| Narfundo a întrebat:

Se pot scoate demonii astfel? Exista ei?!
http://www.youtube.com/watch?v=-kYiUd6Stw4&feature=relat ed

30 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Demoni din trecut sunt bolile psihice din viitorul nostru, asa cum magia de atunci este stiinta noastra...Cativa oameni sustin ca, cu ajutorul fortei orgonice pot videca boli, asa cum facea Hristosul descris de biblia crestina...Si calatori astrali sustin ca pot face asemenea lucruri.

PS. Este un film...

| anonim_4396 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Perminte-mi sa mai adaug ceva si anumebig grinemonii sunt zeii antici pe care biblia crestina ii numesc mostri oribili jignind asfel zeii si culturile antice.

| danay72 a răspuns:

Demonii exista, cand a fost pe pamant Isus a scos demonii, dar azi adevaratii crestini nu mai fac acest lucru.Matei7:21-23

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru danay72):

Ba da mai fac. Nu traiesti tu in toata lumea sa vezi.

| danay72 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Sunt de acord cu tine ca sunt oameni care scot demoni, dar nu cu ajutorul lui Dumnezeu.Acest lucru spune Cristos, asa cum ai vazut in Matei7:21-23

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru danay72):

Nu la asta se refera acest VERSET, FII ATENT, Dumnezeu le spune asa pentru ca Dumnezeu e mare si face minuni prin cine vrea, daca a vorbit printr un magar prin om nu poate? sa vorbeasca si sa faca minuni?
Numeri 22 cu 28
Galatians 2:6... those who seem to be something – whatever they were, it makes no difference to me; God shows personal favoritism to no man –
Dumnezeu nu are favorism! lucreaza prin cine vrea si cine e dispus sa iL ascute.
Numai ca Iisus a spus asa in continuare!
Prima data trebuie sa intelegi ce e credinta! CREDINTA ADEVARATA SA IL UMREZI PE IISUS SI SA IL ASCULTI, EI LUCRAU FARADELEGE DE ACEEA AU AJUNS UNDE AU AJUNS, AU RUPT LEGEA CINE NU RESPECAT 1 LEGE E VINOVAT DE TOATE SI PLATA PACATULUI E MOARTEA!
Căci prin har aţi fost mântuiţi, prin credinţă. Şi aceasta nu vine de la voi; ci este darul lui Dumnezeu.

— Efeseni 2:8

Tu crezi că Dumnezeu este unul şi bine faci; dar şi dracii cred… şi se înfioară!

— Iacov 2:19

Credinta fara fapte e moarta!

14 Fraţii mei, ce-i foloseşte cuiva să spună că are credinţă, dacă n-are fapte? Poate oare credinţa aceasta să-l mântuiască?

15 Dacă un frate sau o soră sunt goi şi lipsiţi de hrana de toate zilele,

16 şi unul dintre voi le zice: „Duceţi-vă în pace, încălziţi-vă şi săturaţi-vă!", fără să le dea cele trebuincioase trupului, la ce i-ar folosi?

17 Tot aşa şi credinţa: dacă n-are fapte, este moartă în ea însăşi.

18 Dar va zice cineva: „Tu ai credinţa, şi eu am faptele. Arată-mi credinţa ta fără fapte, şi eu îţi voi arăta credinţa mea din faptele mele."

19 Tu crezi că Dumnezeu este unul şi bine faci; dar şi dracii cred… şi se înfioară!

20 Vrei, dar, să înţelegi, om nesocotit, că credinţa fără fapte este zadarnică?

21 Avraam, părintele nostru, n-a fost el socotit neprihănit prin fapte, când a adus pe fiul său Isaac jertfă pe altar?

22 Vezi că credinţa lucra împreună cu faptele lui, şi, prin fapte, credinţa a ajuns desăvârşită.

23 Astfel s-a împlinit Scriptura care zice: „Avraam a crezut pe Dumnezeu, şi i s-a socotit ca neprihănire"; şi el a fost numit „prietenul lui Dumnezeu."

24 Vedeţi, dar, că omul este socotit neprihănit prin fapte, şi nu numai prin credinţă.

5 Tot aşa, curva Rahav: n-a fost socotită şi ea neprihănită prin fapte, când a găzduit pe soli şi i-a scos afară pe altă cale?

