| anonim_4396 a întrebat:

THE BOOK OF LUCIFER
(Cunoasterea)
I. Adevarul
"Voi o sa cunoasteti adevarul si adevarul o sa va elibereze!" – Ioan 8:32
Fara cunoastere nu am exista. Fara curiozitatea omului nu am fi ajuns aici. Omului i se datoreaza totul pentru ce a creat!
Sunt doua lucruri ce se confunda adesea: adevarul si fantezia.
Trebuie sa descoperi adevarul si fantezia in acelasi timp. Adevarul nu poate exista fara fantezie si nici invers, dar nu trebuie confundate! Ceea ce o sa vezi poate sa nu te multumeasca, dar o sa vezi! In asta sta cunoasterea!
Omul este cel mai pacatos dintre animale, deoarece este cel mai inteligent dintre animalele Pamantului.
Satanismul este o religie a partii materiale (carnale) si pe care Satana le stapaneste. Satana reprezinta libertatea si puterea, ceea ce Dumenzeu nu iti ofera.
Trebuie sa intelegi ca orice religie care blocheaza intelectul omului prin folosirea unor arme precum vina, propria disconsiderare, etc, nu este o religie buna! Satanismul accepta diferenta intre oameni, pe cand in crestinism, daca e cineva mai destept si vine cu o idee "anti-jesus" stiintifica atunci ii elimina. (in Evul Mediu, s-au intamplat multe crime)... Si mai recent, oameni de stiinta care au murit pentru ca au incercat sa gaseasca scopul nostru in viata, pentru ce existam si de ce existam.
Satanismul ofera libertate de gandire si liberatate de exprimare.
Satanismul tine de realitate, de ceea ce se intampla acum, iar crestinismul tine de basme!
Biblia de fapt este o carte plina de metafore, de fabule si de proverbe. Multe intamplari care sunt scrise in Biblie sunt bazate pe fapte reale, dar destul de mult schimbate fata de cum s-au petrecut de fapt.

3 răspunsuri:
| Darklightt a răspuns:

''Biblia de fapt este o carte plina de metafore, de fabule si de proverbe. Multe intamplari care sunt scrise in Biblie sunt bazate pe fapte reale, dar destul de mult schimbate fata de cum s-au petrecut de fapt.''

| Bezea a răspuns:

"Satanismul ofera libertate de gandire si liberatate de exprimare."

Bit*h please de asta am parte și fără să fiu satanist...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

mai trudila,noi crestinii santem frati in credinta si intru Iisus Hristos,voi; elenin,soimos, monica santeti frati intru necredinta in domnul Iisus dar in credinta in satan pe care-l slaviti, ceia ce mi se pare anormal din punctul nostru de vedere.nu pot fi unul si aceeasi persoana ceia ce va chinuiti voi sa demonstrati dand dovada de teligenta si de destaptaciune de nu se mai poate. poate oi fi tu aceeasi persoana cu postari diferite fiindca se poarta. daca noi santem fii tatalui ceresc, voi astia parca santeti facuti de aceeasi mama, ca prea samana postarile voastre intre ele si se repeta la nesfarsit.importanta e prezenta pe site si clikurile date.dar chiar si asa, parca tot nu as vorbi cu mine insumi prin mai mute conturi si toate de ateu.m-as considera bolnav psihic de multippla personalitate.deci elenine? te intreb sincer; cine mai esti?