| daniel2588 a întrebat:

Salut am citit 6 randuri din moliftele Sf. Vasile si mi se intuneca privirea ca la anemie si imi vine sa vomit.De ce? nu pot citi mai mult de 6 randuri si dupa ce am citit aveam impresia ca e cineva in spatele meu timp de 2 zile

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu mai citi. Cu siguranta te vei simti mai bine daca citesti din Biblie.

| Holiday a răspuns:

Vezi, totul se leaga, intai privirea ti se intuneca, apoi mintea...
Apoi cum zice daniel1492 ajungi sa dai bani la popi sa-ti citeasca, iar in ultima instanta ajungi sa vorbesti fara noima ca Jorpalul.

| sublime89 a răspuns:

Incearca sa citesti fara sa crezi, si vei vedea ca nu ti se va intampla nimic.

| Alcyon a răspuns:

Probabil e vorba de autosugestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga un preot sa ti le citeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moliftele respective sant o rgacine cu foarte mare putere care merge pana la despartirea sufletului de trup, ca rezolvare a problemelor celui ce le doreste. dureri foarte mari, boli incurabile si suferinte inimaginabile.sant slujite de cel putin trei preoti si acestia; cu mare indrazneala in fata lui Dumnezeu, adica sa fie curati la suflet, imbunatati-ti in credinta.

Răspuns utilizator avertizat
| DeusCorrupti a răspuns:

Nu cred in d-zeu dar stiu ca aceasta rugaciune il blesteama pe satana.

| daniel2588 explică (pentru DeusCorrupti):

Nu crezi laughing cauta pe net proiectii astrale si incearca cand incerci gandestele la demoni si ai sa vezi cum strigi dupa dumnezeu laughing

| Correct a răspuns:

Pot exista 3 motive:
-anemie
-paranoie
-paranormal