| Girly97 a întrebat:

A auzit cineva de o gramada de afectiuni nazale din cauza faptului ca eu am 17 ani si deoarece capul meu creste si oasele mele de la nas cresc? Ce mai este si asta? Asta mi-a spus medicul... Exista asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

Da, exista asa ceva. Este firesc, corpul tau se dezvolta, iar in aceasta perioada cel mai mult cresc sistemul muscular si cel osos. Craniul care contine si nasul face parte din sistemul osos, deci cresc si ele. Nu-ti face griji.