| Dyalema a întrebat:

A fost cineva tratat de giardia prin tratament homeopat? A avut efectul dorit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca ti-ai sacrifica putin timp ca sa te informezi despre homeopatie, ai afla usor ca se bazeaza pe o filozofie si pe niste teorii clar gresite. Preparatele sunt asa de diluate, incat o pastila nu contine nici macar o molecula din substanta activa. Este o sarlatanie, care prospera datorita unor comisioane foarte mari date de farmaciile homeopate medicilor care semneaza reteta. Cand vinzi apa si excipienti, poti da comisioane mari.

| johnnny123 a răspuns:

Homeopatia nu poate trata absolut nimic, este o șarlatanie cap-coadă. Decât să arunci bani pe "medicamente" homeopatice, mai bine-i donezi.

| RRoberto2018 a răspuns:

Cu parere de rau, " tratamentele " homeopate nu au nici un efect,.
Pare interesant ce fac ei acolo, dar e apa de ploaie.