| fuzzer a întrebat:

Traim zile negre in care toti tinerii,rad de Dumnezeu,isi bat joc de tot ce e adevarat, dar uita ca mai mult de 80 de ani,nu traiesc.
Si ce rost mai are,daca ai trait impacat ca un ateu,si L-ai respins din viata ta pe Dumnezeu?
Inocenta spirituala e rupta in bucati, e ca si cum oamenii au orbit.
Scopul nostru pe acest Pamant este sa ne mantuim.Credinta,nu stiinta,ne-ajuta sa construim.
In zilele noastre,e la "moda",sa-L respingi pe Dumnezeu,sa te "plimbi" de colo-colo.
Suntem in zilele din urma,cum nu observati?! Atatea profetii care s-au implinit,cum sa negi asta?! Cand s-a prezis cu mii de ani in urma,ca pe Pamant o sa fie foamete,razboaie,sclavie,ca se va ridica fiul impotriva parintelui,astea nu pot fi negate.Un singur lucru mai trebuie implinit,din toate profetiile biblice,si anume "Armaghedonul,sau sfarsitul lumii", cand se va implini si aceasta profetie, necredinciosii n-o sa mai aiba cuvinte, vor dori pe Dumnezeu,insa atunci va fi prea tarziu.
Si daca nu esti de partea lui Dumnezeu atunci de partea cui esti?!
Razi pana poti,insa aici nu e de gluma,satan e real si ne infecteaza ca o ciuma.

Unde ne-ndreptam? Asta este intrebarea,
Unde ne-ndreptam? Care ne este calea?
Ce avem de facut?

Observ ca Pamantul inca se mai roteste, dar nu mai are mult!

43 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Inca de pe vremea sumerienilor traim aceste zile negre, lucru ce ma face sa cred ca asa arata normalitatea.
Inca e la sumerieni suntem in zilele din urma, si peste 1000 de ani vom fi tot in zilele din urma. Nu stiu cum vine asta,dar umanitatea traieste zilele sfarsitului de cand a aparut. E ca in fabulele lui Esope cu ursul,"mor,mor,mor",da nu mai moare odata.

Aceeasi poveste,personaje diferite.
In antichitate erau Zei Vs Titani,acum avem Dumnezeu vs Lucifer.
Mereu exista o lupta intre entitati magice cu consecinte devastatoare asupra omenirii.
Omul este o fiinta uituca,vorbeste de mii de ani despre sfarsitul lumii,uitand ca de mii de ani nu s-a intamplat nimic. Vorbeste de Zeus uitand ca s-a inselat asupra zeilor mesopotamieni,vorbeste de Dumnezeu uitand ca s-a inselat asupra lui Zeus.
Uitam ce am descoperit si redescoperim ce am uitat. Acestea fiind spuse, este progresul umanitatii posibil?
Cand Pamantul era plat,spuneam ca e pe sfarsite, ca totul se poate darama, ca vom fi inghititi de neantul ce se afla sub acesta.
Cand Pamantul a devenit brusc rotund (vorba vine) si Soarele a inceput sa se roteasca frenetic in jurul lui pe orbite circulare, am spus ca totul se va sfarsi, ca Pamantul adica centrul Universului ar putea fi distrus de forte misterioase.
Acum, cand Pamantul se roteste in jurul Soarelui repetam aceleasi idei.
Puteti sta linistiti, caci umanitatea nu va avea parte de un sfarsit lung si dramatic, ci de unul cat se poate de banal. Iar din toate acestea nu va exista nici-o morala. Pur si simplu omul a murit pentru ca fatalitatea a aruncat cu zarul.
Nici-o morala, doar Game Over.

| OOOLEOOO a răspuns:

''Unde ne-ndreptatam?''

Catre Zion, Aluturi de Jah Almighty one Rastafari Selassie!

http://youtu.be/MNbwuSJN82E

| Zenicide a răspuns:

"uita ca mai mult de 80 de ani, nu traiesc."
- Dpdv crestin, cel mai bine e sa mori la nastere, esti fara pacat deci ajungi in rai din oficiu happy Si totusi cand un copil moare toti sunt tristi cand de fapt ar trebui sa se bucure, doar a ajuns in rai bebelusul.
Calitatea vietii conteaza nu cantitatea, lucru care nu a fost imbunatatit deloc de scumpele voastre religii si culte.

"Scopul nostru pe acest Pamant este sa ne mantuim.Credinta,nu stiinta, ne-ajuta sa construim."
- Scopul tau poate. Cum iti permiti sa vb in numele tuturor? Esti nesimtit. Crezi ca nu stim ce vrem, care ne e scopul?

