| Inaid a întrebat:

Cunoasteti alti sfinti care in tinerete au pacatuit mult cum ar fi Sfanta Maria Egipteanca (prostitutie) sau Sfantul Moise din Africa (talhar)?

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

straight face Toti, absolut toti. Asa ca uita-te in calendar si alege de acolo pe cine vrei.

| Inaid explică (pentru William):

Presupuneri? Ma refer la povesti clare; majoritatea sunt descrisi ca si copii din familii crestine/ sarace de mici cuminti si cu inclinatie spre lucruri bisericesti; ce rost are raspunsul tau la intrebarea mea? am mai aflat de unul care s-o ocupat cu vrajitorii. Nu ma refer la faptul ca in copilarie or furat guma sau si-or injurat bunica.

| Xpressurself a răspuns:

Cine stie, poate toti au gresit inainte sa devina Sfinti, nu crezi? Au fost si ei copii, adolescenti, parinti poate. Tu ce ai pacatuit? Hai scrie ce te doare.

| Inaid explică (pentru Xpressurself):

Din pacate eu nu sunt sfanta, si deci, nu e vorba de mine in topicul asta. Au avut fiecare un parcurs cat de cat normal si o evolutie spirituala, imi dau seama de lucrul asta dar nu ma refer la mici greseli ci ma refer la transformari ca cele exemplificate. Daca nu stii si nu ma poti ajuta cu un raspuns potrivit intrebarii, n-are rost sa te bagi in seama, sau poate vrei sa-ti raspund la ultima intrebare, esti curios/curioasa.