| AvalohAlyn a întrebat:

Primiti preotul in casa sa va binecuvinteze pe voi si casa? Dar de boboteaza cand aduce aghiasma si sfinteste casa?

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

La noi vine de obicei de anul nou, și da, îl primim. La noi îi de treabă, dacă vede că oamenii sunt sărmani, nu primește banii, și de la noi cu chiu cu vai acceptă (nu avem ce știu eu ce situație). Cum tatăl meu e ortodox, vine și celălalt, dublă sfințire. laughing Apa sfințită (duh, doar e cu Spirit/Duh sfânt) are multe puteri, nu e totuna cu apa de ploaie.

19 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Îl primesc... c-un şut în fund!

NOname
| NOname a răspuns:

Nu.

| danay72 a răspuns:

Nu,pentru ca nu are legatura cu ceea ce zice Biblia.

| DenisIonut01 a răspuns:

De obicei preotul vine dupa anul nou si da, da il primim happy

| AvalohAlyn explică (pentru DenisIonut01):

La noi vine si de Craciun

| DenisIonut01 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Unde anume? la noi in Timisoara nu l-am vazut decat in saptamana dupa anul nou.

| AvalohAlyn explică (pentru DenisIonut01):

In Galati se obisnuieste sa vina si de Craciun si de Boboteaza in casele noastre.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

La noi vine mereu laughing Banu' ochiul dracului stii cum se zice laughing

| Felys a răspuns:

Atat ii trebuie la popa sa intre in curte ca ii rupe picioarele cateaua mea

| CinevaNou a răspuns:

Desigur! apoi ii spun ca am ascuns in fiecare camera o bancnota de 100, asa sunt sigur ca sfinteste bine toate camerele.

| Dorugar a răspuns:

Cum sa primesc in casa mea un preot dintre cei pe care chiar Isus ii denumea "Slujbasii Mamonei"?
Pai daca Isus spunea asta si nici Biblia nu ne spune sa primim preotii in casa, eu ca si credincios de cine sa ascult?
Nu cumva de Isus si de Biblie?

| Neo12 a răspuns:

Da, familia mea îl primeşte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca voiam sa fiu stropit cu apa stateam afara cand ploua, deci nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai primi pe dracu' in casa? Si preotul cu haina neagra cu barba...Seamana laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.fiindca daca din neglijenta, si lene, ori lipsa de timp {fiindca stau la calculator}nu ajung niciodata la biserica, ma bucur mult cand ajunge biserica la mine.si as vrea sa stea mai mult, dar preotul pleaca repede fiindca are de ajuns la multi credinciosi si la mai multi necredinciosi pe care dumnezeu ii asteapta inapoi.ACASA.

| DarkAndDreary a răspuns:

Nope.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Eu il primesc dar trebuie sa dau bani ca e si el om. :\

| AdiTorrent7 a răspuns:

Da, desigur.

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Logic ca il primim