| 37 a întrebat:

ce părere aveți despre acest video :
https://www.youtube.com/watch?v=dMZqgVLzwwA

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Cel care a făcut acest video a vrut sa ne deschidă ochii, se vede ca este bine documentat, nu exista îndoiala ca trăim vremurile cele din urma! Si una dintre cele mai puternice marturii este faptul ca toți credincioșii și necredincioșii prevăd limpede, chiar în ignoranta lor ca ceva se pregătește și ceva foarte serios urmează sa se întâmple. Sunt sigur ca se finalizează un eveniment decisiv pentru istoria lumii. Mai mult sau mai putin, asa simțim toți.
YuNuS11 este un ignorant și un fraier, am văzut multe răspunsuri pe Youtube de genu: 666 este numărul cabalistic al Soarelui, aberații. Cei care zic asta sunt niște idioți.

31 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

În Biblie 666 se referă la imperfecțiune accentuată. Numărul 6 a fost întotdeauna asociat cu dușmanii lui Dumnezeu. Dar aceasta nu are legătură cu un buletin. Satan nu are nevoie de o foaie ca sa ne ispitească.

| 37 explică (pentru danay72):

Multi zic:" Cu ce ne afectează cipurile/buletinele?"," Ce treaba au ele cu sufletul nostru?","Cum poate sa stea un card/un cip în calea mântuirii mele?" R: Sa nu uitam ca Adam și Eva au căzut din cele trupești, mai întâi, gustând din mar, ca apoi sa cada din cele duhovnicești, fiind izgoniți din Eden. Putem "traduce" întrebarea astfel:" CUM POATE UN MAR ( CARD/CIP) SA NE AFECTEZE MÂNTUIREA?"POATE VOINȚA NOASTRĂ DE AL ACCEPTA E DE VINA.

| danay72 a răspuns (pentru 37):

Neascultarea de Dumnezeu i-a făcut pe Adam și Eva sa cada în păcat. La fel e și azi. Dacă oamenii studiază atent Biblia înțeleg ce anume cere Dumnezeu de la noi și sunt atenți sa nu păcătuiască. Dacă vrei cu adevărat sa faci ceva, poți reuși.

| Clorox a răspuns:

Este numărul cabalistic al Soarelui. 666 este a-tot-importanta chakră solară. Adevărata semnificație a "Templului lui Solomon" este TEMPLUL SOARELUI. "Sol", "Om" și "On" sunt cuvinte pentru Soare. "Sol" este cuvântul latinesc pentru Soare. "Om" este numele dat de hinduși Soarelui Spiritual. "On" este cuvântul egiptean pentru Soare. Simbolismul Templului lui Solomon a fost furat de evrei și transformat de aceștia într-o figură fictivă, la fel ca și bazaconia numită "nazarinean" și aproape tot ceea ce se găsește în biblia iudeo/creștină. Adevărata semnificație pentru "Templul Soarelui" este una spirituală; simbolizează sufletul perfecționat, de unde razele chakrei solare (666) – care este centrul sufletului și care circulă energia spirituală – radiază în 8 raze distincte. Sufleul strălucitor este simbolizat prin Soare. 8 este numărul lui Astaroth.
De asemenea, acesta are de a face și cu "Noul Ierusalim". Numele "Ierusalim" a fost furat și corupt în numele unui oraș din Israel. "Ierusalim" ESTE UN CONCEPT!
Nu ce spune fraierul ala acolo!

| Inception a răspuns (pentru Clorox):

Dar de actele biometrice ce zici ma?

| Clorox a răspuns (pentru Inception):

Sunt doar niste certificate, LOL! Nu au nicio treaba!

| Inception a răspuns (pentru Clorox):

Nici nu ști care sunt actele biometrice, nu?
Nu sunt certificate.

| Clorox a răspuns (pentru Inception):

Ce sunt atunci? A tot stiitorule?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Daca vizionai videoclipul, ai fi știut.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-mi cum dracu nu sunt alea acte biometrice?!
Cred ca tu n-ai inteles ce sunt alea!
Apropo, cati ani ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

