| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

credeti ca Solomon a fost un vrajitor sau nu?
De unde credeti ca a primit Solomon puterea care o avea?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Solomon, fiul lui David a fost Imparat, a fost cel mai destept muritor de pe terra. Intelepciunea a primit-o deoarece A CERUT-O de la Dumnezeu. Cunoasterea o capatam prin studiu si cercetare, INTELEPCIUNEA este un Dar (cadou) de la Dumnezeu. Vrajitorii nu au legatura cu Dumnezeu, ei sunt slujbasi ai DRCULUI.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru danut):

Corect de asta ti-am dat fundawinking In sfarsit cineva care il apreciez pentru acest raspuns multumesac!

| MskDesign a răspuns (pentru danut):

Fugi la somn!
Ai citit atat de mult din marea carte sfanta, incat iti orbeste ratiunea.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru MskDesign):

Nu stiu in ce sectiune ai postat dar ai postat gresit raspunsul, intrebarea era Salut TPU credeti ca Solomon a fost un vrajitor sau nu?

De unde credeti ca a primit Solomon puterea care o avea?

Sigur ai postat gresit fugi la somn!

13 răspunsuri:
| costis a răspuns:

A primit puterea de la Dumnezeu pentru a-si conduce poporul. dar a irosit-o.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru costis):

Normal ca de la Dumnezeu, dar omu are o curiozitate mare nu? La fel o avut si eva? nu? Asa avem si noi happy

| costis a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Slava Domnului ca o ai si in directia asta. multi au acum doar divertismentul si "sculele".

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru costis):

Nu stiu la ce va referiti domnule da nu-i asa frumos ce, poate n-am inteles eu?

| costis a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Scule adica telefoane, tablete, placi video super. si uita de o pagina din Sfintii Parinti. sau poate nici n-au auzit

| danay72 a răspuns:

Solomon a primit intelepciune de la Dumnezeu, dar in momentul in care nu a mai ascultat de El, a luat decizii gresite.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru danay72):

Dumnezeu da intelepciune tuturor dar noi nu stim sa o prmim, cand ne trimite putere nu o simti de asta spune Bucura-te puterea orbilor... Va rog foarte frumos Intoarcetiva la Tatal ca vom plange mult, ma intreb de ce nu vreti sa vedeti adevarul sil acuzati pe Dumnezeu ca el va facut.

| danay72 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Intr-adevar daca cerem intelepciune, Dumnezeu o da. iacov1:5

| Mașka98 a răspuns:

Solomon nu a fost vrajitor. El a primit intelepciune si putere de la Dumnezeu.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Mașka98):

Care este înzestrat cu înțelepciune, care are mintea clară; cuminte, deștept. Correct happy