| soimos a întrebat:

Vi se pare normal faptul ca multi tineri din ziua de azi, adica traitori in era informaticii, s-au intors cu fundu intors catre Cunoasterea Rationala (numita si Stiinta) si se adapa din adancul izvor al prostirii (religia) bazata pe Credinta a proasta si Irationalitate?
Tinand cont de faptul ca deja antcii cunosteau dictonul "Scientia potentia est" adica Stiinta = Putere, sunt oare acei tineri crestini constienti de faptul care stau cu fundul intors catre stiinta, ca de fapt s-au intors cu fundu catre singura lor sursa ce le poate da adevarata putere?

Oare nu este cel mai mare pacat sa refuzi rationalitatea, cand esti constient ca ai un creier, o mare minune a naturii care ti s-a dat tocmai sa il folosesti, adica sa fi rational si nu irational cum iti cere credinta!?

2 răspunsuri:
| soimos explică:

Imi dau seama cat de "intelept" esti tu daca tot universul tau spiritual se rezuma la "Stiinta" si intelepciunea unei societati primitive, si tot ce este valoare spirituala a celei mai dezvoltate societati din istoria planetei, pentru tine este = 0!
Chiar nu realizezi dimensiunea aberatiei tale?

| RS4 a răspuns:

Asa e, dar ce poti sa le faci? happy