| Inferno a întrebat:

Pentru toti cei ce sunt convinsi de existenta Lui Dumnezeu am o provocare,cat si un REMEDIU,iar totul se leaga de puterea sugestiei.
Ce ar fi sa inchideti ochii,pentru cateva minute si sa va relaxati, sa va goliti mintea totalmente. Apoi cu voce tare si pe un ton autoritar sa incepeti a repeta: "Nu exista Dumnezeu. Nu exista Dumnezeu. Nu exista Dumnezeu..., "si sa repetati iar si iar acceptand ca adevar universal aceste afirmatii?
Faceti acest exercitiu cel putin o data pe zi, de preferat ar fi sa-l faceti atat dimineata cat si seara inainte de culcare, si va garantez ca rezultatul se va vedea imediat.

Acum eu v-am oferit tratamentul, si e dovedit ca functioneaza, hipnoza insasi e o dovada ca functioneaza, intrebarea mea este insa: Cati dintre voi o sa apelati la acest tratament?

Răspuns Câştigător
| PhaseMorphXR a răspuns:

"Nu Exista Dumnezeu +Forte+" chiar functioneaza! Incearca si tu, acum pentru doar 0.99$, oferta in limita stocului disponibil. "Nu Exista Dumnezeu +Forte+" acum in formula sa unica, este remediul ideal pentru bacilul "Metafizicum Evanghelisis Delta 09". Citeste aceste marturii!

1.) De cand folosesc "NED +Forte+", am acceptat adevarul mentionat in prospect fara sa mai gandesc sau sa am vreo pretentie de convingere! E cu adevarat MIRACULOS. (Marcel, 39 ani)

2.) Cu "NED +Forte+" toate dilemele metafizice legate de dohotomia "materialism - supranaturalism" au disparut precum petele de ulei de pe camasile sotului meu, spalate cu (***** - cenzurat pentru reclama inadecvata). (Lucretia, 34 ani)

3.) Dupa doar 2 saptamani de "NED +Forte+" efectele resimtite sunt cu adevarat incredibile! Este ca si cum ai incerca sa fii prost! (Fabian, 22 ani)

4.) De cand folosesc "NED +Forte+" nu mai am aprinderi rectale in privinta declansarii polemicilor existentialiste, iar toleranta rezultata ca si efect, mi-a castigat de 3 ori mai multi prieteni! (Fabian, 24 ani)

5.) Inainte de a folosi "NED +Forte+" credeam ca viata reala inseamna cat mai multa energie investita in evanghelizari si ateizari virtuale. De cand cu "NED +Forte+" mi-am recapatat viata! (Viorel, 45 ani)

Este dovedit STIINTIFIC! Cercetatorii de la "Dăââhh Pharmaceuticals" au confirmat faptul ca "NED +Forte+" este la fel de eficient precum Lobotomia Frontala. Nu va administrati acest medicament daca nu planuiti sa iesiti de pe TPU! Daca folositi "NED +Forte+", in urma eradicarii timpului alocat polemicilor existentialiste, contemplarii in cerc si umflarea orgoliului cu heliu, este posibil sa va gasiti o viata in afara dualismului ateism-teism, sa renuntati la egotism, sa va sporiti toleranta si in unele cazuri chiar sa faceti sex! Apelati cu incredere la "NED +Forte+"!

Avertisment: Acesta este un medicament, cititi cu atentie prospectul, daca apar manifestari neplacute adresati-va infirmierei (in masura in care puteti vorbi) pentru a va putea sterge saliva de la gura.
In caz de supradozaj, sunteti deja prosti, adresati-va parlamentului pentru asistenta.

@ Dăââhh Pharmaceuticals 2014
Toate drepturile rezervate.

| Alphawolf a răspuns (pentru PhaseMorphXR):

E tendentios raspunsul tau. E victimizare si intimidare(subtila).

