| Iyacgsggsx a întrebat:

Salut,ce înseamnă daca am visat că eram in cimitir la o înmormântare cu o rudă pe care nu am mai văzut-o de foarte multi ani și noi am ajuns la un mormânt ciudat langa care erau 6 spiriduși? Ei ne-au spus sa nu ne atingem de acel mormânt și ruda cu care eram a atins crucea și a fost "posedat" intr-un fel, dar nu mai era el, era omul din mormânt, înalt, alb și fără ochi.A incercat sa pună mâna pe mine și am scăpat, dar a atins pe toată lumea de la înmormântare și toți au devenit că el, după toți au venit la mine in curte și m-am trezit.
Ce credeți că înseamnă?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Inseamna ca astea sunt informatiile stocate in creier: povesti cu spiridusi, spirite, suflete, duhuri, fantome. Creierul in timpul viselor proceseaza informatia dobandita in timpul zilei. Daca omul citeste carti fanteziste, religioase si vizioneaza filme de aceeasi natura, atunci creierul e aprovizionat cu asemenea informatii false si inutile, iar visele vor contine exact asemenea scenarii.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Inseamna ca Satana te ataca prin vise si ar trebui sa iti daruiesti viata si sufletul Mantuitorului Hristos, sa te pui sub protecria sangelui sau ca sa te apere si sa nu mai lase sa vina la tine astfel de atacuri.

| Mayhem666 a răspuns:

Asta inseamna ca ai visat ca erai in cimitir la o înmormântare cu o rudă de-a ta pe care nu ai mai văzut de foarte multi ani și apoi voi ati ajuns la un mormânt ciudat langa care erau 6 spiriduși, si ei v-au spus sa nu va atingeti de acel mormânt și ruda ta cu care erai, a atins crucea și a fost "posedat", dar nu mai era el, era omul din mormânt, înalt, alb și fără ochi (aici as adauga ca acest detaliu e foarte dubios, dar in fine). Apoi ruda ta a incercat sa pună mâna pe tine și apoi ai scăpat, dar a atins pe toată lumea de la înmormântare și toți au devenit ca el, după toți au venit la tine in curte.
Iar tu cum ai spus, dupa ce ai visat asta, te-ai trezit. Nu e decat un vis, nimic mai mult. E ceva produs de creierul tau in timp ce dormi. Visele se produc in timpul somnului REM, si sunt doar vise, nimic mai mult.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Inseamna ca ai avut febra.

| CIaudiu a răspuns:

Nu insemna nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut un coșmar doar.