| Mirela14 a întrebat:

A inceput de vreo 2 ore sa ma doara in partea dreapta dar nu e o durere neintrerupta, apare la cateva secunde. Imi este foarte frica sa nu fie apendicita. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Putin probabil sa fie apendicita. In apendicita durerea debuteaza in epigastru si dupa un timp se localizeaza in partea dreapta si e insotita de febra, varsaturi si lipsa poftei de mancare

| mona a răspuns:

Tot cei posibil, daca durerea persista ar trebui sa te consulte un doctor, cu apendicita nu i de glumit

| Mirela14 explică:

M-am uitat pe internet si era o chestie ca daca ridici piciorul si nu te doare inseamna ca nu ai nimic. Am incercat si nu ma doare. Asta inseamna ca nu am nimic? va rog sa imi spunetisad

| FadetoBlack a răspuns:

Da, e apendicele... si eu am avut dureri din astea

| Enigma96 a răspuns:

Eu am avut apemticita si daca nu ai greata varsaturi si nu te doare tare si constant sau te inteapa cand mergi nu e apendicita.
totusi consulta un adult sau un doctor pentru. orice eventualitate.

| blacky99 a răspuns:

Am avut si eu, dar mi-a trecut, la mine nu a fost Apendicele, dar totusi daca durerea persista ar trebui sa mergi a doctor.