| LegionarulRoman a întrebat:

Va place ce a adus "evolutia omenirii? :U.E,"marele vis american",homosexualism,avort,anticonceptinale si prezervative,SIDA,vaccinuri,divort,"educatie sexuala",F.M.I, B.M,sionisti,masoni,televizor,calculator,divertisment,se x animalic,jocuri video,terorism,razboi,bobe nucleare,eutanasiere,prostitutie,E-uri,nitrati si nitriti,carne cu hormoni,organisme modificate genetic,N.A.T.O,Irak,Kosovo,sinucidere,boli mintale si depresie, obezitate si pornografie...IAD

Răspuns Câştigător
| FuckTWorld a răspuns:

Chiar un subiect foarte bun care oamenii nu prea vor sa il observe din mai multe motive.Suntem controlatii din toate punctele de vedere,societatea actuala este o sclava de tip modern controlata de Fmi,Banca Mondiala, Comisia Trilaterala, Rezerva Federala in urmarirea realizarii unei noi ordinii mondiale, un singur guvern care sa conduca lumea mai pe scurt.Ei se afla in spatele crizelor, razboaielor, vaccniuri, virusuri si pot sa da dau zeci de exemple insa multi vor spune că asta nu e decât o "Teorie a Conspiraţiei!", de frica si pentru a ascunde adevarul.Comisia Trilaterala in ultimii ani este vocea care are ultimul cuvant in absolut tot ce se intampla in lume! Sa incep sa-ti dau exmple.Incep cu criza economica, Prima criza economica creata a fost in 2008 sunt nevoie de 4 crize economice pentru a creea un noua guvern mondial si tot cei care au produs crizele vor venii cu solutia salvarii, urmatorul val de criza economica este estimata prin 2012-2013 prin criza economica, forteaza guverenele pentru a face imprumuturi. Politicienii, atat europeni, cat si americanii, lucreaza pentru unu si acelasi grup de persoane.Razboaiele sunt tot creeate de aceleasi persoane.Sunt facute in modul urmator:
1. creează conflicte şi chiar războaie(sponzorizeaza ambele parti implicate in razboi)
2. Dupa manipuleaza lumea prin mass-media pentru a distrage atentia de la adevarata cauza.
3.Tot ei aplaneaza conflictul(mor 1milion, 2 milioane de oameni de oameni nevinovati.Iar consecintele is crunte mai depopuleaza planeta ca si asa suntem prea multi, produc saracie in locurile respective si dupa tot ei dau legii noi.Razboiul numai naste eroii, naste profit la burse.Suntem controlatii prin televizor si muzica.''Droguri tari ni se injecteaza prin timpan si retina,,. Cenzura si pe Internet
Sa lase la tineret spiritul perfect inchis in intelect! si sa fie mai usor de controlat si indoctrinat.Au piata medicamentelor, experimentelor
control chimic al senzatiilor si al sentimentelor.In curand nu o sa mai fie prea multe locuri de munca.Lumea cand aude de cip sa ne puna coduri de bare sar in sus, da nu isi dau seama ca deja au codul de bare si au creirul spalat chiar si printr-un mp 3 player, noi avem deja codul de bare pus pe noi.Nu pshilogul iti invinge teama.Nu Psihiatru, si dragostea invinge teama si o vindeca.Au creeat virusuri, vaccinuri tot pentru a depopula lumea ca si asa suntem multi pentru ei.Nici istoria mondiala nu este exacta sunt omise lucruri si nu sunt scrise in manualetongue cu buna stiinta, si is si probe ca multe is fabulatiitongue si nu s-a intamplat asa.Eu cred ca iubirea ii opusul controlui si ii singura sansa a noastra impotriva monopolului.Trai intr-o lume artificala dominata de minciuna, pana si din scoala iti baga in cap idei preconcepute.Numai bine!