6 După cum trupul fără duh este mort, tot aşa şi credinţa fără fapte este moartă.

— Iacov 2:14-26

Si daca rupi vreun comandament le rupi pe toate:

10 Căci, cine păzeşte toată Legea, şi greşeşte într-o singură poruncă, se face vinovat de toate.

— Iacov 2:10

4 Cine zice: „Îl cunosc", şi nu păzeşte poruncile Lui, este un mincinos, şi adevărul nu este în el.

— 1 Ioan 2:4

4 Voi aveţi de tată pe diavolul; şi vreţi să împliniţi poftele tatălui vostru. El de la început a fost ucigaş; şi nu stă în adevăr, pentru că în el nu este adevăr. Ori de câte ori spune o minciună, vorbeşte din ale lui, căci este mincinos şi tatăl minciunii.

— Ioan 8:44

Fiindcă plata păcatului este moartea

— Romani 6:23

Isus spune ca fara sfintenie nimeni nu va intra in imparatia lui Dumnezeu.

14 Urmăriţi pacea cu toţi şi sfinţirea, fără de care nimeni nu va vedea pe Domnul.

— Evrei 12:14

16 Căci este scris: „Fiţi sfinţi, căci Eu sunt sfânt".

— 1 Peter 1:16

NU V-AM CUNOSCUD NICIODATA:

Atunci le voi spune curat: „Niciodată nu v-am cunoscut; depărtaţi-vă de la Mine, voi toţi care lucraţi fărădelege."

— Matei 7:23

Apoi va zice celor de la stânga Lui: „Duceţi-vă de la Mine, blestemaţilor, în focul cel veşnic care a fost pregătit diavolului şi îngerilor lui!

42 Căci am fost flămând, şi nu Mi-aţi dat să mănânc; Mi-a fost sete, şi nu Mi-aţi dat să beau;

43 am fost străin, şi nu M-aţi primit; am fost gol, şi nu M-aţi îmbrăcat; am fost bolnav şi în temniţă, şi n-aţi venit pe la Mine."

44 Atunci Îi vor răspunde şi ei: „Doamne, când Te-am văzut noi flămând, sau fiindu-Ţi sete, sau străin, sau gol, sau bolnav, sau în temniţă, şi nu Ţi-am slujit?"

45 Şi El, drept răspuns, le va zice: „Adevărat vă spun că, ori de câte ori n-aţi făcut aceste lucruri unuia dintre aceşti foarte neînsemnaţi fraţi ai Mei, Mie nu Mi le-aţi făcut."

46 Şi aceştia vor merge în pedeapsa veşnică, iar cei neprihăniţi vor merge în viaţa veşnică."

Matei 25:41-46

4 Drept răspuns, Isus i-a zis: „Este scris: „Omul nu trăieşte numai cu pâine, ci cu orice cuvânt care iese din gura lui Dumnezeu."

— Matei 4:4

Intelegi acum? nu omul scoate demonii, in Numele Lui Iisus vor scoate demonii, vor vindeca etcç
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."
Marcu 16:17-18

daca iL iubesc pe Isus si se pocaiesc cu adevarat vor vedea Paradisul si vor fi cu Iisus in veac! dar nu exista asemenea lucru ca pocainta pe patul de moarte, ce ii face sa creada pe crestinii ca Iisus ii va primi in Rai dupa ce toata viata au facut ce au vrut, in Biblie spune sa iL urmam pe Iisus, si nu esti demn de Iisus daca nu te lepezi de tine! crestinii nu citesc cum trebuie Biblia.
Every "Christian" Needs To Watch This Video "Do you know Jesus, my friend?"
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DRLGRdHe-LU

| danay72 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Matei24:24,2Tesaloniceni2:9,10,Deuteronom13:1-4.Intr-adevar adevaratii crestini se recunosc dupa faptele lor.Ioan13:34,35

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru danay72):

Itit recomand ultimul video, iti va schimba Radical viata!

| Thunderstruck a răspuns:

Ce fumezi de pui intrebari de-astea?

| Thunderstruck a răspuns:

For these I need 2 guns.

| Mădă0611 a răspuns:

Demonii se scot zicandu-i persoanei "posedate" ca nu exista demoni laughing

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da, si credinciosii pot, in Numele Lui Iisus. :)
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."

Marcu 16:17-18

Când şi-a pus Pavel mâinile peste ei, Duhul Sfânt S-a pogorât peste ei, şi vorbeau în alte limbi, şi proroceau.