"Suntem in zilele din urma, cum nu observati?!"
- Zilele de urma sunt de 2000 de ani. Tie de ce ti-e frica? Ai zeul tau pretios care te va lasa in rai pentru ca ai fost ascultator, deci nu vad de ce iti faci griji?

"ca pe Pamant o sa fie foamete, razboaie, sclavie, ca se va ridica fiul impotriva parintelui, astea nu pot fi negate."
- Toate astea s-au intamplat intodeauna. Sa nu uitam de razboaiele religioase, de cultele periculoase.

"cand se va implini si aceasta profetie, necredinciosii n-o sa mai aiba cuvinte"
- Un zeu care aproba sau cauza "apocalipsa" mertia doar dispret din partea mea. Ultimul lucru ar fi sa "doresc" zeul tau maniac, sadic si criminal.

"Si daca nu esti de partea lui Dumnezeu atunci de partea cui esti?!"
- De partea naturii.

| fuzzer explică (pentru Zenicide):

Doar dupa ce am citit primele cuvinte scrise de tine, am inceput sa realizez ca tu nu cunosti nici invataturile esntiale cu privire la religie."RAIUL" si '"IADUL" sunt 2 universuri paralele ce nu sunt mentionate in Biblie, ortodoxii au interpretat total gresit.

| Dandanache a răspuns:

Toate generatiile au avut egoisti religiosi, convinsi ca in timpul lor se va sfarsi lumea.

| RAY a răspuns:

Daca populatia romaniei ar fi 99 la suta atee ti-as da dreptate dar cum e invers e clar ca minti, tineretul e crestin in ziua de azi, chiar asa mult conteaza 0, 5 din populatia romaniei care e atee?

voi sunteti buni crestini si va arata-i marea iubire din plin, deci traim intro lume buna si iubitoare de buni crestini si iubitori

| fuzzer explică (pentru RAY):

Nu-i vorba de "cretin/ateu", e vorba doar de doua mentalitati diferite!

| RAY a răspuns (pentru fuzzer):

In intrebarea ta ai facut referire la ateii, deci ateii fac tot raul in Romania?

| fuzzer explică (pentru RAY):

TU n-ai cum sa intelegi, esti tanar, tu nu crezi in ceva pentru ca nu crede multa lume si asa ti se pare tie la moda.Tot ce se intampla pe Pamant, nu numai in ROmania se intampla din cauza oamenilor, si din cauza principiilor lor.Acum am si eu o intrebare crezi in Illuminati? Masoni?

| RAY a răspuns (pentru fuzzer):

Care multa lume 21000 de persoane?
eu nu cred ca din nimic poate sa apara vreun creator
eu nu cred in nimic, cred doar in mine si in stiinta atat

| fuzzer explică (pentru RAY):

Oamenii fac raul.Prin "OAMENI" se pot incadra atat atei cat si crestini, daca un om, ii crestin doar cu vorba, asta nu inseamna ca este sfant.Dar un ateu mereu va avea aceeasi scuza.

| RAY a răspuns (pentru fuzzer):

Ma omule in tara asta majoritatea in proportie de 99 la suta sunt crestini, Romania e o tara saraca, violenta, corupta, imorala etc
ce scuza va avea un ateu?

| fuzzer explică (pentru RAY):

Pur si simplu "Nu cred".Ma baiatule tu crezi ca in proportie de 99% sunt crestini?! Ha ha! Ce gluma proasta, probabil doar cu vorba, cum multi sunt atei doar cu vorba, adica ei nu se documenteaza nu stiu nimic, asa li se pare lor la moda.Aici nu ma refer la tine, se vede ca tu chiar te documentezi si ai argumente stiintifice.

| Mădă0611 a răspuns:

Ia-te de mana cu robby212, sau cum isi zice laughing, si mergeti la plimbare.

Si cand a aparut crestinismul oamenii au inceput sa-l nege pe Zeus, au si uitat de el, si uite ca Pamantul inca se mai roteste, si o sa se mai roteasca mult si bine, desi tot mai lent, "multumita" Lunii.

