| SuNaM a întrebat:

O sa va impartasesc o problema pe care o am de mai mult timp.Din nastere,nu stiu de ce dar simt ca sunt strans legat de demoni,dar nu ca ma controleaza sau ceva, adica simt ca sunt intr-o continua lupta cu ei.Cel mai bun exemplu este de acum cateva luni cand am avut niste probleme cu un demon, care mi-a intins o cursa.A inceput sa ma faca sa imi fie frica sa mai intr-o camera din casa(care e mereu pustie) si nu mai intram acolo in ruptul capului. Apoi am avut un vis in care eram prieten si faceam Sf.Liturghie in acea camera,impreuna cu un prieten, care s-a dovedit a fi fals. Apoi a pornit un cutremur si demonul a spus ca numele lui este Agares(va spun exact ce am visat, nu infloresc nimic) si ca el conduce 32 legiuni de demoni, si ca sunt al lui.Am cautat pe net si chiar exista demonul, si surpriza, chiar conduce 32 legiuni de demoni.Atunci m-am speriat, si fiind din ce in ce mai speriat, am vorbit cu un preot de la Sf.Parascheva care mi-a dat un Canon(tamaie si aghiazma in camera cu Tatal Nostru si Psalmul 50) dar nici dupa aceea nu mi-a dat pace.Am mers la un calugar de la manastirea Radu Voda si mi-a spus ca a doua zi o sa aiba o discutie pe aceasta tema, el neputand atunci sa vorbeasca, deoarecea avea de spovedit.In seara aia, instinctiv preotul de la Iasi s-a rugat pentru mine si nu s-a intamplat nimic rau.A doua zi, calugarul mi-a spus ca isi i-a demonul asupra lui si ca nu voi mai avea probleme.Mai mi-a spus sa neg.Mentionez ca sunt un crestin practicat si cant in strana.Intrebarea mea ar fi de ce am aceste probleme cu demonii, ce au cu mine?

PS:Am mai avut 3 episoade ca cel de acum 3 luni dar cel de acum 3 luni a fost o ispita foarte mare, putand sa cad in deznadejde.Ispitele sunt foarte mari, pentru un copil de 16 ani.

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Gandurile rele sunt firesti, nu insemna ca esti posedat sau strans legat de demoni.
Eu ma gandesc mereu la fantasy/ireal asta insemna ca sunt strans legata de unicorni? Esti prea naiv.happy

| drutzix a răspuns:

Schizofrenie, cu siguranta ai schizofrenie. Te sfatuiesc sa mergi la un psihiatru pentru ca doar un medic te poate ajuta nu un popa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am dat fb-ul meu ca nu te-am gasit, da-mi cerere si am sa devolt subiectul, aici nu prea are sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cam place sa fii in centrul atentiei, nu?
Ai povestit o data, am inteles.
Asta inseamna negatie la tine?
Nu trebuia sa mai aduci vorba despre demoni, dar se pare ca te atrage subiectul.
Ai auzit de umilinta?

| RespiraSiInspira a răspuns:

Din moment ce un calugar nu a putut sa iti raspunda la intrebare, stii ca nu o sa gasesti raspunsul aici.Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau e sa nu iti fie frica, daca intr-adevar crezi in Dumnezeu nu se poate atinge nimeni si nimic de tine

| godless1859 a răspuns:

Ba frate vad ca prea multa religie nu-ti face bine. oricum ai o imaginatie bogata PS:demonii nu exista.

| GaboruGGG a răspuns:

Fiecare din noi are o parte buna si o parte rea, asta nu inseamna ca esti posedat, Daca crezi in Dumnezeu crezi automat in demoni. Nu te mai uita la filme cu exorcizari.

| MrNob0dy a răspuns:

Eu cred ca tu exagerezi s-au o gasesti ca pe o chestie cool si ne spui noua chestiile astea doar ca sa te afli in treaba ( am mai vazut postarea si la alta categorie)scuze daca gresesc

| υѕєяηαмє a răspuns:

Doamne Fereste de aceste lucruri!

| υѕєяηαмє a răspuns (pentru υѕєяηαмє):

Esti " posedat ".
Incepand de la 02:00-06:00. Demonul v-a sta cu ochii pe tine noaptea. El te va trezii cu un cosmar la 03:00.

| υѕєяηαмє a răspuns (pentru υѕєяηαмє):

Citeste asta: http://ro.wikipedia.org/wiki/Posesie_demonic%C4%83
POate te ajuta la intrebarea ta.

| SuNaM explică (pentru υѕєяηαмє):

De ce as fi eu posedat?