| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Va convinea ca are dreptate biblia

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,pentru ca e cuvantul lui Dumnezeu. 2Timotei3:16,17

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, mor de ciuda, nu pot dormi noaptea, uite, e 3. sad

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Biblia ca biblia, da tu esti un sarlatan laughing promiti ca faci si nu faci nimic.

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Iuda capitolul 1:

Caci s-au strecurat printre voi unii oameni nelegiuiti, care de mai inainte au fost randuiti spre aceasta osanda, schimband ei harul Dumnezeului nostru in desfranare, si care tagaduiesc pe singurul nostru Stapan si Domn, pe Iisus Hristos.

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Caci s-au strecurat printre voi unii oameni rai, care de mai inainte au fost randuiti spre organele judiciare, schimband ei harul Dumnezeului nostru in desfranare, si care tagaduiesc pe singurul nostru Stapan si Domn, pe Iisus Hristos.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

DESFRÂNÁRE, desfrânări, s. f. Faptul de a se desfrâna, de a fi desfrânat; destrăbălare, stricăciune, depravare.

| Mariani_Roberto_1993 explică:

TĂGĂDUÍ, tăgăduiesc, vb. IV. Tranz. A contesta o afirmație, a nu recunoaște ceva; a nega; a dezminți. ♦ (Rar) A refuza. – Din magh. tagadni.