Du-te construieste folosindu-te de credinta. Daca as fi credincioasa, asa cum sunteti unii, nu m-as folosi de stiinta deloc de teama sa nu-l supar pe dumnezeu, din moment ce stiinta inseamna sfidare :-s, deci, daca nu vrei sa mai pacatuiesti, vinde pc-ul si da banii saracilor.

| fuzzer explică (pentru Mădă0611):

Stiinta nu inseamna sfidare in niciun caz, caci acest domeniu cu ajutorul lui Dumnezeu s-a dezvoltat.Nu trebuie sa fi ironica,chiar daca tu ai o alta parere.
Si te intreb si pe tine,de ce aceasta "credinta" a rezistat atata timp? DE ce nu s-a pierdut odata cu timpul? Caci asta sustineti,ca totul este o mare inventie, povesti de adormit copii.Ei bine, povestea cu Mos Craciun, nu mai functioneaza s-a pierdut, dar se pare ca "povestea" cu Dumnezeu nu s-a pierdut, si nici nu se va pierde.

| Mădă0611 a răspuns (pentru fuzzer):

Ba inseamna sfidare. Boala e urmare fireasca a pacatului, stiinta afirma si demonstreaza ca e vorba de microorganisme, in cele mai multe cazuri, astfel un om bun poate muri in timp ce un om rau, dar cu bani, poate trai sanatos 100 de ani, a fost nevoie de inventarea unei povesti pentru a explica ce se intampla, pe cel bun il incearca si il ia dumnezeu din prea multa dragoste, iar celui rau ii da timp, sau il ajuta diavolul, daca cel bun traieste si celalalt moare, la lasat dumnezeu sa aduca multi oameni pe calea cea dreapta si pe cel rau l-a pedepsit, confort psihic.
Nu s-a pierdut pentru ca inca satisface nevoile unora, in momentul in care o sa inceteze sa faca asta, o sa uite lumea de zeul tau, desi ati intors-o si sucit-o, crestinismul poate fi privit ca o religie independenta de iudaism (de fapt e, dar cum ziceam, ati intrors-o si sucit-o sa fie cum vreti), deci un zeu nou pentru nevoi noi: acceptarea conditiei de sclav, de fiinta neputicioasa (in fata naturii), rasplata celor asupriti si pedepsirea asupritorilor, asta ar fi o categorie de oameni, apoi e cealalta categorie, cei care se trezesc "If the ignorance of nature gave birth to such a variety of gods, the knowledge of this nature is calculated to destroy them." - Baron d'Holbach. Zeul tau n-o sa mai traiasca 2000 de ani, sa nu uitam ca crestinismul e o religie noua, n-a trecut mult timp de la inchizitie, pocaitii investesc mult in promovarea ei, are timp sa coboare si sa dispara. >:) (semnul asta pentru "Si daca nu esti de partea lui Dumnezeu atunci de partea cui esti?! " http://i.imgur.com/zO7GIBX.jpg)

| fuzzer explică (pentru Mădă0611):

Chiar ești profundă cînd vrei măi mădă.

| Mădă0611 a răspuns (pentru fuzzer):

smug
A luat-o razna softul, la lasat se scrie dezlegat, pe el l liniuta a lasat. thinking

| fuzzer explică (pentru Mădă0611):

Eu nu am obsevat greseala.Si atunci cand vrei sa critici limbajul cuiva, foloseste ghilimelele.happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru fuzzer):

Greseala era in raspunsul meu tongue

| fuzzer explică (pentru Mădă0611):

Felicitari,ai primit funda!

| zurick a răspuns:

Imi place cum gandesti! Este adevarat ca numai avem aceias credinta pe care o aveau parintii nostri, dar ce ar trebui sa se intample sa mai vina odata Iisus pe Pamant ca sa deschidem si noi ochii asupra puterii Sale. Oare ca sa ne putem covinge ca el ne-a creat din iubire pura ce-ar trebui sa se intample.Impotriva stiintei nu sunt, dar nici impotriva lui Dumnezeu, cred ca religia si stiinta se completeaza una pe alta.

| sublime89 a răspuns:

Zici ca tinerii atei isi bat joc de tot ce e adevarat? Dar crestinii nu fac asta deloc oare? Cand respingeti adevarul stiintific dovedit voi nu va bateti joc de realitate? Cand respingeti varsta universului, a pamantului, a omenirii, evolutia vietii si rationamentul.

| fuzzer explică (pentru sublime89):

Prin tineri, am generalizat.Nu m-am referit la o mica parte, mai majoritatea fac asta.Si crestinii fac asta, depinde cum interpretezi, atata timp cat un om il respinge pe Dumnezeu nu se poate numi crestin.

| M25M a răspuns:

