| Lukasz a întrebat:

Voi credeti in Illuminati? Credeti ca cineva ne controleaza/spioneaza mereu?
Am auzit ca multe vedete, majoritatea sunt vede care canta, si-au vandut sufletul.
Voi credeti ca exista asemena entitati?
Si am mai auzit ca Illuminati sunt satanisti, la cineva, iar pe alta parte am auzit ca sunt o organizatie non-religioasa.
Sau ca daca scrii pe google "Illuminati" invers intri pe nu stiu ce link, si nu stiu ce iti apare, nu am incercat.
Voi ce spuneti? Credeti ca exista Illuminati?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Au fost o organizatie de oamenii de stiinta atat, restul sunt povesti care prind la cei care au probleme mintale

| SG1995 a răspuns:

"Voi credeti in Illuminati?"

Nu.

" Credeti ca cineva ne controleaza/spioneaza mereu?"

Da, astia illuminati, au grija ca nu cumva sa-ma mas. turbez in timp ce fac dus.

"Am auzit ca multe vedete, majoritatea sunt vede care canta, si-au vandut sufletul.

Voi credeti ca exista asemena entitati?"

Prin entitati te referi la indivizi care incheie contracte cu demonii? Da, exista.

"Si am mai auzit ca Illuminati sunt satanisti, la cineva, iar pe alta parte am auzit ca sunt o organizatie non-religioasa.

Sau ca daca scrii pe google ''Illuminati'' invers intri pe nu stiu ce link, si nu stiu ce iti apare, nu am incercat."

Crezi prea multe prosti, Illuminati au murit cu cel putin 200 de ani in urma.

"Voi ce spuneti? Credeti ca exista Illuminati?"

Nu.

| AC4S4 a răspuns:

Cu siguranta exista oameni foarte bogati care aproape ca pot controla lumea (in aspectele politice si militare). Dar mai mult de atat nu.
Nu iti pot controla viata, nu te spioneaza nimeni. In perioada comunismului existau persoane spionate, dar acele persoane erau implicate direct sau indirect in politica.
Tot ce gasesti pe internet sunt doar teorii conspirationiste.

| AlexeHellsing a răspuns:

Eu personal nu cred că ar exista. Dacă mă înșel, presupun că-i vina mea, întrucât nu m-a interesat dacă există sau nu. Nu mă prea influențează într-un fel. De fapt, singurul lucru legat de illuminati cu care intru în contact, indiferent de voința, mea este publicitatea pe care le-o fac toți.