La ce te referi, la certificate?
Nu, nu sunt alea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Daca vrei sa ști, vizionează videoclipul.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiatule, m-ai intrebat ceva, da? Ti-am raspuns, daca tu nu stii ce vorbesti asta-i partea a doua!
Nu pot s-a dupa tine, daca ai nelamuriri spune-mi! Nu am timp sa caut pentru tine, ti-am zis ce stiu, acum daca ai vreo nelamurire imi spui OK?

| Clorox a răspuns (pentru Clorox):

Sa stau*

| Inception a răspuns (pentru Clorox):

Eu ma refeream la videoclipul din întrebarea lui 37.
Nu ți-am spus sa cauți pe net.
Si ca sa te lămuresc, actele biometrice sunt:
PAȘAPORTUL, CARDUL DE SĂNĂTATE

| Clorox a răspuns (pentru Inception):

Si eu ce *u** mea am zis?!

| Inception a răspuns (pentru Clorox):

Ai spus certificate nu pașaport, card de sanatate sau ai uitat ce răspunsuri ai dat.

| 37 explică (pentru Clorox):

Nu este numărul cabalistic al Soarelui. 666 este numele fiarei sau numarul numelui fiarei (Apocalipsa 13, 17-18)

| Clorox a răspuns (pentru 37):

Lasa dracu biblia! E ca si cum ar scrie in biblia satanista ca ne afecteaza mancarea deoarece e da la dumnezeu! Si sa fiu mai concret, trebuie sa stii ambele parti ale povestilor! Nu doar ce scrie in biblie. Eu m-am informat pentru ambele tabere si stiu mai bine! Pace :*

| Ganditorull1999psalmi a răspuns:

Dragul meu priete, conceptia ta despre Dumnezeu este foarte denaturata, Domnul nostru Iisus Hristos a murit pe cruce acum 2000 de ani pentru mine si tine si prin moartea sa eu nu mai sunt raspunzator de pacatele mele pentru ca el a fost jertfa de ispasire pentru toate pacatele mele si ale tale, cand pacatuim trebuie sa suportam consecintele pacatului comis dar doar pe pamant, cei necredinciosi nu suporta consecintele pentru ca ei vor muri in iazul de foc, cei credinciosi nu ajung acolo, pentru ca ne iubeste, el ne cunostea mai dinainte de a ne naste, el stie totul despre tine, chiar si numarul firelor din cap, El stie cand te ridici si cand stai jos. El te priveste chiar in acest moment, Domnul ne-a lasat Biblia ca si carte de instructiuni, citeste noul testament si vei afla, daca nu doresti sa citesti Biblia, este alegerea ta, nu prin fapte esti mantuit si nu prin fapte ajungi in rai ci doar daca accepti pe Iisus ca mantuitor personal spunand urmatoarea rugaciune cu credinta '' Il accept pe Domnul Iisus Hristos ca mantuitor personal si ca Domn al vietii mele si cred in inima mea ca El a platit pretul pentru toate pacatele mele trecute, prezente sau viitoare, si prin urmare imi predau viata Lui'' daca nu doresti sa citesti Biblia si sa vii la Dumnezeu, imi pare rau pentru tine, dar in clipa asta stii adevarul Bibliei si esti raspunzator inaintea lui Dumnezeu. De aceea te indemn citeste Noul testament. Iti voi da un link in care poti afla totul, daca vrei https://www.youtube.com/......tps?/watch

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Ganditorull1999psalmi):

"Domnul nostru Iisus Hristos a murit pe cruce acum 2000 de ani pentru mine si tine si prin moartea sa eu nu mai sunt raspunzator de pacatele "

Fals.
Nu stim ce s-a intamplat cu exactitate acum 2000 de ani.
Pavel a inventat crestinismul dupa imaginatia lui bolnava.

| Ganditorull1999psalmi a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Dragul meu prieten, imi pare rau ca nu intelegi, dar iti spun cu sinceritate, nu conteaza ce crezi tu, aceste lucruri sunt reale, si in clipa mortii vom da socoteala. Te indemn totusi sa te uiti pe acel canal, pacatul tau, este pacatul necredintei, ai auzit adevarul, esti raspunzator de alegerea ta.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Ganditorull1999psalmi):

