| anonim_4396 a întrebat:

Tu de ce te-ai botezat? sau de ce te vei boteza?

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca si Domnul Isus s-a botezat.Botezul este marturia unui cuget curat.Ca sa vedem Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa ne nastem din nou din apa si Duh.

| Zenicide a răspuns:

Am fost fortat. Tu?

| Just4Joker a răspuns:

Fiindca sunt crestin.

| Pralină a răspuns:

Pentru ca imi placea privirea pedo a lu' popa cand eu eram de marimea unei nuci si dezbraca de zor la mine in fata tuturor.

| M25M a răspuns:

Majoritatea celor care au fost botezati nu au fost constienti in acel moment, ori erau prea necopti pentru a avea putere de judecata sau discernamant.

| dracu14 a răspuns:

Nu a fost alegerea mea ci a parintilor...

Răspuns utilizator avertizat
| OskarRM a răspuns:

Pentru că m-am născut creştin.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Asa o vrut parinti, asta e, eu n-am nicio vina!

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

Din traditie si sa traiasca si popa, nu?

| andrei182 a răspuns:

De kiki!

| roxanad a răspuns:

Ma VOI boteza ( fac parte dintr-o religie in care omul nu este botezat la nastere, ci atunci cand intelege el insusi anumite lucruri, cand e constient si convins de ceea ce face. asa ) PENTRU CA aceasta e o cerinta divina prezentata in Matei 28:19 ( si nu numai) si PENTRU CA, il iubesc pe Dumnezeu si vreau sa fiu aprobata de El.

| Andrutzza31 a răspuns:

Crestinii ortodocsi se boteaza spre a le fi iertate pacatele stramosilor Adam si Eva.