Credinta,nu stiinta, ne-ajuta sa construim.----Credinta are doar valente psihologice, credina si rugaciunea nu ajuta un fat care tocmai a fost nascut prematur intr-un beci fiindca parinti refuza stiinta iar prin rugaciune tatal a incercat sa-l salveze si ghici ce a murit (caz real de fanatici religiosi din America).
Suntem in zilele din urma, cum nu observati?---- de 2000 de ani suntem in pragul apocalipsei...

| fuzzer explică (pentru M25M):

PEntru Dumnezeu acei 2000 de ani, pot insemna chiar si cateva zile, dar trebuie sa fim constienti ca sfarsitul este aproape.Caci sunt atatea semne in jur care te duc cu gandul spre asta.

| M25M a răspuns (pentru fuzzer):

Problema cu sfarsitul lumii crestin se regaseste in egocentrismul unora care chiar cred ca Isus va veni in timpul vietii lor...
Rasa umana va disparea, asta e clar, insa peste ceva timp, chiar si atunci insa pamantul va ramane pentru a sustine alte forme de viata (daca stratul de ozon o sa permita acest lucru)

| ErrorFound a răspuns:

"Si ce rost mai are,daca ai trait impacat ca un ateu,si L-ai respins din viata ta pe Dumnezeu?" Se pare ca esti inrobit de mic sa crezi in astfel de deziluzii. Esti chiar mai rau ca EmaS.

"Suntem in zilele din urma,cum nu observati?! Atatea profetii care s-au implinit,cum sa negi asta?! Cand s-a prezis cu mii de ani in urma,ca pe Pamant o sa fie foamete,razboaie,sclavie,ca se va ridica fiul impotriva parintelui,astea nu pot fi negate.Un singur lucru mai trebuie implinit,din toate profetiile biblice,si anume "Armaghedonul, sau sfarsitul lumii", cand se va implini si aceasta profetie, necredinciosii n-o sa mai aiba cuvinte, vor dori pe Dumnezeu, insa atunci va fi prea tarziu.

Si daca nu esti de partea lui Dumnezeu atunci de partea cui esti?!

Razi pana poti, insa aici nu e de gluma, satan e real si ne infecteaza ca o ciuma."
Esti inalt cat stalpu si prost ca noapte...altfel nu-ti pot spune. Razboaie, plagi, epidemii si ce mai socotesti tu ca-i mana satanica a fost mereu pe acest Pamant, deci nu s-a prezis nimic, din moment ce totul era acolo.
Toti prevestitorii au fost oameni normali care au stiut sa faca spuna lucrurile prin ceata, mai ales NOSTRADAMUS.
Cum nu s-a sfarsit lumea nici in 2000, nici in 2013, asa nu se va sfarsi nici in urmatorii 4000000 de ani...dar tu vei trai bine in gradina lu' Dumnezeu si te va uda zilnic la radacina, ca mintea ta nu-i mai presus decat a unei plante...

| greyhound a răspuns:

Si se mai intreaba credinciosii de pe aici ce au unii cu ei. Asta e o perfecta lucrare de admitere la Socola.
Nu comentez tot subiectul, ci doar partea cu "s-au prezis razboaie, sclavie, foamete"... cat de greu poate sa fie sa prezici ceva ce a existat intotdeauna

| fuzzer explică:

Sa fie clar! N-am jignit pe nimeni prin aceste intrebari.Nu am nimic cu ateii, ii respect pe cei care chiar se informeaza se bazeaza pe stiinta, si care chiar se documenteaza.Si eu sunt de parere ca stiinta e foarte importanta in zilele noastre, doar ca sunt multe situatii in care stiinta nu ajuta.Cine nu ar vrea ca lumea asta sa fie un loc mai bun? Unde sa nu existe atata rautate,dar se pare ca stiinta nu poate sa faca acest lucru.

Si acum sa revenim pe partea religioasa.

Multi cred ca Iisus,sau Dumnezeu ar fi doar o simpla inventie.Iar acum va voi demonstra ca nu e deloc asa cum pare. Si ca sa-mi sustin afirmatia,ma voi baza pe stiinta,voi aduce argumente stiintifice.

