| AtateaConditii a întrebat:

Sfarsitul lumii o sa il prinda doar cei vii?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da, dar asta nu inseamna ca vei scapa de judecata. Fiecare om se va infatisa inaintea scaunului de judecata.

| AtateaConditii explică (pentru EmaS):

Si copiii nascuti morti, vor merge si ei la judecata? Unde vor ajunge?

| GRs a răspuns (pentru AtateaConditii):

Nu au fost botezati deci nu le-a fost iertat asa zisul "pacat stramosesc". Unde pot sa ajunga?
Crestinismul e atat de corect incat iti zice ca in fata Lui Dumnezeu cu totii suntem egali.Copii nascuti morti sau care au avut ghinionul sa se nasca in anumite tari sarace sau aflate in razboi? Cu ei cum ramane? Cu ce au gresit ca s-au nascut in acele locuri?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu exista niciun sfarsit al lumii terminati cu rahaturile.

| AtateaConditii explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Daca nu exista atunci ce credeti ca Planeta Terra o sa traiasca vesnic? Planetele traiesc datorita unor energii. Terra cu ajutorul Soarelui care intr-o buna zi nu va mai avea energie si tot o sa crape pamantu. Orice inceput are si un Sfarsit.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru AtateaConditii):

Asta e adevarat, dar pana atunci mai sunt miliarde de ani, eu ma refer la chestiile gen 11/23/2012 ca vai ca nu stiu ce ca au zis maiasii bla bla bla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer,nu-ti bate capul cu "Sfarsitul Lumii", pentru ca nu o sa vine.Of, of...Mai bine vezi-ti de viata si familie, lasa aberatiile astea de doi lei.

| τττ a răspuns:

Am trait in 1997, am trait in 6.6. 2006(666 nr. diavolului), am trait in 11.11.2011...si in 12.12. 2012 o sa murim? Vrajeli oh go on Doar Dumnezeu hotareste cand o sa fie sfarsitul, nu oamenii,, de stiinta".

| Thunderstruck a răspuns (pentru τττ):

Dumnezeu nu exista sa stabileasca cand vine sfarsitul.Si nici oamenii de stiinta n-au cum sa prezica sfarsitul sau sa il aduca.Treaba cu 21 12 2012 e o abureala pentru a se imbogati unii baieti destepti.

| τττ a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da,stiu happy A innebunit lumea cu sfarsitul lumii si Apocalipsa.

| CryChristiAN a răspuns:

De ce oare bateti campii cu ''sfarsitul lumii''? Daca te referi ca pe data de 12.12. 2012 o sa vina sfarsitul, raspunsul este DA. O sa vina sfarsitul semestrului 1 al anului scolar 2012-2013.

| a3e6u9 a răspuns:

Și bolovanii vor prinde sfârșitul lumii, asta e clar. happy

| IncorrectUsername a răspuns:

LOL ce intrebare...Normal ca doar cei vii doar cei morti cum naibii o sa il prinda...Si apropo nu exista.

| Høst a răspuns:

Nu doar pe cei vii. Și ăi' din coșciuge vor resimți furia naturii. Să vezi ce-o să zboare sicriele atunci. O să ne cadă morții în cap! Mergem să luăm o pâine, așa, de sfâșit de lume, și ne trezim cu bunicu' pe gât.

| GsvMcmxc a răspuns:

Nu exista nici un sfarsit al lumii.Umanitatea, de cand e sclava societatii, a devenit o adunatura de fricosi.Dezinformarea si minciuna au ajuns ''Adevaruri,, pentru majoritatea oameniilor.Singurul lucru care se va intampla cu aceasta lume, va fi depopularea ei in mod intentionat.