| bleakk a întrebat:

Satana are "acces" la mintea si la gandurile noastre? Poate stii el ce avem noi de gand?

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Satan, nu are acces la gandirea noastra pacatoasa, el ne vede actiunile si cauta sa ne insoteasca, in toate, este harnic si perseverent, cauta sa induca in eroare pe cat mai multi oameni si sa nu-i lase sa se indrepte catre Dumnezeu.

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Multumesc. Si lui Dumnezeu care ne invata adevarul, si ne scoate din intunericul acestei lumi care,, zace in puterea celui rau "1Ioan d:19; Ioan 8:32.

20 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Parca intrebarea se referea la ganduri si cine are acces la ele, nu la ortografie. Cine vrea cu ortografia sa incerce la sectiunea dedicata ortografiei, cine stie sa raspunda la intrebarea pusa, sa raspunda la intrebare. Chestia cu ortografia e ca musca care nu-si stie locul si cauta unde sa se bage.laughing

| Jardelin a răspuns (pentru danut):

Care secțiune dedicată ortografiei?

| danut a răspuns (pentru Jardelin):

Educatie si cultura generala.

| danay72 a răspuns:

Nu stie ce gandim, dar isi da seama din actiuni.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| anonimg a răspuns:

PorumbRodica1965 a raspuns bine. Daca noi putem intui gandurile cuiva, cu cat mai mult o poate face vrajmasul nostru, chiar daca nu stie cu exactitate ce gandim noi.

| MskDesign a răspuns:

Nu exista Satana cum nu exista nici Dumnezeu.Sunt doar personaje fictive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie tot despre noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dada. ai grija daca te uiti noapte in oglinda fara lumina ai sa il vezi, ai grija.
serios acum, cum naiba ceva ce nu exista sa faca asa ceva? sunteti haiosi rau unii

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Pentru unii exista/pentru altii nu, deci nu mai fi tu asa sigur ca nu exista.Si daca habar n-ai despre cine vorbesc te rog sa taci

| Jardelin a răspuns (pentru bleakk):

O mica observatie daca nu te superi, nu mai fa greseli de ortografiere, nu da bine! Conjugarile corecte sint mai jos:

Eu pot sti
Tu poate stii
El poate sti
Noi putem sti
Voi puteti sti
Ei, ele pot sti

Deci, trebuia sa scrii "Poate sti el ce avem noi de gând?"
Nu mai scrie cu doi de "i" ca e urit!

Recent am vazut un camion pe care scria mare "De vanzare curcanii"! Risu-plinsu!

| NOname a răspuns (pentru Jardelin):

Jardelin: "Deci, trebuia sa scrii "Poate sti el ce aven noi de gind?"..."

Nu, trebuia să scrie "Poate şti el ce avem noi de gând?" (iar tu şi fără "deci").

...sau era şi mai bine, dacă s-ar abţine de tot de la a scrie prostii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bleakk):

laughing, cica " deci nu mai fi tu asa sigur ca nu exista", numai fii tu asa sigur ca exista. e o lume libera, de ce sa tac. cine nu zice ca tine, trebuie sa taca, Ceausescule?

| Jardelin a răspuns (pentru NOname):

Scuze, ai dreptate, am corectat! Oricum revizuiam mesajul, pentru ca eu am obiceiul sa mi le recitesc si sa mai corectez pe ici pe colo. Insa am avut ceva treaba cu HOROR care sare la gitul meu. happy

Ce mai faci? Nu ai postat o perioada la Religie! Nu as putea spune ca ti-am dus dorul dar stii, parca la un moment dat te obisnuiesti cu prezenta cuiva...

| bleakk explică (pentru Jardelin):

Multumesc pentru corectare, voi lua aminte.Dar la pers 2, sing. nu era "Tu poti stii"?

| Djnicnr a răspuns (pentru Jardelin):

"Greseli de ortografie","Sunt","Tu poti stii"!

| Mașka98 a răspuns:

Nu, el nu poate citi gandurile. Dar intelege foarte bine ce gandim prin actiunile pe care le facem.

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Nua re acces la mintea noastra nu stie ce gandim...doar Dumnezeu stie

| Simon_Andrei_1998 a răspuns:

DA.