| O734615555 a întrebat:

Salutare.

Observ de multa vreme ca in acesta categorie nu faceti decat sa va bateti joc de persoanele care cred in ceva prin comentariile si intrebarile voastre.Iar majoritatea din cealalta tabara aveti un comportament starin de crestinism. Un om nu cred ca vine la Dumnezeu prin forta sau amenintari ca iadul. Nu credeti ca ar fi ok sa postati intrebari in care sa nu fie jignit nimeni? Si evident sa raspundeti la fel. Altfel dati dovada de nesimtire si răutate.

18 răspunsuri:
| William a răspuns:

Esti gay?

| sabin89 a răspuns:

Da tu un exemplu de intrebare pentru categoria asta care sa nu jigneasca pe nimeni.

| RAY a răspuns:

Adumi tu un singur crestin care respecta cele 10 porunci? voi in ce credeti dragiilor in banii,ipocrizie, minciuna, ura, serios sa spui ca exista crestini e ca daca spui ca exista ninsoare in sahara, toti sunteti le fel ipocriti cu o mie de fete va dati mari crestini

| MskDesign a răspuns:

Nu dam dovada de nesimtire si rautate.Dam dovada ca stim ce inseamna libera exprimare si bineinteles, aceasta, in limita celor sapte ani de acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"nu faceti decat sa va bateti joc de persoanele care cred in ceva ", dimpotriva ca religiosi voi nu credeti in nimic, credeti in chestii inventate. ateii pot zice ca " cred in ceva (in persoana lor).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu respect foarte mult credinta fiecaruia. Si mi se pare normal sa ne respectam reciproc deoarece toti suntem oameni, desi avem opinii diferite, asta face parte din normalitate.

| bleakk a răspuns:

Ne-am obisnuit, aici e mai mult "entertaining"

| DeusCorrupti a răspuns:

Nu ai cum sa nu percepi orice intrebare de aici ca pe o insulta, chiar daca nu au fost puse cu acest motiv.

| Djnicnr a răspuns:

Analizeaza mai cu atentie raspunsurile intrebarilor! Daca sti sa faci diferenta intre un crestin si un ateu, iti vei da seama ca jignirile vin din partea crestinilor, pe cand ateii vin cu argumente!

| danut a răspuns (pentru Djnicnr):

Tu ne comunici:"pe cand ateii vin cu argumente!". Oaaau, tare, dom-le, vrei sa ne dai si noua un exemplu de un argument, dar sa fie argument si nu tromboneala ca de cand "bantui" pe aici si "bantui" de ceva vreme inca nu am citit de vreun exemplu concret ci numai vorbe de cloaca (mahala).

| Djnicnr a răspuns (pentru danut):

Mai intai invata sa te exprimi corect " inca nu am citit de vreun exemplu"! La voi nici un argument nu mai functioneaza, ca degeaba incearca stiinta, cu creiere spalate nu are nici o sansa! Dar ce asteptari sa mai aiba si stiinta? daca voi inca il mai asteptati pe Iisus (personaj imaginar)care nu s-a dovedit nicicand ca ar fi existat! Oamenii inteligenti din lumea intreaga va demonstreaza si voi mancati Biblie la micul dejun!

| danut a răspuns (pentru Djnicnr):

"Mai intai invata sa te exprimi corect"
Chiar nu ai inteles ca "scrierea" mea este o oglinda a ideilor tale? Citesteti argumentele si te vei lamuri. Tu spui:
"Oamenii inteligenti din lumea intreaga va demonstreaza si voi mancati Biblie la micul dejun!"
Tu habar nu ai ce inseamna inteligenta in afara de ce scrie pe net si faci caracterizari, mai citeste nitelusi si poate, poate treci in clasa a doua. P.S. Nici Decebal nu a existat si nici Stefan cel Mare, ce sa mai spunem de Vlad Tepes, o poveste pentru copii, ai citit vreodata un manual de istorie de acum 150 de ani? Numai povesti pentru copii secolului 21.

| Djnicnr a răspuns (pentru danut):

Nu are rost sa imi bat capul cu tine, ca esti dus la biserica, nicicand nu m-am inteles cu oile lu popa!

| danut a răspuns (pentru Djnicnr):

Nu te supara, ce voi spune nu se vrea a fi o jignire ci un mesaj de alarma pentru tine. Eu sunt dinaintea ta cu mult timp, am asistat la aparitia generatiei parintilor tai care a fost o genetatie cu mari probleme, avand o denumire specifica in acea perioada, tu nu poti intelege ceva din cele spuse de mine din cauza "mosteniri" tale genetice. Pentru a evolua trebuie sa-ti suprimi mandria si a studia mai mult. P.S. Eu nu am treaba cu oile lu popa deoarece eu nu cred ce spune popa si nici nu fac ce spune popa dar am avut sansa sa "prind" din intelepciunea inaintasilor nostri.

| AdLV a răspuns:

Sincer, foarte rar am văzut un ateu care să iși bată joc de credinta unui creștin. Nu pot să spun același lucru și despre credincioși(majoritatea). In, fine, am avut și eu conflicte cu persoanele de altă credință, insă doar cu acele persoane care au fost spălate complet pe creier de către,, religie,, și biserică. Dacă ai fi un adevărat creștin, nu ai da nici cea mai mică atentie persoanele cu alte conceptii. Din contră ai trăi in cea mai perfectă armonie cu ei. Am intilnit foarte rar persoane cu aceleasi conceptii ca si mine, insă mă inteleg perfect si cu ateii și cu adevăratii crestini

| Alcyon a răspuns (pentru AdLV):

Hm, inseamna ca nu esti de mult timp pe forumul asta happy Eu am vazut multe topicuri, in care ateii isi bateau joc de oamenii credinciosi.

| danut a răspuns (pentru AdLV):

Sincer acest "citat" din scrierile tale: "insă doar cu acele persoane care au fost spălate complet pe creier de către,, religie,, și biserică." este un atac si o jignire adresata celor care cred in ceva si Cineva, dar noi te intelegem si te acceptam si cu aceste lipsuri.

| Inferno a răspuns (pentru AdLV):

Acum nici prea subiectivi nu e bine sa fim.