| EmaS a întrebat:

Stiti ca Sylvester Stallone Testimony s-a pocait? Daca el poate tu de ce nu poti?
https://www.youtube.com/watch?v=sh8kNHzOFZY

Răspuns Câştigător
| Dobrescu_Daniel_1969 a răspuns:

Fiecare este liberul sau arbitru. Dumnezeu indeamna la credinta nu la inscrierea in anumite secte sau religii. Orice religie ai avea, Dumnezeu este UNUL.
Pace tie!

55 răspunsuri:
| CalatoriSpreCer a răspuns:

Slavit sa fie domnul pentru asemenea oameni care desi au o pozitie inalta populasritate succes.A realizat care este cel mai important lucru sa se impace cu Dumnezeu. Aleluia

| EmaS explică (pentru Dobrescu_Daniel_1969):

Salutari sfinte, draga Vancea!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Astept sa se pocaiasca Chuck Norris.

| EmaS explică (pentru мιнαɛℓα36):

Si promiti ca pe urma te pocaiesti si tu? Nimic nu este imposibil. Te pup.

NOname
| NOname a răspuns:

Din seria: "Ştiţi că X-ulescu şi-a omorât familia, ca să-i asigure un loc în raiul zeului său imaginar? Dacă el poate, tu de ce nu poţi?".

Ştii că unii oameni mai şi gândesc (cu propriul său cap)? Dacă ei pot, tu de ce nu poţi?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru EmaS):

Emaaa, sa nu te recunosc!
Pup si nu promit nimic! laughing

| Marius511 a răspuns:

Ce intelegi tu prin pocainta? Dumnezeu a lasat un singur sens: regretare a pacatului. asta este pocainta adevarata.
pocainta nu vreinseamna schimbare de religie. asta vor doar sectele. Dumnezeu a lasat doar o singura credinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Pardon:nu sunt un sfant dar am capacitatea de a vedea si intelege lucruri pe care cei care stiu biblia pe de rost nu o pot avea.
Salutari si tie si ma bucur ca mi-ai retinut numele real.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

La 70 de ani dupa o viata de droguri, faima si femei, iti promit ca si eu ma pocaiesc.
pa-pa

NOname
| NOname a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Şi eu care credeam că e un troll... : ))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Mihaela,de pocait nu se va pocai, dar garantez ca este mult mai credincios decat cei care se pretind la noi, ca sunt credinciosi.M-ai facut sa zambesc.O zi buna.

| EmaS explică (pentru мιнαɛℓα36):

Nu pot sa iti raspund pe facebook numai daca ma adaugi la prieteni si o sa iti povestesc tot!

| EmaS explică (pentru Marius511):

Pocainta inseamna muuuuult mai mult decat ce ai scris tu.

| EmaS explică (pentru NOname):

Unul in carne si oase!

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Nu poti sa fii sfant fara Isus si Cuvantul Sau.

NOname
| NOname a răspuns:

Bine te-ai întors, Ema.
Eşti o persoană agreabilă, deşi la partea cu opiniile şi argumentele religioase mă amuzi, recunosc.

| EmaS explică (pentru NOname):

Bine te-am gasit, draga mea. Asta sunt eu si nu ma mai schimba nimeni. Drept sa iti spun, nici nu doresc sa ma schimb decat sa cresc mai mult spiritual. In rest tu stii ca va iubesc.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru EmaS):

Nu te pot adauga Ema. Ti-a disparut si butonasul acela cu " adauga prieten". Hmm, ciudat! E din setarile tale.

NOname
| NOname a răspuns (pentru EmaS):

"Asta sunt eu si nu ma mai schimba nimeni. Drept sa iti spun, nici nu doresc sa ma schimb..."

Este bine că eşti cum îţi place să fii, Ema (tu să fii mulţumită, e tot ce contează). Însă de ce nu-i laşi şi pe alţii să fie cum le place să fie? Nu ar merita şi ei să fie fericiţi şi lăsaţi în pace în propriul său fel de a fi (care nu e cu nimic mai rău decât al tău, deşi poate eşti de altă părere)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

"E mult pana departe" spune o vorba veche. Fericiti cei saraci cu Duhul caci aceia vor intra in imparatia Cerurilor. La multi ani fata draga si Dumnezeu sa va aiba in paza.

| Dandanache a răspuns (pentru NOname):

That makes two of us.

| EmaS explică (pentru мιнαɛℓα36):

O sa iti scriu mesaj prin TPU.

| EmaS explică (pentru NOname):

Dar eu nu am fortat pe nimeni sa se schimbe. Sau numai tu ai dreptul la opinie? Vezi, rautatea unora m-a facut sa bat in retragere.

| EmaS explică (pentru Dandanache):

Nu o sa mai fac, stati linistiti asmandoi. Credeam ca v-ati mai schimbat ati evoluat si voi v-ati mai maturizat, inteleptit. La reveredere!

| Dandanache a răspuns (pentru EmaS):

M-ai inteles gresit, Ema. Au fost foarte multi trolli de Sarbatori pe site, care au pus cam genul asta de intrebari. Stii ca ma bucur ca te-ai intors.

NOname
| NOname a răspuns (pentru EmaS):

Nu ştiu despre ce răutate vorbeşti.
Poate nu ai forţat la propriu, Ema (că nu deţii această putere), dar ai venit cu "dacă X-ulescu poate, tu de ce nu poţi?", care sună ca un reproş la adresa celor care nu sunt asemenea ţie, sugerând, că dacă nu se schimbă (nu se pocăiesc), nu sunt suficient de buni. Asta nu este o răutate (născută din intenţii bune poate, dar totuşi)?
Mă rog, pace ţie! : )

| EmaS explică (pentru NOname):

Te las draga sa te desfasori in liniste si pace! Dar eu cred ca ar trebui sa tii cont de categorie si sa ai putina decenta chiar daca nu crezi in Dumnezeu macar din bun simt pentru cei ce cred si si-au dedicat intreaga viata LUI.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Vancea, nu imi este frica de ea. chiar daca crede ca detine putere aici pe site. Eu ma,, lupt,, cu preoti legionari si nu ma tem, pentru ca Dumnezeu este cu mine si in mine!

| KodrutZ a răspuns:

Stiai ca vreo citeva bilioane de insecte maninca excremente? Daca ele pot, tu de ce nu poti?

NOname
| NOname a răspuns (pentru EmaS):

Nu văd unde am fost indecentă cu tine. Doar purtam un dialog (amical, credeam eu). Îmi pare rău că ai preferat să adopţi o atitudine ostilă. Chiar nu e cazul.
Toate cele bune, Ema.