Pavel a trait un episod psihotic pe drumul Damascului.acesta este adevarul.
Un criminal de crestini cu constiinta incarcata caruia i-a cedat creierul.
Iisus a fost evreu si a venit doar pentru oile ratacite ale lui Israel.

| Inception a răspuns (pentru Ganditorull1999psalmi):

Daca erai un creștin adevarat ai fi știut ca nu ai voie sa citești Biblia fără binecuvântarea părintelui duhovnic.
Pentru tâlcuitorii cei îndrăzneți este lovitura de moarte, sabie cu doua tăișuri, prin care ei singuri se osândesc la veșnica pieire.

| Ganditorull1999psalmi a răspuns (pentru Inception):

Frare, a spus undeva Domnul Iisus ''sa nu cititi biblia faca binecuvantarea duhovnicului''? Raspunsul este Nu. Astea sunt traditii inventate de oameni, toti suntem primiti inaintea Domnului, daca asta crezi, trebuie sa iti spun ca nu stii nimic despre Dumnezeu, uita-te peacest canal si vei afla adevarul, te indemn azi, nu mai amana, citeste biblia si vino la Domnul. https://www.youtube.com/watch?v=omZ7d9BPnn4

| Inception a răspuns (pentru Ganditorull1999psalmi):

Tu ai făcut aceste videoclipuri?

| Inception a răspuns (pentru Ganditorull1999psalmi):

Chiar nu ști nimic, eu am citit in mai multe cărți duhovnicești, ca cei care talcuiesc singuri Biblia se osândesc la veșnica pieire. Poti sa mergi la părintele tau duhovnic sa il întrebi daca poți sa tâlcuiești singur biblia si o sa vezi atunci ce greșeală mare ai facut. Acum ști si ești răspunzător inaintea lui Dumnezeu.

| Ganditorull1999psalmi a răspuns (pentru Inception):

Nu, nu eu am facut aceste videoclipuri. Dar, eu nu talcuiesc biblia, eu nu ti-am spus nimic in afara bibliei, tot ce spune in biblie asta ti-am spus, in biblie scrie tot ce ti-am spus. Citeste biblia, si apoi spune-mi daca am gresit cu ceva, dupa spusele bibliei, cei necredinciosi nu pot intelege nimic din biblie, biblia trebuie citita sub calauzirea Duhului Sfant. Raspunde-mi la o intrebare te rog. Ce reprezinta acest verset, ''Feriti-va de aluatul fariseilor'' si ''Trebuie sa fiti nascuti din nou''. Felul in care imi vei raspunde, va demonstra daca am avut dreptate, sau nu.

| Inception a răspuns (pentru Ganditorull1999psalmi):

Sigur nu ai făcut tu videoclipurile de asta il cheamă gânditorul pe cel care le.a postat si pe tine te cheamă la fel gânditorul si vrei sa cred ca nu tu ai făcut aceste video si despre verset nu stiu ce reprezintă.

| Ganditorull1999psalmi a răspuns (pentru Inception):

Daca nu stii ce reprezint cum poti spune ca eu talcuiesc si inventez lucruri, da-mi voie sa iti spun ce reprezinta. Primul verset ''Feriti-va de aluatul fariseilor'' inseamna sa va feriti de vorbele lor si de ce minciuni va spun. Si al doilea verset '' Trebuie sa va nasteti din nou'' daca il iei in sens propriu cum ai spus tu, inseaman ca trebuie sa ma nasc din nou, si te intreb prietene, cum pot eu sa ma nasc din nou? Iti spun eu, Domnul Iisus a spus asta ca sa ne nastem din nou, din apa si din duh, adica prin credinta, si ai fi stiut asta daca ai fi citit biblia asa cum ai spus. Nu o sa iti mai raspund, esti incapatanat si nu vrei sa accepti adevarul si sa citesti biblia, alegerea este a ta, te intemn sa citesti biblia, noul testament, este alegerea ta.

| Inception a răspuns (pentru Ganditorull1999psalmi):

Am spus ca am citit cărți duhovnicești nu biblia, mai ești si mincinos daca nu ai făcut tu videoclipurile de ce găsesc acest link la profilul tau care duce la canalul tau de Youtube.
https://www.youtube.com/user/g
anditorul747