| William1000 a întrebat:

Vreau sa stiu daca Biblia spune ca Dumnezeu pedepseste homosexualii. Eu cred ca nu, dar nu sunt sigur.

23 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Biblia prevede pedeapsa cu moartea pentru homosexuali. Islamicii s-au inspirat din aceasta porunca si d-aia arunca homosexuali de pe blocuri.

| danay72 a răspuns:

Da.1Corinteni6:9,10.Dar conduita imorala, nu pe individ.

| AFR81 a răspuns:

Ai auzit vreodata de poporul lui Lot? Capitolul 19 din Geneza este intitulat "Nimicirea Sodomei si Gomorei". Reiese clar de aici ca Dumnezeu pedepseste homosexualii. Citeste Biblia happy

| William1000 explică (pentru AFR81):

Multumesc de raspuns

| Mayhem666 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie pedepsiti homosexualii, ci cei care ar trebui pedepsiti sunt acei oameni care prefera sa manance carnea fiintelor vii si care le face placere cand le omoara. Hai sa te aud ce spui acum. Da, sunt vegetarian in caz ca te intrebi.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu incepe si tu... cu teoria conspiratiei!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Oh, scuze, am uitat ca tu esti homofob!

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

N-ai inteles nimic,, eu nu ma refeream la homosexuali. ma refeream la faza cu '' ar trebui pedepsiti oamenii care mananca fiinte vii''. Nu doresc moartea nimanui!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am spus ca trebuie pedepsiti cu moartea, poate doar torturati. Da, stiu, sunt sadic, mi s-a mai spus, nu trebuie sa o faci si tu.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Iar intelegi gresit, am si eu o boala pe cei care schinguiesc animale, le-as intoarce cu aceeasi unitate de masura si eu, pentru a se invata minte, e valabil si pentru cancerosii aia care chinuiesc oameni pentru propria placere sadica.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Keep calm bro! I'm just fu***ng kidding! laughing Got ' ya!

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Sfantul Tun sa te aiba-n pace!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Sfantul tun?

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Vezi tunul din avatarul meu? Ala,, ala

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Aha, deci despre ala vorbeai. Oki doki!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Levitic 18:22
Levitic 20:13
Crestinii cred ca Biblia este un bufet suedez de unde isi iau doar ce le convine.
Legea din Vechiul Testament a fost facuta praf de Saul din Tars si de anonimii care au scris Evangheliile canonice, dar crestinilor cand le convine se mai inspira si din ea.
Tipul din Biblie YHWH a fost un fel de zeu local, mai irascibil, si cu probleme psihice.
Nu are nicio legatura cu creatia sau cu divinitatea.
Este un zeu virtual alimentat de energia miliardelor de naivi.

Răspuns utilizator avertizat
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Leviticul 20, vezi pe www.bibliapentrusceptici.ro

| Staif a răspuns:

In Biblie nu ai sa gasesti termenul de "homosexual" dar ai sa gasesti clar ca sunt pedepsiti toti cei cu abateri de la normal, inclusiv zoofili (sex cu animale).

| doctorandus a răspuns (pentru Staif):

Da, ei sunt pedepsiti cu aceeasi pedeapsa aplicata celor care mancau porc sau purtau imbracaminte confectionata din doua stofe. Toate acestea le denumeste Biblia "uraciuni inaintea Domnului".

| Ecaterina2016 a răspuns:

Daaa pedepsește homosexualii dar iartă criminalii laughing) Are logica nu?
Biblia a fost scrisa de oameni la fel de rai și manipulatori ca popii din ziua de azi

| William1000 explică (pentru Ecaterina2016):

Ce ot spui?! NORMAL ca Biblia pedepseste criminalii!

| William1000 explică:

Fara suparare, dar nu vreau raspunsuri de la atei legate de biblie, fiindca de fiecar data cand apare subiectul acesta, veniti si voi cu teorii ale inexistentei divinitatii. Eu nu am nimi cu voi, dar incetati sa credeti ca divinitatea nu exista din motiv ca nu o vedem. Nimeni nu detine adevarul absolut, deci nu putem afirma existenta sau neexistenta al lui Dumnezeu.