Fapte 19:6

SEMNE SI MINUNI IN NUMELE LUI ISUS. YESHUA HA MESIACH

http://www.youtube.com/......?/playlist

| dracu14 a răspuns:

Demonii se scot manual cu ciocanelul in modul urmator:
se ia ciocanelul si se crapa tasta pana se ajunge la creier
se scoate creierul si se calca in picioare 5-10 minute dupa rautatea demonului
se pune ramasita creierului la locul lui si se lipeste cu picatura si putin scoci
daca demonul rezista se reia acest procedeu pana scoti toti dracii

| chazz a răspuns:

Vei gasi raspunsuri pro si contra, parerea mea este ca da.
ei ne pot influenta in rau, nu numai cum cred astia ca intra in tine si zbieri ca toti "dracii" rolling on the floor.
Numai bine!

| IncorrectUsername a răspuns:

Nu nu exista.Ai vazut tu in realitate, si eu nu stiu?straight faceAla e doar un film, nu e sa zici ca ti s-a intamplat tie sau...

| cosmin1211 a răspuns:

Dumnezeu cand a creat lumea, acum 2012 ani l-a facut si pe Iisus cel ce sa pogorat pentru noi si peste noi pentru a ne curata pacatele stramosesti si actuale.Da, se pot scoate, sunt preotii trimisi de Dumnezeu care scot demonii astfel. Demonii vrea sa te faca pe tine sa crezi ca nu exista, e planul lor si a lu' "ala rau" prin care vor sa stapaneasca lumea. Singura izbavire e Dumnezeu, nu curvia, nu necredinta.Voi sunteti niste prosti si niste idioti ca puneti la indoiala pe Dumnezeu cel sfant si sacru. El zice sa nu te inchini la zei straini si daca faci esti prost. Nu inteleg de ce nu poate oamenii sa il asculte pe Dumnezeu care e tata nostru si care ne iubeste. Sunt niste prosti ordinari si curve care nu asculta da Dumnezeu. Ba idiotilor din toata lumea, vine judecata finala si voi credeti in pagani vostri de alahi si alti pagani. Aia nu exista, Dumnezeu exista, voi sunteti prost. Cand o sa ajungeti in iad si o sa va bata Dumnezeu o sa plangeti dupa ajutor dar Iisus nu o sa va bage in seama. O sa zica " prostule, nati alahu matii, nati curvia matii, tuti pastele matii da idiot" in timp ce noi, fii lui Dumnezeu adevarati vom sta in rai si ne vom bucura de puritatea lui Dumnezeu.

| Narfundo explică (pentru cosmin1211):

Am sa consider ca te ti de glume

| cosmin1211 a răspuns (pentru Narfundo):

Ti se pare ca glumesc, dar DUMNEZEU nu glumeste. EL vorbeste foarte serios si stie cine a fost rau sau bun. O sa vedeti voi la judecata de apoi cine sufera chinuri vesnice si cine traieste in puf.

| chazz a răspuns (pentru Narfundo):

S-a exprimat vulgar si total aiurea dar ideea este foarte buna happy

| Narfundo explică (pentru chazz):

DE ce nu raspunzi la ultima intrebare si raspunzi aicistraight face?

| chazz a răspuns (pentru Narfundo):

Care intrebare?

| Thunderstruck a răspuns (pentru cosmin1211):

Ai o problema cu capul daca nu faci caterinca.

| cosmin1211 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Eu doar fac ce imi transmite Dumnezeu. Ce e, te deranjez? Imi cer scuze dar cuvantul lui Dumnezeu o sa-l impart in continuare. IISUS MERITA MACAR PUTINA ADMIRATIE PENTRU CE A FACUT.

| Thunderstruck a răspuns (pentru cosmin1211):

A, deci tu chiar esti bolnav, credeam ca glumesti.

| chazz a răspuns (pentru Thunderstruck):

Tu crezi ca nu exista Dumnzeu?!
marea greseala, ai sa vezi cand ai sa mori.

| Thunderstruck a răspuns (pentru chazz):

Sunt convins ca nu exista dumnezeu.Nu cred.Mare greseala e dupa parerea ta.

| chazz a răspuns (pentru Thunderstruck):

rolling on the floorsincer imi pare rau de tine ..chiar daca as scrie 10000 de cuvinte tot nu m-ai crede?
dar nu uita ca un baiat cu pseudonimul chazz ti-a spus asta happy

| cosmin1211 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Io am citit in biblie ce iti zic acum deci nu am cum sa ma insel. E scrisa de DUMNEZEU, si asta e ceva special. Si tu o sa ajungi in iad si DUMNEZEU o sa te bata si nimeni nu te va ajuta de caznele ce ti le va da EL.

| llust a răspuns:

Acesta este doar un film. Nimeni nu a dovedit ca exista ingeri/demoni. Exista daca tu vei crede ca exista.

| andreisirghi27as a răspuns:

Da,exista demoni si ei iti dau gandul asta ca nu ar exista ca sa nu te gandesti ca vei face nici un rau. Iisus Domnul nostru scotea demonii asa.acum se fac masluri si canoane ale Sfantului Vasile.