30 răspunsuri:
| Rapplex a răspuns:

Fie ca ne place sau nu, evolutia ti-a oferit sansa sa scrii acele cuvinte. Daca cumva insinuezi ca vremurile lui Iisus erau perfecte, tin sa te anunt ca lumea aparuse cu mult inaintea lui, si surpriza, Iisus tot prin asa zisul "sex animalic" a fost nascut, existau razboaie cu mult inainte, la fel si boli, si obezitate, la fel si asasini, la fel si homosexualitate, la fel si eutanasiere (doar ca se numea executie), la fel si despartiri (divorturi) etc.

| LegionarulRoman explică (pentru Rapplex):

Eu nu am auzit ca Iisus sa se fi nascut din sex animalic; pana si copii stiu ca Iisus s-a nascut din fecioara,de la Duhul Sfant(daca ai citit vreodata Scriptura); dar desigur,la ce sa ne asteptam de la "specialisti" care fac tot felul de "studii" ca sa arate ca ba Iisus a fost homosexual, ba a fost casatorit cu Maria MAgdalena, ba a fost casatorit cu mai multe femei, ba i s-a gasit mormantul, ba cica are urmasi si acum, ba ca s-a nascut din sex animalic

| Rapplex a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Nici nu era nevoie sa auzi, trebuia doar sa gandesti logic.winking Si vezi ca Scriptura nu prea are logica in general.winking Daca m-as lua dupa Scriptura, asta ar insemna ca Iisus este propriul tata, plus ca a trait intr-un mediu limitat temporal, ceea ce e imposibil pentru un D-zeu care nu are limita in timp, ci e vesnic.winking Si ca sa nu devii confuz, Duhul Sfant, Fiul si Tatal il reprezinta pe D-zeu, iar crestinii sustin ca nu sunt 3 persoane diferite, ci doar una, asta insemnand ca Fiul ce a fost pe Pamant nu avea cum sa se rupa din persoana lui D-zeu, ci era chiar D-zeu.winking

| Kosuchin a răspuns:

Draga, daca nu-ti convine era actuala inventeaaza o masina a timpului si intoarce-te in Evul Mediu.
Atunci nu existau masoni, televizor, calculator, nitriti s.a.m.d dar speranta de viata era undeva pana la 30+ ani si trebuie sa ai grija sa nu dai peste TBC sau ciuma pentru ca nu existau nici vaccinurile produse de "evolutia omenirii".
Mult noroc ^_^.

| BubblesDoubleS a răspuns:

rolling on the floor). Daca nu-ti place nimic din era asta de ce nu te agati de ştreang? Ce cauti pe TPU? oh go on
Intoarce-te la neanderthal. Asta daca-ti place sa-ti curga bale cand faci pe maimutarolling on the floor

| LegionarulRoman explică (pentru BubblesDoubleS):

Sa vorbesc cu idiotii ca tine!

| BubblesDoubleS a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Is fata. :p Deci e "idioata". (Ai vrea tu )
Nu te obosi. Mi-e frica ca mai mult vei face rau populatiei.
Nu-s asa de dusa sa vreau epocile trecute.
Nu neg faptul ca multe create de om a facut rau.( Bombe, drosguri etc si mie imi pare rau de asta ). Dar asta depinde de fiecare persoana. Nu o ramana toti neanderthal daca se gasesc si raufacatori. Raufacatori exsistau si atunci doar ca se foloseau de mijloacele acelui timp.
Inteles-ai?thinking

| LegionarulRoman explică (pentru BubblesDoubleS):

Deci dupe ce zici, inteleg ca recunosti doar o parte din cele de mai sus! Dar homosexualismul, pornografia si avortul iti place?

