| anonim_4396 a întrebat:

Exista Dumnezeu?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nu exist mau inventat astia

| Doub a răspuns:

Da,exista,dar e deciza ta daca crezi sau nu.Vei intalni oameni care iti vor spune ca nu exista si iti vor da o groaza de argumente si invers.Noi nu te putem influenta.Tu trebuie sa crezi asta.

| MskDesign a răspuns:

Da! Exista in biblie, ca in viata de zi cu zi a cam uitat de poporul sau preaiubit laughing

| CinevaNou a răspuns:

Si noi de unde sa stim?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista in imaginatia unora.

E la fel de real precum Odin, Zeus, Hanuman, Zambazulu, Dragonul Invizibil de la mine din camera, Thor, Unicorni, Centauri, Ciclopi, Hipogrifi, Grifoni, etc.

| DarkAndDreary a răspuns:

Poti sa te informezi singur si sa afli.

| IFlorin97 a răspuns:

Pentru tine satana exista?

| intermision1 a răspuns:

Singurul raspuns pe care ti-l pot da este urmatorul: Daca vrei cu adevarat sa afli daca exista Dumnezeu va trebui sa cauti tu de unul singur. Multi iti pot oferi variante de raspuns. Nu exista. Exista! Priveste a facut cerul si pamantul. Iar atei iti vor spune. Nu exista pentru ca daca exista nu erau razboaie, suferinta s.a.m.d. Prin cocluzie raspunsul pe care tu il cauti se afla in tine. Cauta in adancul fiintei tale si raspunsul va veni. Daca printr-un imbold vei fi atras de natura exterioara, de lucruri simple, de anumite privelisti, de flori, de orice altceva ce apartine de natura intr-un final iti vei gasi raspunsul la intrebarea ta. Tu vrei un raspuns cu DA sau NU. Atunci intrebarea este pusa gresit.