| Cantar a întrebat:

Ma puteti ajuta cu cateva intrebari cu care sa o blochez pe profa de religie? Legate de credinta, biserica, etc.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Lucică1998 a răspuns:

Pune-i acea întrebare foarte simpla cu porunca a doua si anume despre icoane si pun pariu ca o sa zică ceva de genu ca ei nu se închina la lemn sau pânza ci la cel reprezentat in icoana, la care tu sa ii dai un raspun cat se poate de logic si anume ca nici cei din antichitate nu ziceau "mulțumim lemnule ca am avut recolte bune" ci ziceau "mulțumim Baal" sau alte zeități. La asta nu văd ce ar mai putea răspunde.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dorugar a răspuns:

Te pot ajuta cu cea mai mare placere
1 Intreb-o daca stie ce inseamna cuvantul Christos adica Unsul, si daca stie atunci cere-i sa-ti spuna iúnde in Biblie este descrisa UNGEREA lui Isus in functia de rege astfel ca el sa fie Christosul, sau acel Messia profetit de vechii proroci
2 Intreab-o din ce cauza Isus se recunoaste in Apocalipsa 22.16 ca el este Luceafarul adica in latina Lucifer, pentru ca Lucifer este de fapt Diavolul
3 Intreab-o din ce cauza contemporanii lui Isus il acuzau ca lucraza cu Diavolul = Belzebub, daca el era de fapt fiul lui Dumnezeu, si apoi intreb-o daca stie ca Apostolii Luca si Marcu se lauda ca au primit de la Isus putere si stapanire peste Diavoli, si daca aceasta nu confirma ceea ce spuneau despre el contemporanii sai
Daca vrei mai multe chestii de incuiat profu de religie inscrie-te pe www.forum-anti-christi.forumers.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm eu as intreba-o de unde stie ca intr-adevar in scriile din biserici este cu adevarat sfantulx sau de unde si pana unde icoanele plang cand de fapt stim cu totii ca sunt obiecte

| dragos38 a răspuns:

Daca totata omenirea se trage din Adam si Eva, cum justifica Biserica aparitia a 3 rase diferite europeana(albi)mongoloida(galbena)africana(neagra)si mai punem si amerindienii(pieile rosii)

| Nicolaie0Piratul a răspuns:

Cred ca te pot ajuta cu o intrebare pentru profa ta.intreaba cine au fost cei trei magi de la rasarit ghicitori in stele sau ce pentru ca sau calauzit dupa o stea sa il gaseasca pe domnul Isus