| anonim_4396 a întrebat:

De ce oameni posedati vorbesc in alte limbe ciudate.?

Răspuns Câştigător
| Rock10 a răspuns:

Nu sunt posedati ci bolnavi psihic (cel mai probabil schizofrenie) si nu vorbesc in limbi ciudate ci pronunta amestecuri de cuvinte sau cuvinte inexistente! Practic creierul functioneaza haotic ca atunci cand esti beat mort si vrei sa inveti fizica cuantica laughing

| maraciucaeviata420 a răspuns (pentru Rock10):

Funda, am aflat adevaru si eu insfarsit big grin mersi

| Rock10 a răspuns (pentru maraciucaeviata420):

Daca vrei sa intelegi mai bine fenomenul sunt si filmulete pe youtube explicate din punct de vedere medical.Multumesc si ma bucur daca am putut sa te ajut!

| maraciucaeviata420 a răspuns (pentru Rock10):

Adica preoti, care fac exorcizari eu am vazut si in real la o manastire oameni aia sunt de fapt dusi cu pluta?

| Rock10 a răspuns (pentru maraciucaeviata420):

Exact! Si nu ii trateaza de boala ci doar reuseste sa ii linisteasca o perioada (cam acelasi lucru fac si psihiatri cand nu le dau pastile)

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Satan e cel care face acest lucru, nu e de la Dumnezeu.Matei7:21-23

| T0T a răspuns:

Asta vezi în filme.

| maraciucaeviata420 a răspuns (pentru T0T):

Da ba, am vazut in multe filme

| Dorugar a răspuns:

Majoritatea lor din cauza ca se pocaiesc la penticostali, si aici se practica GLASOLALIA, adica o cadere in transa in care rupi legatura cu constientul si te lasi condus de inconstient, adica de Satana pe care ei il cred ca fiind Dumnezeu!

| Geanin a răspuns:

Vorbeste si hei ce stie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te informezi de o biserica unde exista un preot exorcist si sa o frecventezi putin.
Ai sa vezi posedati de toate culorile, fara sa fii nevoit sa dai funda cuiva care nu stie nici pe ce lume traieste.

| Innsbruck a răspuns:

Pentru ca sunt nebuni si incep sa vorbeasca cu diferite cuvinte din alte limbi de care isi amintesc sau le-au auzit.
Era un caz real, caruia i-a fost dara explicatia.
O femeie era mai emreu intr-o biserica sau ceva de genul, apoi dintr-o data a inceput sa faca crize si sa vorbeasca intr-o limba veche.
Explicatia : a facut o criza de epilepsie si vorbea in acea limba pentru ca statea mult pe langa parinte care citea, spunea, canta in acea limba si ea a putut retine o parte din cuvinte.

| Denly a răspuns:

Pot fi de amândouă feluri. Şi probleme psihice şi posedare.

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Pentru că de regulă o ia razna creierul. Și interesant că ăștia posedați nu vorbesc niciodată latina sau greacă happy