| BubblesDoubleS a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Citeste mai bine. Am pus si "etc". Nu era nevoie sa enumar totul.
Orientarea sexuala si-o alege fiecare. Stiintific un barbat are orientarea unei fete si viceversa. E dreptul lor sa aleaga asta. (La urma urmei absolut orice om e femeie in primele luni in burta mamei ).
Pornografia laughing Mda evident ca nu prea imi place ...Ca iubita ma face sa ma simt de **** uneori.
Iar avortul, sunt de acord chiar daca n-as vrea sa fiu. Ma doare de ceea ce pateste acea "fiinta " care de fapt nu e o "fiinta" in primele luni. Insa...
Sunt de acord pentru ca exsista cazuri (dau un singur exemplu is foarte multe ) in care mamele, ce varsta o avea ele de 13 -16 ani is prea tinere sa fie "mame" isi distrug propria viata si la randul lor va distruge viata acelui copil.
De exemplu poate fi o femeie saraca care abia-si permite o paine deci nu-si permite sa creasca un copil, mai bine ar avorta decat sa sufere acel copil ca nu are bani de tratamente cand e mic, bani de haine pentru ca sa va uita la altii si va zice : mama de ce nu am si eu? ". Sunbliniez. Cu avortul sunt de accord doar in unele cazuri,

| doctorandus a răspuns:

De la sublim la ridicol nu e decat un pas.

| Mădă0611 a răspuns:

Multe din cele enumerate de tine se gasesc si in biblie (scop educational laughing). Evolutie inseamna adaptare.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi muzica de prost gust cum ar fi manelele

| Dorugar a răspuns:

Nu ne place!
Ne-a placut mult mai mult arsurile pe rug, aparatele bestiale de schingiuit,(evident daca erai tu conectat la ele) interzicerea stiintelor si interzicea liberatii de a gandi si de a te exprima, ne placea ciuma si holera (daca o aveai tu ) si mai ales lepra (daca o avea iubita ta) dar si multe alte "binecuvantari" din epoca in care religia era atotputernica si facea Legea in toata lumea.

Răspuns utilizator avertizat
| ComatoseWine a răspuns:

Visul american a disparut.Homosexualii sunt de mult, mult timp.Chiar si in biblie scrie.Anticonceptionalele si mai ales prezervativele ne protejeaza de sarcini si boli.SIDA e o boala ce va trece cum a fost ciuma si altele, vaccinurile sunt pentru binele nostru(iti placea cand mureau copii pe capete), divortul nu apare de bine(femeile au in sfarsit curajul sa zica nu batailor si infidelitatii, ca si barbatii). Educatia sexuala este perfecta.Inainte la 14 ani erai casatorita si insarcinata.Ce treaba are fondul monetar international? Bine ca e.Televizor? Calculator? Imi pare rau dar cred ca si tu tot un calculator ai folosit sa scrii aceasta "intrebare".NU are rost sa continui.Doar atat.Irak e o tara si nu inteleg ce e rau ca exista tari.N.A.T.O. stabileste legaturi intre tari ca orice organizatie ceea ce nu poate fi decat bine.Lumea se sinucide de cand apare omul.Bolile mintale sunt din totdeauna, depresia la fel. Obeziatea e din cauza prostiei oamenilor, iar pornografia e ok.Mare branza.E corp uman. Apropo, prima meserie a femeii a fost prostitutia.Iad? Accept iadul decat "involutia". Suntem oameni, evoluam.Ne adaptam lumii, universului.Accept evolutia si am nevoie de ea.De ce? Pentru ca sunt om.Tu ce esti?

| ComatoseWine a răspuns:

Sunt plin de chimicale, nitrati, e-uri.Cum ma simt? Bine.E un pret mic.A murit cineva din cauza nitratilor?

| Denis777 a răspuns:

Evolutia nu a adus razboi, sinucidere, prostitutie astea erau pana acum, incet incet ne apropiem de sfarsit cu evolutia noastra

| LegionarulRoman explică (pentru Denis777):

Cam da!

| Rapplex a răspuns (pentru Denis777):

Gresit, creierul mai are mult de evoluatwinking

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Adevarat

| ven0m a răspuns:

Esti pierdut laughing
De parca pe vremea lui jizas era raiul pe pamant.
Ca sa stii si tu, terorismul e razboi religios deci nu are legatura cu evolutia omenirii, din contra, cu retardul produs de religie.

| LegionarulRoman explică (pentru ven0m):

Se cede ca esti pe langa! Tu nu stiai ca acest asa zis "terorism" e o facatura a americanilor. Deja toti mai mult specialisti spun ca era imposibil ca alea 2 turnuri sa fie distruse de avioanele alea.

| ven0m a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Asa e si coranul, nu? o inventie a americanilor. In coran e precizata clar moartea necredinciosilor.

