| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa fac un pact cu Satan? Vreau raspuns si dau funda!

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum ai vrea să faci un pact cu cineva care există doar în imaginaţia ta (şi a celor îndoctrinaţi cu aceeaşi ficţiune)?

| OnuOnulică a răspuns:

Nu poţi să faci pact cu cineva care nu există.

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Nu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu zana Maseluta DA! Cand copilasul avea 5 -6 anisori i-a cazut primul dinte.(intr-un mar)S-a cam speriat, incepuse chiar sa planga.Pe moment nu am gasit alta medoda ca sa-l linistesc decat sa-i spun de zana Maseluta care lasa banuti in schimbul dintelui.
Cam la fel a fost si cu Mos Craciun...
Dar si-a dat seama cum sta treaba cam pe 8-9 ani can mi-a adus ceva din partea lui Mos Niculai. Zicea...,, Am gasit asta la usa''I-am zis ca,, Mai Serban eu am asteptat toata seara'' Si a inceput sa rada...laughing
Cam asa sta treaba si cu satan...
Sunt personaje imaginare in care poti crede pana la anumita varsta ( inainte de a trece in ciclul gimnazial)

| Fatamuntilor a răspuns:

Vad ca nimeni nu vrea sa-ti spuna adevarul...
,, Mituesti'' cel mai bun prieten cu un suc, ingheta, pizza.
Cautati impreuna un centru care inchiriza costume.In cazul tau de,, drac''. Musai trebuie sa aiba coarne. Furca o o iei sin recuzita bunicului.
Iei o coala A4 Ca tiltu scrii asa
Pact cu diavolul
Subsenatul (numele tau) vreau sa fac pact cu intunecimea ta. Spui si motivele dar tot, tot
Semnati, datati
Iei oja rosie de la mama sau sora dai putin pe deget, apoi inainte de a se usca pui repede degetul pe hartie...Asta e parafa.
Starngi hartia sub forma de sul, o pui intr-o punga din care degradeza in 500 de ani si o ingropi sub un nuc la ora 12.

Peste 20 de ani inviti acelai prieten la o bere, si dezgrobati.
Pui topic atunci si ne spui ce a iesit! Nu -mi multumi, imi place sa ajut oamenii!

| sublime89 a răspuns:

Care Satan?

| Miauti a răspuns:

Ce mai vrei sa te ajute dracu la bac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poti.asa cum poti spune; Iisuse Hristoase Mantuitorule,fii te rog conducatorul vietii mele,soartei mele, casniciei mele, caci sant slab si fara tine, fiind neputincios, fii mie ajutor si sprijin in toate zilele vietii mele.pactu cu satan il semnezi cu sangele tau.dar cineva care a pierdut hartia, vrand sa scape; s-a rugat impreuna cu preotul 40 de zile in biserica, si a patruzecea zi de abia a cazut de sus hartia manjita cu sangele neghiobului si s-a auzit un raget mare.deci draguta? nu te juca cu ce nu cunosti ca mare jale vei pricinui in cer si pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaaa.nu vreau nici o funda.fa bors cu ea.

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu. Nu poti.

| Blamely a răspuns:

Depinde cum vezi tu ființa pe care o numești "Satan".

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Da, poţi. Dacă eşti fată şi ai peste 18 ani trebuie să te dăruieşti unui ateu(mie). Dacă eşti băiat şi ai peste 18 trebuie să oferi 666 de lei unui ateu (mie).

| sanboss a răspuns:

Mai bine fa un legamant cu Dumnezeu

| BornToBeLoved a răspuns:

Nu face asta tinere! Vei regreta amarnic! Sufletul tau va fi pierdut pentru totdeauna!
Insist sa incepi sa il cauti pe
Dumnezeu, El te asteapta!

| Cezar2009 a răspuns:

Ferească Dumnezeu! Nu e de glumă, nici de joacă cu aşa ceva! Cum să faci aşa ceva? Cum să-ţi vinzi sufletul pentru o iluzie? Satan este "tatăl minciunii", el dă numai iluzii! N-ai avea nimic de câştigat din asta, ai avea numai de pierdut! Dar nici dacă ai avea de câştigat lumea întreagă, tot n-ar trebui să faci aşa ceva pentru nimic în lume! Domnul Isus Cristos a spus clar: "Ce i-ar folosi omului de-ar câştiga lumea întreagă, dacă şi-ar pierde sufletul? Sau ce va da omul în schimb pentru sufletul său?" (Mt. 16, 26)

Sunt foarte multe argumente şi dovezi că există Dumnezeu şi viaţa veşnică de dincolo de moarte (atât argumente raţionale, cât şi foarte multe fapte supranaturale, miracole). Realităţile invizibile şi imateriale nu sunt mai puţin adevărate decât cele vizibile şi materiale. Nu există doar lumea aceasta materială, doar ceea ce se poate observa şi măsura.

Recomand şi următorul blog foarte interesant:

http://www.cezar-iasi.blogspot.ro
De pe acest blog recomand, în primul rând, articolul cu titlul Argumente şi dovezi ale existenţei lui Dumnezeu şi a vieţii veşnice de dincolo de moarte (articolul cel mai amplu, din partea de jos a blogului). În afară de acesta, blogul conţine: înregistrări video cu miracole, videoclipuri, legături cu numeroase site-uri foarte interesante, posturi TV şi radio on line, cărţi care pot fi citite direct pe internet (fără a necesita descărcare în calculator), articole foarte interesante, etc. Vă recomand să intraţi pe blog, să-l studiaţi şi să-l trimiţi mai departe, ca să folosească şi altora.

Recomand şi documentarul Minuni Euharistice (subtitrat în română) - Documentar foarte interesant, prezentat chiar de un fost ateu, despre minuni şi mai ales prezenţa reală a Domnului Isus Cristos în Euharistie, confirmată şi de investigaţiile ştiinţifice
https://www.youtube.com/watch?v=6FsZVatSrUw&feature=youtu.be

| DenisaDeea26 a răspuns:

Eşti satanist... I like it.
Uite, Satana e viclean, rău, mincinos... Eşti la fel, ai de câştigat puţin. Nu eşti, las-o baltă.
Creştii îţi vor spune NU, staniştii DA, ateei NU ş.a. Faci ce vrei.

| Stefanel94 a răspuns:

Da, poti sa faci un pact cu Satan, dar nu ti-as recomanda.

| mephistto a răspuns (pentru Stefanel94):

Cum se face?

| Stefanel94 a răspuns (pentru mephistto):

N-am voie sa spun asta. Sorry.

| mephistto a răspuns (pentru Stefanel94):

Habar nu ai laughing)