr-o situatie prosibil fatala. Deci, cine a masluit balanta?

| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Bai gagiule? tu stii imparti o fraza in propozitii,principale secundare,sbiective,predicative pentru a intelege un text mai complex? Fiindca, la cata gramatica cunosc eu si e putina fiindca nu sant tocmai un George Pruteanu, Dumnezeu sa-l ierte, cred ca stiu scrie si exprima destul de romaneste si gramatical.TU vrei sa-ti traduc limba romana? cu placere daca nu o cunosti tocmai bine, deoarece, pasareasca, engleza si messengeriana fostul- ti-au mai la indemana.

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

"tu nu crezi dar un crestin stie ca; ce poti da la schimb pentru sufletul tau? "

Ori esti orb, ori esti idiot (in adevaratul sens al cuvantului), iar in acest caz imi pare rau. Si nu te teme, eu stiu sa vorbesc romaneste, iar judecand dupa exprimarea ta, probabil mult mai bine ca tine.

| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Sa hii sanatos si spor la frecat mutu pe spate, fiindca de fapt asta e problema.e bine sa ai ce freca.altii saracii au ramas fara, ca ala operat de CIOMU.

| Dragosdoar a răspuns:

Am mai vazut o stire de astea cu unu care facea''treaba mica''si din senin i-a fost trasnit cocosul, e ceva normal, cum spun si specialisti, umiditatea organelor aare o legatura stransa cu asta

| anonim_4396 explică (pentru Dragosdoar):

Eiii nici chiar asa, ca daca ai cunoaste trasniti cati cunosc eu, ti-ai schimba optica.cat despre legaturi, trebuie sa fie una la fel ca intre fund si ochi; Domnu doctor? mi-a dat unu o laba peste ochi de ma taiat ca...rea.Doctorul; trebuie sa hie o ligatura, fiindca si eu primii odata un shut in c.r de mi-au dat lacrimile.

| marin81 a răspuns:

De obicei Dumnezeu doarme, cand mor copii de foame, atunci cand mor nevinovati in razboaie, atunci cand se ineaca cate un suflet nevinovat/ Doarme atunci cand copii raman de mici fara parinti/ Doarme atunci cand mergi pe strada si esti omorat pentru 10 lei/ A si se trezeste cand se masturbeaza una sub copac/ apropo cred ca e p stire inventata, pentru audienta/ Chiar daca nu e asa, aceasta stire dovedeste ca sunt o gramada de oameni pe lumea asta care sunt atat de indobitocitii de dogmele religioase, incat ar fi in stare sa isi sacrifice copii pentru religie/ treziti-va oameni buni

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Maaa parinte? esti studinte la teologie? ca asa pari dupa a ta fotografie? ai dreptate in partea a doilea a raspunsului m-neatale, dar in prima nu.Dovada ca; ori esti raspopit, ori vezi stramb planul si iubirea Domnului privind, moartea si viata.si cand stai sa te gandesti ca orbul vindecat,de Iisus Hristos,unul din ei, nu era orb din cauza unor pacate ale inaintasilor sai, ci fiindca prin vindecarea lui, sa fie vazuta slava Domnului, si oamenii sa creada.Bineinteles ca avand in vedere scurtimea vietii, pentru orbul respectiv, par niste ani furati.Pentru vesnicie, si telul orbirii aducatoatre de Rod, pare un tel sublim.Pentru putin ganditori, pare Dumnezeu rau ca a profitat de Om.Pentru gandirea in duh, si acceptarea a tot ce ne vine de sus cum spunea dreptul iov; CE? primim toate cele bune de la Domnul si sa nu primim si certarea? cand gresim?, pare dea dreptul NORMAL.deci marine? ce spui tu sant scuze jalnice ce tin de necredinta si superficialitate in gandire pe termen foarte, foarte luuuung.e adevarat noi traim putin, dar vesnicia e infinita.deci sa merita sa si gandim un pic.

| marin81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu judecaţi dupã înfăţişare, ci judecaţi după dreptate. Nu sunt nici student nici raspopit, in fie nu trebuie sa iti explic tie ce sunt/ Tu imi zici de aia ca se masturba/ Din cate stiu eu nu e un pacat capital/ Mai degraba meritai sa fi lovit tu de fulger/ te faci vinovat de cel putin 2c pacate capitale: Mandria si mania/ asa ca coicul mic si joc de glezne/ A inca ceva nu mai jicni gratuit, ma labarule

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Ba marine? poate am intales eu gresit? ma? laba e atunci cand baiatul isi freaca organul cu mana? ca eu n-am facut niciodata asa ceva? iar la fete cum e? isi baga ceva innauntru? si de ce ma pacatele mele sant capitale? ca eu nu-s ma din capitala, sant din Galati? deci sant pacate galatene in cel mai rau caz?

| Bringmelight a răspuns:

Ai auzit de stiri inventate? Asta este un bun exemplu.

| anonim_4396 explică (pentru Bringmelight):

Am auzit atatea minciuni incat iti pot spune sigur ca, cand, ies din casa si pana ma intorc adevarul e doar 7-8 %cacofonie intentionata.