"Omorati-i unde-i prindeti si alungati-i de acolo de unde v-au alungat! Iar schisma
e mai rea decât omorul. Dar nu luptati împotrivalor aproape de Moscheea Al-Haram, doar dacã ei se luptã cu voi în ea. Iar dacã luptã împotriva voastrã, omorâti-i, cãci aceasta este rãsplata celor fãrã de credintã!"

Faptul ca e sau nu o inventie nu prezinta interes pentru mine. Evidenta urii descrisa in coran impotriva celor care nu cred e suficienta.

Doborarea turnurilor nu este singura forma de terorism, sunt si alte atacuri pe planeta care au baza grupari fundamentaliste extremiste. Probail in mintea ta toate sunt o facatura

| LegionarulRoman explică (pentru ven0m):

Islamici vor incerca sa cuceresca lumea prin simpla inmultire.In timp ce noi europenii avortam, islamicii tot cresc in populatie in europa, isi cer drepturile si dupa aia te miri ca nu stiu ce!
P.S: e adevarat ca exista grupari islamice pe bune, dar de exemplu eu nu cred deloc in asa zisa Al-Qaida si Bin -Laden-ul lor

| M25M a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Da ma ai dreptate insa au avut nevoie de un motiv ca sa plece la razboi si cel mai plauzibil a fost terorsimul religios. Oare de ce?
Si ca raspuns la intrebarea ta, cand Biserica conducea totul crezi tu ca era mai bine? Razboie, indulgente, torturi, inchizitia, conchista, genocidul din Lumea Noua, exorcizari, executii, furtul aurului aztecilor si luat de papalitate- majoritatea fiind cauzate de fanatismul religios.
Daca toate acestea te deranjeaza austerizeaza-te, in ceea ce priveste razboaiele americane acelea sunt pentru imperialism, asa cum erau imperii si in evul mediu.
Tot in acea perioada de teroare cu temeiuri religioase erau si: homosexuali, depresivi, psihotici, nevrotici, prostitutie, sinucideri, avorturi, obezitate - IAD.
Evolutia ca teorie, evolutia planetei si a organismelor sale are o legatura subitre/fina abia sesizabila cu cea a "omenirii". Sida a fost eliberata in randul comunitatii gay din America, daca oamenii sa razboiesc sunt doar 2 motive: politic sau religios, etc. Daca acceptam ca evolutia omenirii a adus mai multe nenorociri, este just si corect sa afirmam ca nici religia nu se deosebeste de prima.
Toate cele bune.

| LegionarulRoman explică (pentru M25M):

Eu sunt ortodox si nu stiam ca ortodoxia a avut inchizitie, le-a luat aurul aztecilor, exorcizariile inca se mai practica pe oamenii demonizati, torturi etc. O intrebare buna:cine a facut cele amintite mai sus, romano-catolicii sau ortodoxsii care au ramas la drepta credinta?

| M25M a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Am specificat eu ceva de ortodoxism? Am folosit cuvantul "ortodoxie"? Nu. Eu am facut o comparatie intre partile proaste ale religiei si ale evolutiei subliniind astfel ca nu este o diferenta prea mare intre cele doua.
Ca fapt divers si ca un exemplu, da ortodoxia nu a comis asemnea atrocitati precum catolicismul, insa a avut si ea partile ei proaste. Vezi mai ales istoria tarista din Rusia, unde conducerea folosea biserica pentru a indeparta manifestele de rasturnare a puterii. Biserica manipula iar oamenii ostracizau dizidentii, sau manifestantii, unii fiind si omorati.
Toate cele bune.