Totusi, in mod surprinzator, unii spun ca Iisus nu a existat niciodata-ca, in realitate, el este o inventie a unor oameni din secolul intai.Raspunzandu-le unor astfel de sceptici, apreciatul istoric Will Durant a argumentat: "Faptul ca doar cativa oameni simpli sa fi inventat intr-o singura generatie o personalitate atat de puternica si de atragatoare, cu o etica atat de inalta si cu o viziune atat de insufletitoare asupra fraternitatii umane ar constitui un miracol mult mai putin crdibil decat oricare dintre cele consemnate in scripturi"
Intrebati-va: Ar fi putut o persoana care nu a trait niciodata sa influenteze istoria umana intr-un mod atat de remarcabil? Lucrarea de referinta "The Historians' History of the world" facea urmatoarea observatie: "Rezultatul istoric al activitatii lui [Iisus] a fost mai important, chiar si din punct de vedere strict si laic, decat faptele oricarui alt personaj istoric.O noua era, recunoscuta de principalele civilizatii ale lumii, incepe odata cu nasterea sa".

| Mădă0611 a răspuns (pentru fuzzer):

Povestea cu Iisus aduce speranta intr-o lume fara speranta, de aceea oamenii devin orbi cand le spui despre el, confortul psihic e prea confortabil pentru a-l da la o parte, mai e si pariul lui Pascal..., si apoi, nimeni nu stie cum era Iisus la inceput, pentru ca textele au fost modificate, inca sunt, cum ziceam ieri la o intrebare, il poti asemana cu Superman, care la inceput doar sarea si avea chilotii peste pantaloni, era mai slabut, deci si forta era mai mica, acum zboara, e man of steel, a invatat si ordinea hainelor. laughing

| Zenit313 a răspuns:

Doar copii mai cred in Mos Craciun, nimeni nu rade de adevar sau uita ca traieste pana la 80 de ani!
Si ce rost are daca ai crezut in Mos Craciun toata viata?!
Nu trebuie sa crezi in Mos Craciun ca sa fii spiritual, daca citesti o carte penibila de 2000 de ani, sau faci nu stiu cate cruci si mergi frumos imbracat la biserica dar ignori oamenii care cersesc la poarta bisericii...
NU stii ce inseamna spiritualitate!
Scopul vietii este sa ii gasesti un scop!

Pamantul are 4, 5 miliarde de ai si specia noastra are doar 200.000 de ani!
Planeta este ok si o sa fie aici mult mult mult timp dupa ce dispare rasa umana!
Nu s-a implinit nici o profetie niciodata si nu suntem in ultimele zile, esti paranoic! De 2000 de ani traim in ultimele zile..sigur.

Poate nu vreau sa fiu de partea lui Mos Craciun si nici a lui Bau-Bau!
Nu vreau sa fac parte din acest circ copilaresc(daca este adevarat).
Eu o sa fiu de partea mea si ii scuip pe amandoi daca o sa fie adevarat...dar 1000% nu o sa fie adevarat,sunt doar povesti pentru copii.

Rad cat pot,rasul este sanatos! Dar NU exista BAU-BAU! WTF?!

Unde ne-ndreptam? Drumul infinit spre perfectiune!
Care este calea? Iubirea, unitatea, pacea, prosperitatea, respectul..etc.
Ce avem de facut? EDUCATIE!

Pamantul o sa se roteasca inca 5 miliarde de ani, atunci soarele o sa isi termine combustibilul, o sa explodeze si distruge galaxia!
Pamanul se poate opri din rotatie sau sa isi schimbe sensul din cauza unui asteroid destul de mare.

| Maxim96 a răspuns:

Traim in vremurile apocaliptice, credem noi sau nu dar lumea atinge apogeul pacatului si lepadarii de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Unde ne-ndreptam". Oriunde ne duc actiunile noastre!

| BlackSulphur a răspuns:

"Credinta,nu stiinta, ne-ajuta sa construim."
Sa mori tu? 9/11, inchizitii, cruciade, maceluri in masa etc.

"In zilele noastre,e la "moda",sa-L respingi pe Dumnezeu,sa te "plimbi" de colo-colo."
Dupa cum vezi, Romania este inca PLINA de crestinopati. Nu te plange, inca o sa apucati sa mai profitati oleaca, numa' pana o sa dispareti. Si religiile iudaice sunt o moda! Au aparut imediat dupa paganism.

"Cand s-a prezis cu mii de ani in urma,ca pe Pamant o sa fie foamete,razboaie,sclavie,ca se va ridica fiul impotriva parintelui, astea nu pot fi negate."
Bun. Prezicerea mea este ca America va intra intr-un nou razboi, de data asta cu puterile orientului indepartat. Daca se adevereste, imi esti dator cu un templu construit in cinstea mea. O prezicere a unui fapt evident nu este o prezicere adevarata!

