| Vela_Johnny_1990 a întrebat:

Salutare, am o intrebare, am auzit ca se foloseste un ritual la ortodoxi care ar fi ilegal conform regulilor lor, ceva de exorcizare...cica folosirea sagetii, intrebarea e ce e ritualul asta... vreau detalii despre practica asta

Răspuns Câştigător
| Vela_Johnny_1990 explică (pentru BogdantheDreamer):

Okay frate dar in legatura cu ritualul ala, ce e?

| Vela_Johnny_1990 explică (pentru BogdantheDreamer):

Hm...ceva mai clar e acum traba, mersi

6 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Nu prea cred ca ortodocsii sa faca exorcizari. Poate vreo secta afiliata. Te-as putea indruma la Patriarhie sa intrebi pe canonicii de acolo despre asa ceva si sa-mi comunici si mie. Exorcizarea se refera la asa numita eliminarea diavolilor din cei posedati.Asta se face prn rugaciuni pasnice.La ortodocsi. La vu-doo e alta treaba. Sa nu faci confuzii!

| Vela_Johnny_1990 explică (pentru oprescudorin11):

Frate am vazut pe facebook un reportaj cu camera ascunsa, preotul facea slujbă si spuneau aia in reportaj ca s-ar fi folosit sageata, cand au scos camerele la vedere preotii au sărit in sus :)) https://www.facebook.com/......809307171/

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Vela_Johnny_1990):

Sunt convins ca Patriarhia nu cunoaste sau daca a aflat deja a luat masuri.
Voiam insa sa spun insa ca nu este o practica uzuala, doar strict intamplatoare, am mai auzit de un caz, prin Moldova, in care o fata a fost supusa la niste chinuri pana a murit.Dar istoria bisericii romanesti nu aminteste de practici din astea iar in comunitatea in care am trait nu am auzit de asa ceva.

| Vela_Johnny_1990 explică (pentru oprescudorin11):

Bun dar practica asta frate... tipete si chinuri apoi dupa ce se incheie treaba is extrem de obositi...nu e deloc normal, oricum nu imi prea pasa de ce fac, eram doar curios in legatura cu practica asta, mersi! happy