| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre toata treaba cu "micro-cpipul uman"?

Răspuns Câştigător
| batmobile a răspuns:

Salut,
parerea mea... microcipul este o prostie facuta de guvernele lumii ca sa monitorizeze oamenii, sa nu mai avem pic de intimitate.O sa ajungem sa fim supravegheati de "aia mari" cum sunt speciile de animale pe cale de disparitie, vor sti unde am fost, ce am facut in ultimul timp, etc. etc. etc.

P.S. Sa-l ia Dracu' de microcip uman si pe aia care l-au inventat! Sa si-l implanteze in ****!

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este adevarat.In urma cu mii de ani Dumnezeu ne-a spus ca va veni vremea cand va aparea acest semn fara de care nu vom putea sa vindem sau sa cumparam.Nu va trece mult si se va trece la implantarea lui.Cine il va primi, isi va vinde sufletul celui rau.

| EmaS a răspuns:

Chelstone
Scrie in Apocalipsa ca atunci cand va fi o criza economica la nivel mondial,oamenii vor alege un lider,care aparent va aduce solutii pentru a iesi din criza, si acesta va fi antihristul.El va lucra cu puterea satanei, si cei ce vor primi cip-ul vor fi controlati prin intermediul lui.

| chelstone a răspuns:

Cine ar vrea ma sa puna niste cipuri?! Pentru ce sa le puna?! Sa cheltuie miliarde de euro cand s-ar putea lefai in ei?! Si pentru ce!? Ca sa-l prinda pe unu' care a furat o gaina in 5 minute in loc de 10?! Tu chiar crezi ca le pasa alora mari de noi cei mici?! Fiti seriosi...

| chelstone a răspuns:

''Cine il va primi, isi va vinde sufletul celui rau.''
Eu ma risc, oricum sufletul meu cred ca-i vandut de mult... laughing

| chelstone a răspuns:

De ce ar vrea cineva sa implementeze aceste cipuri, cand europa tinde la unificare?!

| chelstone a răspuns:

Ema, si daca scrie in biblie ca asa va fi, de ce sa te opui, nu ai cum sa te opui, pentru ca scrie in biblie, nu?!
Stai linistita ca nu o sa te controleze nimeni, ce sa-ti faca prin acel cip, iti are toate datele la indemana, si sa faca ce cu ele?!

| chelstone a răspuns:

Cei care au vrut sa conduca lumea, si cei care o conduc acum o fac si fara cipuri, ce le trebuie o cheltuiala in plus?! Majoritatea, daca nu in totalitate cei care conduc lumea sunt atei, nu cred in dumnezeu, ii doare in cot de 666 si de dumnezeu.

Apache
| Apache a răspuns:

Asta e viitorul.nu va convine traiti in evul mediu in continuare

| Ecea a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,intr-un fel este bun,dar intr-un fel nu.
Bun pentru ca atunci nu o sa mai fie probleme ca dispar copii,sau crime ascunse, evadati, etc.
Dar rau ca intr-un fel este lipsire de libertate.

| Raquella a răspuns:

Citeste in apocalipsa 13 scrie despre acest cip.

| francesca89 a răspuns:

Mah ce prostii citesc.Ema,femeia lui dumnezeu! normal ca asa scrie in biblie,ca va fi o criza,un razboi, o boala, foamete.SUNT LUCRURI PROBABILE! esti atat de limitata incat nu'ti dai seama! normal ca in 100-500-1000 de ani se vor intampla chestiile astea...

| venusdoom a răspuns:

thinking ar insemna venirea lui antichrist.

| evostyle7 a răspuns:

Atat de mult imi surade ideea ca atunci cand va veni vremea lui o sa ma retrag in munti. Who will join me?

| evostyle7 a răspuns:

@ NordMan : rezistenta de care vorbesti tu e o lupta impotriva sistemului. Lupta inseamna stes, nervi, oboseala... Prefer sa`mi imbunatatesc rezistenta sanatatii, la aer curat, departe de monstrii ( in cazul in care vom fi "cipuiti" ). Nu vine nici dracu` sa ma caute in munti, traiesc din vanat ( momentan nu stiu, dar ma adaptez ), pescuit si apa pura de munte. Putem forma o rezistenta de sus, de pe creste, eventual.

| batmobile a răspuns:

@Apache, viitorul e de rahat! lumea nu evolueaza ci din potriva, decade! As trai cu cea mai mare placere in Evul Mediu daca s-ar putea sad

@evostyle7
hai sa formam o "rezistenta" daca tot vrei sa te retragi in munti happy

| batmobile a răspuns:

@Sἶrenἶa, eu sunt ateu dar ii respect pe crestini si pe adeptii altor religii.
Sunt impotriva cipului nu din motive religioase ci din cauza ca vreau sa-mi pastrez libertatea, nu sa traiesc ca un sclav sub "sabia" masonilor.

| unknownn a răspuns:

Mi se rupe pe... de el

| Sἶrenἶa a răspuns:

E un rahat!

masonii/ antichristii sunt aia care vor sa ne baga microcipu ala in noi, pentru a forma o "armata" sal venereze pe dracu.

Si pentru venirea lu antichrist.

Nu puneti botu la vrajelile alea ale lor care o sa le spuna...cum ca ar fi acele microcipuri niste vitamine...sau alte chestii
NU e adevarat!

deskidetiva mintea oameni buni!

| Sἶrenἶa a răspuns:

Sa ne bage*

pardon

| Sἶrenἶa a răspuns:

Me

| Sἶrenἶa a răspuns:

@NordMan

esti crestin? happy
dupa poza ta cu "Baphomet", nu-mi dau seama.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Aaaaha, am inteles.

| Biuka a răspuns:

Haa!happy ce cauta asta la Religie?laughing

| HellBlade a răspuns:

Foarte tare o idee nemaipomenita.Pe dracul e o idiotenie zicem ca nu avem bani si din astea dar iti dai seama cat ar costa un dala? UN rahat mare

| Dragos_2611 a răspuns:

Microcipu-i o prostie. Omul nu-i un obiect ca sa aiba cod de bare. Pentru asta exista CNP. Daca oamenii vor sa plateasca taxe mai usor, sa faca cumparaturi mai usor, apai sa bage un soi de card cu cacatu ala de cod, decat sa il bage sub piele. Conotatia religioasa ii nasoala rau, pentru ca Biblia spune ca cei cu insemnul satanei nu se vor mantui. Acuma ce inseamna "insemnul satanei" ii inca neclar, da' ce-i clar e ca microcipul asta e un pas mare inspre marcarea umanitatii cu codul 666. Deci... PAS. Moartea-i mai bunawinking