"cand se va implini (Armaghedonul) si aceasta profetie, necredinciosii n-o sa mai aiba cuvinte, vor dori pe Dumnezeu, insa atunci va fi prea tarziu."
Sincer, daca va fi sa mor, ultimul lucru care-l voi face va fi sa-mi para rau. Sincer! Stiu ca ceea ce am facut si crezut a fost bine, rational, ideal pentru mine insumi. No regret!

"Razi pana poti, insa aici nu e de gluma, satan e real si ne infecteaza ca o ciuma."
Normal ca este vina cuiva (Satan), mereu... MEREU, nu-i asa? Ei bine, despre "infectare", putem zice ca acelasi lucru credeau si paganii despre voi (crestinii) cand i-ati macelarit. Macar nu vezi satanisti pe strada care sa te injure ca nu esti de-al lor, sau sa te omoare din aceasta cauza!

"Observ ca Pamantul inca se mai roteste, dar nu mai are mult!"
Despre Pamant... Tin minte ca cineva a fost ucis de crestini din cauza unei astfel de afirmatii (Cum ca Terra se roteste)!

Check Mate, I guess?

| fuzzer explică (pentru BlackSulphur):

Nu ai un comportament corespunzator, acestei discutii.Sari ca din vazduh si te astepti ca toti sa fie de acord cu tine.Fiecare are dreptul la opinie, fiecare cum crede de cuviinta.Rational, este ca stam cam prost cu educatia religioasa.
Voi chiar daca nu ccredeti in "Dumnezeu". Acest "Dumnezeu" ne-a creat cu liber arbitru.Ce inseamna asta? Ca avem dreptul de a alege,ca nu te obliga nimeni sa crezi in Dumnezeu, pe cand alte teorii impotriva religiilor, generalizeaza.

Si-o mai spun din nou, daca totul e o simpla inventie, de ce a rezistat atata timp acest "Dumnezeu" si acest "Iisus" avand o influenta puternica asupra oamenilor? DE ce a rezistat crestinismul ca si credinta atatea mii de ani?
De ce?

| BlackSulphur a răspuns (pentru fuzzer):

De ce?
Pai, uite: Frica, violenta, maceluri in masa, coruperea si infiltrarea in politica, promisiuni divine (false). Dupa cum stii, este ca o boala care se transmite genetic. Daca tu o ai, normal ca si copilul tau trebuie sa o aiba. Si asa mai departe... O metoda asemanatoare foloseau si comunistii in inchisori, pentru a-i "converti" pe detinuti/ intelectuali la comunism. Si iti zic eu, nu era deloc frumps!

| Buresbista123 a răspuns:

Unde ne indreptam, uite aici---http://www.youtube.com/watch?v=ls8RXqyZDsk
Te rog nu mai jigni, un ateu este un om rational care nu crede in basme...http://www.youtube.com/watch?v=jyjNXdEGjO4
Tu daca te nasteai in Grecia Antica in cine credeai? sau in Iraq in zilele noastre? oare de ce nu crezi in celelalte 4200 de religii de pe glob? cand o sa ti raspunzi la intrebarea asta o sa ti dai seama cat de ridicola este religia, dar din pacate este foarte periculoasa, este cancerul umanitatii

| DiamondEyes a răspuns:

Cred ca voi incepe sa plang...

| andreiush25 a răspuns:

Lasa-ne coane cu din astea ca nu impresionezi pe nimeni. Du-te si canta la alta masa.M-am saturat de voi..peste tot sunteti.

| marinelpop a răspuns:

*** kp pag. 6 Ce înseamnă toate acestea? ***
Nu sunt ultimele zile pentru omenire. Biblia arată că oamenii care înfăptuiesc voinţa lui Dumnezeu au perspectiva de a trăi veşnic. — Ioan 3:16, 36; 1 Ioan 2:17.
Nu sunt ultimele zile pentru planeta noastră. Cuvântul lui Dumnezeu promite că pământul va dura veşnic şi va fi întotdeauna locuit. — Psalmii 37:29; 104:5; Isaia 45:18.
Este vorba de ultimele zile pentru acest sistem de lucruri caracterizat prin violenţă şi lipsă de iubire, precum şi pentru cei care umblă cu încăpăţânare pe căile lui. — Proverbele 2:21, 22.

| Essencest11 a răspuns:

''Credinta,nu stiinta, ne-ajuta sa construim.'' hai laso :)))))
Sunt una din tinerii atei dar orice ar fi respectul e cheia chiar daca nu il primesc inapoi.
http://www.youtube.com/watch?v=Hq6tDuubZqE