| Sportacus123 a întrebat:

Vreau să nu mai mă gândesc la fete și să mă dedic lui Dumnezeu mai mult. Ce trebuie să fac?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă site-urile de altă factură și intră doar pe cele de genul

https://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102015158

| T0Teu a răspuns:

Sa te rogi sincer (nu rugăciuni citite sau spuse pe de rost, ci rugăciuni spuse din inima), sa citești Biblia, sa încerci sa împlinești ceea ce citești din Biblie.

| Tputpu35 a răspuns:

Sa treci pe la biserica mai des, si sa spui rugaciuni.

| OmulRealist a răspuns:

Renunță la gândirea religioasă limitativă. Refuzul plăcerilor și dedicarea excesivă conceptului de Dumnezeu sunt alegeri fără sens. O viață ai, așa că nu-ți refuza plăcerile pentru niște principii dogmatice. Explorează și trăiește fără constrângeri inutile. Abandonarea placerilor în numele divinității e o pierdere absurdă. Nu îți risipi viața cu principii religioase învechite și lipsite de rațiune.