| Wøodenpints a întrebat:

Pentru un creștin, este păcat să bea energizant Hell sau să mănânce pizza Diavolo?
Dacă bei un Hell în timp ce mănânci o Diavolo se pune ca dublupăcat?
Mă gândesc că dacă există oameni care cred că acolo sus e un zeu pe care-l gâdilă la orgoliu când nu-și pune el smântână în ciorbă în zilele de post, ar trebui să fie satisfăcut și că acesta refuză să bage în el chestii ambalate în imaginea adversarului.

17 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ofer gratuit cate un parfum Diavolo - Antonio Banderas, tuturor credinciosilor de pe site! Astept PM.

| NOname a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

rolling on the floor

| Jardelin a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Pe la sfirsitul anilor "90 am incercat si eu "Diavolo", marca lu' Banderas, si cind ma apropiam de o fata stii ce-mi zicea? "Piei de aici diavole!". De rau ce putea!

| danut a răspuns:

Intrebarea este evidenta, o gluma ar fi TOTUSI consumul curent de energizant ar fi o mica problema, cunosc pe cineva care a consumat zilnic cate o cutie din aceasta bautura si s-a ales cu trei operati la esofag si plamani si avand o perioada de recuprare dupa acest episod de peste sase luni. A avut mare sansa de supravituire doar datorita marelui suport financiar de care a dispus, altfe era mort. Deci consumul repetat de energizanr poate avea si asemenea efecte, in rest numai de bine.

| danay72 a răspuns:

Nu trebuie sa fim fanatici. Mai degraba sa facem ce trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, cam stupid să faci ce şi cum vrea acest "zeu" doar pentru că trăieşti cu iluzia existenţei lui. De ce ţi-ar influenţa stilul de viaţă? Doar nu pentru el trăieşti... Sau da, depinde de creştin. Dacă e vorba de fanatici, fii sigur că sunt în stare să mănânce numai frunze. De la o simplă aberaţie. Cam trist că aproape toţi aceşti bieţi oameni (lăsând la o parte faptul că ei vor asta, din moment ce nu-şi deschid ochii şi merg pe drumul lor greşit, aş putea spune) se lasă influenţaţi aşa de uşor. Nimeni n-ar trebui să ia decizii pentru ei, nu? Nici măcar prietenaşul lor imaginar. E bine când gândesc cu capul lor, atâta timp cât nu gândesc prost. Şi aşa îi iubeşte "domnul" lor, impunându-le ce să facă şi ce să nu facă, mănânce, etc... Frumos din partea lui.

| Orochim4ru a răspuns (pentru anonim_4396):

E destul de evident ca e intrebare pusa la mistowinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Orochim4ru):

Meh, iar eu care am decis să renunţ la sarcasm tocmai în acest moment... laughing

| Wøodenpints explică (pentru Orochim4ru):

întreb mai la mișto decâtr ar putea cineva să-mi răspundă. Oricum, ce altceva să faci după trei badoace de bere,...

| chazz a răspuns:

Daca nu esti crestin, nu e frumos sa iei in ras o religie, sau un sistem de principii filozofice. Cum eu te respect pe tine, asa respecte-ma si tu pe mine.

| Wøodenpints explică (pentru chazz):

Respectul se câștigă, nu se dă gratis. Dacă tu mă respecți pe mine(deși nu ai avea practic niciun motiv să faci asta) nu înseamnă că automat eu ar trebuie să te respect pe tine.
Dacă vrei respect din patea mea, fă ceva respectabil. Și simplul fapt că te închini unui zeu nu-i destul ca să te respect.

| immaBeast a răspuns:

Da,da...ai grijă mare!
Să nu te atingi de ele că se supără ăla bătrânu cu barbă albă şi te aruncă în cazanul cu...wtf! rolling on the floor)))))))))))))))))
Serios fraţilor, terminaţi cu întrebările astea " super penibile ", încercaţi să trăiţi viaţa aşa cum vreţi voi, dacă aşa zice x-ulescu, aşa faceţi?
Sunteţi oameni ( liberi ), sau roboţi?
După cum văd, sunteţi nişte roboţi, trăiţi după minciunile altora, după regulile altora... gândiţi şi voi puţin, este gratis!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru immaBeast):

Omu precis era doar ironic.Nu avea cum sa vorbeasca serios.

| Mădălllinna a răspuns:

Oh, Doamne. nu, dragule, nu este pacat laughing

| Wøodenpints explică (pentru Mădălllinna):

Acum mă pot îndopa liniștit.

| SorinSonOfSolen a răspuns:

Bărbosu' o dă mereu în mintea copiilor... cu handicap. Normal că se supără, normal că e păcat. Fiecărui creştin, pe timpul nopţii, îi plasează mesaje subliminale că El Atotputernicul are o slăbiciune contra argumentelor logice şi ei creştinii trebuie să fie avocaţi şi să-l apere şi nu doar prin vorbe, ci şi prin fapte. Dacă eşti prins consumând astfel de alimente vei fi ars pe rug ca o avanpremieră a iadului.

| HummerHummer a răspuns:

Salut, nu știu dacă ai vorbit la mișto sau serios, dar văd că mesajul tău este din 2014. Eu îți spun atât Dumnezeu să te binecuvinteze, de curând și eu am avut această apăsare. P tine tea luminat mai de mult, Bv.
_M am gândit așa: dacă tata ar avea un magazin și vizavi, un vecin, ar vinde să zicem... Același suc. Deși ar fi identic sucul ambalat, tatăl meu să fii simțit prost dacă aș cumpăra de la el. Noi cu cât mai mult, care pretindem a fi creștin, l am ofensat pe Dumnezeu.
Nu aș vrea să fac mesajul prelung, dar e scris în biblie, în Daniel, nu s-a spurcat cu mâncărurile închinate liderilor de același principiu care ai vorbit tu. Putea să mănânce, că doar este o manca, nimic altceva, nu avut sal ofenseze p D- zeu, și D-zeu la înaltat înainte oamenilor