| Annonnim202034 a întrebat:

Salut! Vreau sa va spun ca eu vreau sa devin preot dar nu am inttat la liceul teologic! Ce pot face in situatia asta?

5 răspunsuri:
| EestiSodalane a răspuns:

Nu e problemă, te duci la facultatea de teologie.

| Constantin9704 a răspuns:

De ce vrei sa te faci preot?

| AlexSSWW2 a răspuns:

Începi o afacere cu sobe, mai te duci sa îngrijești cimitirul mna, te bagi gropar din astea

| Numaizicnimic1 a răspuns:

Bună!
În primul rând de ce nu ai intrat acolo?
Păi ca să ajungi să devi preot, trebuie să ai har, să simți o chemare aparte de la Dumnezeu, să fii căsătorit, sau măcar, la început, să ai o iubită, logidnică ceva. De asemenea, trebuie să știi și carte. Trebuie să ai un minim de cultură.
Baftă!