| AvalohAlyn a întrebat:

Voi chiar credeți că, constiinta nu supraviețuiește morții fizice?

Dar cum rămâne cu ce zic Dr.Raymond Moody, Dr.Sam Parnia sau Dr. Ebemn Alexander oameni de știință apreciați care susțin contrariul cum că conștiința chiar supravietuieste morții fizice? Au cărți fiecare din cei trei.

Cum comentați?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sigur ca supraviețiieşte.

| halogen001 a răspuns:

Sunt fantezii.

| Februar30 a răspuns:

Daca nu ma insel Raymond Moody a strans in cartile lui experiente ale oamenilor aflati in moarte clinica.
Practic el a strans dovezi ca sufletul iese din corp si isi continua viata.
Pana la urma cu ce ne ajuta sa credem sau sa nu credem asta? cand putem experimenta noi insine acelasi lucru atunci cand adormim happy