| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca pare ciudata intrebarea mea dar chiar as vrea sa-mi raspundeti serios : credeti ca un psiholog ar face pact cu diavolul?

Răspuns Câştigător
| Aiwendil a răspuns:

Da.Ar face.Pentru ca in fata ta psihologul poate te ajuta si chestii din astea, dar el isi poate pune pe fata orice masca doreste el.Mai ales ca e psiholog si se pricepe la diferse chestii.
In fata ta poate sa apara ca om normal, dar pe ascuns poate sa faca pact cu diavolul, cu demoni, cu cine vrei tu.

18 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca te trateaza un psiholog si crezi ca a facut pact cu Diavolul e probabil paranoia. Ma rog, in acest caz te-ar ajuta mai mult un psihiatru decat un psiholog, caci delirul nu se trateaza prin vorbarie.

| Elvina a răspuns:

Da. De ce nu?

| danay72 a răspuns:

Oricine poate face, pentru ca intreaga lume e condusa de Satan. 1Ioan5:19

| RAY a răspuns:

Mie imi place pshiologia, diavolu e doar produsul dorintelor noastre, nu as face pact cu o fantezie umana as vrea in scimb sai inteleg formele lui

| Holiday a răspuns:

Nimeni nu este ferit de tacaneala, ce daca e psiholog, o poate lua razna si sa "faca intelegeri" cu Diavolul, cu Dumnezeu, cu Batman, Zana Maseluta sau alte personaje din povesti.
Ce n-ai auzit de psihologi crestini de exemplu? E acelasi lucru, numai ca asta de care zici e satanist, pana la urma aceeasi fantezie, cu alt personaj principal.

| sublime89 a răspuns:

Poate ca ar face, daca ar exista diavolul.

| Liviu a răspuns:

Uneori psihologi is mai nebuni ca pacienti, deci nimic nu e exclus. Daca un psiholog deja crede in dumnezeu, e clar mai bolnav decat pacienti care ii primestesad

| bluestrawberries a răspuns (pentru Liviu):

laughing Oamenii care merg la psiholog nu sunt bolnavi, au doar nevoie de consiliere.

| Liviu a răspuns (pentru bluestrawberries):

O psiholoaga la vreo 30 35 de ani, nu as refuza sa ma consilieze si pe mine vreo 3 4 sedinte pe saptamana asa. Oare o sa gasesc? laughing

| bluestrawberries a răspuns (pentru Liviu):

Gasesti.laughing Aveam o profa de filosofie/psihologie, 29 de ani, fara prieten, foarte deschisa la minte (atat de deschisa ca au dat-o afara)...laughing

| M25M a răspuns:

Nu, ma nu. Cum sa faca un psiholog un pact cu diavolul? Nu inteleg, de ce e psihologia rea?

| drutzix a răspuns:

De ce esti interesat/a de psihologi in special?
Daca ar exista Diavolul atunci raspunsul ar fi da, orice om ar putea face pact cu el dar din fericire/pacate (depinde pe cine intrebi) nu exista.
Totusi as vrea sa imi raspunzi de ce ai ales psiholog si nu sa zicem un chirurg?

| anonim_4396 explică (pentru drutzix):

Wow,nu ma asteptam sa primesc atatea raspunsuri la intrebarea asta.v va multumesc tuturor pentru. raspunsuri! Am ales psiholog din niste motive anume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi sunt ciudati si incompetenti.
Nu cred ca "cineva" s-ar incurca cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-ai visat intr-o ipostaza trista, mi-am visat toti cunoscutii si pe mine ca demonizati, arata doar ca ai un inconstient sensibil
''To see demons in your dream indicates that you may be experiencing or inflicting fear, emotional distress or physical abuse in your waking life. Demons are also symbolic of ignorance, negative habits, and of your shadow self. Perhaps you are being overindulgent and letting some negativity give way to your better judgment. Alternatively, the demons may represent a past secret that is still haunting you. To dream that you are possessed by demons indicates helplessness.''

| BlackSulphur a răspuns:

Psihologul ar trebui sa inteleaga psihicul si nevoia lui de a crea zei pe care sa-i urmeze.

| KaSS a răspuns:

Nu, adica nu prea stiu, depinde de religia psihologului.

| FuNNy121431 a răspuns:

Salut!
Poate face, dar daca nu respecta pactul si nu il incheie cum trebuie, diavolul or o sa ii roteasca capul la 180 grade sau poate si mai mult, ori ii smulge inima din piept.