Ceea ce sustii fara dovezi, eu gasesc normal sa neg fara dovezi. Combat prejudecata si promovarea ei, corect(comunic, informez, propun si o alta varianta). Asta indiferent ca "Dumnezeu" exista sau nu. Intelegi?! Nu pot tolera prejudecata, nu pot fi absent la ea, nu pot sa le dau credinciosilor sperante, sunt nevoit s-o neg. Tu nu observi ca plusul(prejudecata) este credinta, nu observi ca ea este "adevar" in societate si ca se investeste in ea, nu observi ca Biserica este o institutie care se sustine cu prejudecati, ca puterea ei este in numarul de credinciosi. Biserica este o institutie care se ocupa cu sustinerea si promovarea prejudecatilor, este un plus, ea doar indoctrineaza si manipuleaza, vinde iluzii, adica activeaza incorect.

De ce nu te iei de Biserica, de adevarurile ei stabilite in societate, de ce nu te iei de prejudecati? Raspunsul e simplu, aperi prejudecata(si gandirea ta fiind conditionata de ea), asfel se explica de ce vezi doar partea proasta a acestor discutii.
Doar ideile pot fi atacate. Daca nimeni nu le ataca, adevarul e stabilit, iar institutia care se ocupa si se sustine din vanzarea de iluzii va fi in floare. Dintr-o varianta nu ai ce alege(ea presupune indoctrinare).

Iar cat priveste "supranaturalul"(ca vad ca majoritatea au auzit, vazut sau citit prea multe povesti...), eu nu am vazut realistic asa ceva. Imi arati si mie ceva supranatural, prenatural, subnatural, etc?

| CinevaNou a răspuns (pentru PhaseMorphXR):

De unde cumpar? smug

16 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Vezi daca ai mediat la extraterestru in pantaloni scurti...

iti vin exercitii peste exercitii.

Ia sa mananci tu diseara mamaliga cu branza de oi framantata, sa vezi cum vii acasa...
doar sa nu-ti imaginezi ca-s oi de pe Marte

;

.

| Narcis2007 a răspuns:

Garantez ca exact 0 persoane o sa faca asta...

| Doub a răspuns:

Tratament? Pentru ce? Atata timp cat stiu ca Dumnezeu exista nimeni si nimic nu ma va putea face sa ma razgandesc.

| Inferno explică (pentru Doub):

Sunt mai bune antipsihoticele decat exercitiul meu?

| Doub a răspuns (pentru Inferno):

Nu am nevoie de antipsihotic, nu sufar de confuzie mentala. Oricum, multumesc de grija.Si in legatura cu exercitiul sau "remediul" tau, crede-ma am lucruri mult mai importante de facut!

| Inferno explică (pentru Doub):

Treaba ta, nici antipsihotice, nici remediu naturist, faci ce vrei.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Doub):

Nimeni nu vrea sa te faca sa te razgandesti, e nevoie de idioti pe pamant, nu pot fi chiar toti inteligenti

| Doub a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Te-ai facut singur idiot! Felicitari!winking

| Doub a răspuns (pentru Inferno):

Bineinteles,fiecare e liber sa faca ce vrea.

| Holiday a răspuns:

Ai innebunit?!? Pai dispare "viata eterna" si astia daca nu au impresia ca or sa traiasca vesnic devin si mai labili psihic...Si asa zic unii pe aici ca-i apuca plansul cand se roaga si ailalti zic ca e foarte cool, ce vrei sa-si taie venele?!?

| Alcyon a răspuns:

Cred ca tu esti cel ce are nevoie de tratamente. Nu te supara, dar ai niste probleme destul de grave.

| Inferno explică (pentru Alcyon):

Treaba ta, ramai la antipsihotice daca iti plac mai mult.
Dar eu spun ca decat sa dai banii aiurea pe toate medicamentele pentru a te trata, mai bine apelezi la un tratament naturist.

| PhaseMorphXR a răspuns (pentru Inferno):

Mie-mi plac antipsihoticele, dar e o problema. Daca mergi pentru o prescriptie la psihiatru sau alt organ calificat, ti se va spune ca "Cred in Dumnezeu" nu este un diagnostic concludent, nu intra nicaieri in DSM. Asadar, noi, cei care credem in Dumnezeu, cum facem sa ne luam antipsihoticele in situatia in care toata aceasta clasa farmaceutica e reglementata in Tabelul 3 conform legii? thinking

| MariaNiculescu1 a răspuns:

Tu sustii ca nu exista Dumnezeu doar pentru a nu avea remuscari cand faci pacate! Trezeste.te pana nu e prea tarziu.