| BlackNights a întrebat:

A folosit cineva baneocin unguent impotriva cosurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| orientalmed a răspuns:

Citeste aici, ca este lung prospectul.http://medicamente.romedic.ro/baneocin-ung
Sinteza: este bun dar fara excese. Sa nu aplici unguenti pe baza de cortizon/corticoizi ca e jale cu sistemul imunitar mai tarziu. E imunosupresor. Scade imunitatea, favorizeaza forme de alergie etc. Baneocinul este o forma de antbiotic.I grija ca sunt forme de unguente, chiar si pe baza de cortizon care lasa PETE pe obraz, DEFINITIVE dupa aplicari indelungate, de genul dat zilnic timp de.o saptamana- doua

1 răspuns:
| puncte a răspuns:

Foloseste Acneogel de la HOFIGAL

www.HOFIGAL.eu