| anonomam a întrebat:

Puteti sa-mi explicați ce este mai exact Sfanta Evanghelie ..si ce se afla in ea...de cine este scrisă..cum este cuprinsul ei..practic spuneti-mi tot despre ea.

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Există patru cărți la începutul Noului Testament din Biblie. Aceste cărți au numele scriitorilor: Matei, Marcu, Luca și Ioan.
În aceste cărți se povestește ceea ce a făcut Isus pe pământ cât a trăit.

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Cauta pe wikipedia despre Evanghelii. Aici o sa sara toti crestinii sa te indoctrineze cu continutul lor.

| Mircea08 a răspuns:

Evanghelia lui Iisus este Noul Testament