| anonim_4396 a întrebat:

Salutare fratilor!
De curand, matusa mea si doua verisoare mi-au povestit de un preot care spun el ca are un "har". Din cate mi-au spus ele, pare cam infricosator, si nu le stiu mintind...
Preotul respectiv a aflat de amantul sotiei dumnealui si din cate spun verisoarele mele si un vecin de-al lor, la 2 luni amantul dansei a murit SUBIT.
Si ceva care chiar mi s-a parut CIUDAT rau de tot care am "vazut" cu ochii mei este faptul ca atunci cand eram mai mic, matusa mea l-a dus pe fratele meu la acel preot, iar acesta "i-a deschis cartea", nu stiu ce inseamna asta dar din cate am inteles eu, iti spune care e rostul tau in viata, iar el i-a spus ca o sa vindece si o sa trateze oameni. Acum fratele meu e medic, nu cred ca ar fi putu retine ideea in perioade respectiv dat fiind faptul ca avea sub 5 ani.
Altceva este ca... A EXORCIZAT! NU STIU CUM, dar a facut-o, si asta ma inspaimanta cel mai tare si de fiecare data cand ma gandesc, mi se face pielea de gaina. Aveam cred ca 8 ani atunci, am fost la biserica si in acel moment preotul exorciza, era o femeie care avea ochii dati peste cap si tipa cat o tineau plamanii si preotul cu Sf. Biblie si o cruce, rostea niste cuvinte de genu " Iesi, iesi afara, iti poruncesc, du-te in pamant unde nu exista urma de om! " Ceva de genu, si la sfarsitul acestei exorcizari, femeia s-a linistit... Fratilor, ce e omul acesta, e macar posibil asa ceva? Sper ca nu am gresit categoria!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Multi "posedati" sunt de fapt oameni cu probleme psihice. Nu trebuie sa dai importanta acestor lucruri.

9 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Stiai ca a deschide cartea e impotriva bisericii? E un sarlatan si nimic mai mult.

https://www.youtube.com/watch?v=fzNNIrWZ0ZM

| danay72 a răspuns:

Cei care deschid cartea si exorcizeaza, Isus spune ca nu ii recunoaste.Matei7:21-23

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un sarlatan si un probabil criminal avand in vedere prima poveste.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poate fi posibil, dar e bine sa te ancorezi in normalitate adica sa te duci regulat la sf biserica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu esti sigur ca nu aberezi? Eu nu stiu ce sa zic. Daca spui tu si povestea ta este 100% reala, o avea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merci pentru raspunsuri, dar bai fratilor, pe mine ma inspaimanta prima poveste! Despre asta chiar nu stiu ce sa cred

| Alexandr a răspuns:

Povestea de mai sus e cam ciudata, dar se poate ca omul sa aiba har...nu stiu ce sa zic...

| ConstantinIordachescu a răspuns:

Da, este posibil! Eu am vazut demonizati! Exista! Daca vreti sa vedeti cu ochii vostri, mergeti la Pr. Argatu Stefan, fiul parintelui Ilarion Argatu. E preot de mir la o biserica prin Sobozia... dar nu orasul Slobozia. Am inteles ca sambata vin la liturghie la el multi demonizati, dar daca mergeti sa tineti post inainte, ca nu e de gluma!

| xfacepalm a răspuns:

Popa ala are har in a lua bani de pe urma omuletilor creduli.
Ai dat vreodata bani sa iti ierte pacatele?